ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-09-17, 10:09 pm

Ja mam dość gadania o szanowaniu punktu itp . W Kielcach nie wygramy . Nie widzę szans a jak nie wygramy z Cracovia to pakuj się panie Dudek . Drugiego Smyły „gramy na zero z tylu „ nie potrzebujemy . Mam nadzieje ze ktoś wstrząśnie pięknym Dariuszem i wytłumaczy mu kto to był Smyła i jak skończył . Skoro obrona gra jak może a w ofensywie wciąż jest potencjał to nie mamy innego wyjścia i grajmy jak za Derbina i Magiery . Wisła jest liderem bo im trener mówi wprost jak wam strzela dwie bramki to wy strzelicie cztery . Jak wam strzela pięć to strzelicie siedem a jak siedem to walnięcie dziewięć . Nie mamy tego potencjału co Wisła ale ze Śląskiem i Górnikiem ewidentne straciliśmy cztery punkty i dawno bylibyśmy w środku tabeli z nadziejami na więcej . Jeszcze nikt się nie utrzymał remisami i skończ pan z tym szanowaniem puntu . Zwycięstwo i porażka to trzy punkty a dwa remisy dają tylko dwa . Matematyka . Jak przegramy w Kielcach to się zacznie trzęsienie tyłkiem i z Cracovia wtedy wszystko będzie mogło się wydarzyć . A przecież zagramy jeszcze o puchar w Grudziądzu
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez fan78 2018-09-17, 10:10 pm

Sarkazm raczej zbyteczny. Dudek ma zawodników jakich ma a nie jakich chciałby mieć. To duża różnica. Chcesz się do kogoś przypierdolic to do Stanka i Jaroszewskiego bo to oni odpowiadają za transfery.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez fan78 2018-09-17, 10:14 pm

Nowak jest jak dziecko we mgle poza tą asysta. Już lepiej niech Milewski się weźmie za rozegranie w Kielcach. Dudka nie mogliście się nachwalic po awansie a teraz porównania do Smyly? Naprawdę???
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez August 2018-09-17, 10:14 pm

fan78 napisał(a):Chcesz się do kogoś przypierdolic to do Stanka i Jaroszewskiego bo to oni odpowiadają za transfery.

Fakt. Zwłaszcza że taki Torunarigha prawdopodobnie kasuje ok. 8 tys. euro na rękę. A lepszy byłby nawet Pribula o kulach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-09-17, 10:36 pm

sportslaski.pl zauważył dokładnie to samo kto zawalił
„Zagłębie miało coraz większe problemy, a trener sosnowiczan zaczął zdejmować kluczowych piłkarzy. Zemściło się to kilka minut przed końcem, gdy Angulo wygrał powietrzne starcie z Adamem Kokoszką i doprowadził do wyrównania. „
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez slawekchicago 2018-09-17, 10:58 pm

Obiecalem braciom wiec pisze .

Panie trenerze panowie pilkarze - za minimalizm :czerwona: :czerwona: :czerwona:
Nikt kibicowi takiemu jak ja i wielu innym nie wmowi ze to jest exstraklasa ze to ze tamto . To co bylo dzisiaj to czyste FRAJESTWO I TCHORZOSTWO .
Mecz ulozony a WY jak frajerzy dajecie sobie zabrac zwyciestwo . STARCZY TEGO panie trenerze Nie dorosles to :czerwona: i tyle .
Bylem widzialem wiec oceniam
:czerwona: :czerwona: :) :czerwona:
I jeszcze jedno STANEK :czerwona: :czerwona: :czerwona:
A uklad miedzy prezydentem a prezesem i naszym NESCAFE 3 W 1 OCENIE TAK
https://m.youtube.com/watch?v=3T6eg7xCvyg
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez fan78 2018-09-18, 12:21 am

I to ten układ odpowiada za kadrę jaka mamy. Helenio Herrera by nie podołal mając takie wzmocnienia przed sezonem. Apeluje o wiarę i wspieranie drużyny w Kielcach i u siebie z Cracovią. A Stanek do wypierdolenia od zaraz, dyscyplinarne.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez patrios91 2018-09-18, 7:56 am

Witam po dłuższej przerwie panowie. Po pierwsze nie zgadzam się z większością opinii apropos meczu. Uważam,że było to najlepsze spotkanie Zagłębia w obecnym sezonie. Problem tracenia pkt jest nadzwyczaj widoczny i aż "wali po oczach" od kilku kolejek, a nawet rzekłbym od początku sezonu. Od 60-70 minuty chłopakom brakuję tlenu, czego skutkiem jest oddanie inicjatywy przeciwnikowi, przegrywanie pojedynków biegowych oraz popełnianie prostych błędów. Kiedy najczęściej popełniasz błędy? Kiedy ciało mówi STOP i walczysz z samym sobą. Nic odkrywczego.
Polczak od początku sezonu po upływie 60 minut walczy z samym sobą. To samo tyczy się Sanogo, Nowaka i wielu innych. Wybaczyć i zrozumieć można tylko skrzydłowych, którzy w tym ustawieniu i taktyce opartej głównie na ataku ze skrzydeł są naprawdę eksploatowani. Polczak nie dość,że jest naturalnie wolny to jeszcze brakuję mu sił po w/w okresie czasu. Nie jest słabym obrońcą. Jest źle przygotowany fizycznie. Nie tylko on, niestety.

Druga sprawa to ławka rezerwowych. My jej po prostu nie mamy. Świeża krew powinna wskrzeszać zmęczony zespół, a tu jest odwrotnie. Po zmianach następuję totalna kopanina i ogromny spadek jakości. To jest wręcz niepojęte,że nie mamy rezerwowych, którzy zagraliby poprawnie 20 ligowych minut w kolejce. Gratulację panu Dajrektorowi za szrot. Jedyną jakość wnoszą zawodnicy znani na rynku od dawien dawna typu Pawłowski. Zaciąg Dajrektora można śmiało zatrudnić przy budowie nowego stadionu, o ile on kiedyś powstanie. Silne chłopaki. Dadzą radę przy noszeniu cegieł.

Podsumowując. Moim skromnym zdaniem Dudek wykonuje dobrą robotę. Drużyna jest poukładana taktycznie, przestała kopać się po czołach oraz rozgrywa coraz lepiej atak pozycyjny co w polskiej kopanej jest rzadkością. Niestety trwa to do 60 minuty kiedy zaczyna totalny zjazd. Coś poszło nie tak w przygotowaniach fizycznych. Taki Pawłowski, który w ogóle w nich nie uczestniczył, wygląda najlepiej z wszystkich zawodników pod względem motorycznym i wytrzymałościowym. Chłop dochodził do formy tylko poprzez treningi oraz praktykę meczową.
To powinno dać do myślenia. Zaciąg Stanka i Jaroszyńskiego można wsadzić sobie między bajki i przykładowe pierd*lenie o super talencie Vokica w prasie z pewnością nie robi dobrego PRu, nikomu. Pozdrawiam. Walczymy. ;-)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-09-18, 8:26 am

Jeśli Dudek wykonuje dobra robotę to kto ich przygotował fizycznie . Kto przez dwa tygodnie mógł nadrobić braki ? Kto drużynę szkoli w wykonywaniu stałych fragmentów gry ze chyba raz na dziesięć jest z tego pożytek ? Kto tak szkoli Kudłę ze karnych nie umie bronić a jego wybicia prawie wszystkie przejmowali rośli zabrzanie . A co do transferów . Czy to czasem nie piękny Dariusz zapewniał ze śmiechem ze ha ha Lewicki nie odejdzie . Pewnie to robota Stanka bo miał grać czarny kloc Torunarigha i Lewicki się wku... Czy jednak trener stanął w jego obronie . Ja tez przypuszczałem ze z Lewickiego może być mały pożytek ale większy niż z czarnego kloca który tylko w okręgówce może zaimponować . Mularczyka odstrzelono bo słaby . Tak ale na ostatnie minuty byłby teraz jak znalazł bo chłopak zostawiał serducho na boisku a czarna karamba Christovao to obraz nędzy i rozpaczy . I tu tez trener za ruchy kadrowe ponosi odpowiedzialność . Nie miał kogo wprowadzić . Milewski miewa dobre momenty i trzeba bylo go wpuścić za Kokoszke który miał udział w stracie gola . Gdy jest taka sytuacja kadrowa to nawet ja wiem ze czasem lepszego zawodnika wysyła się na ławkę żeby go wprowadzić po przerwie a trener tego nie wie . To może niech mu to ktoś doniesie bo on strasznie nieogarnięty jest . Nie sieje paniki ale wyglada mi na to ze jak nie wygramy z Cracovia bo ławka słaba , bo brak sił , bo trzeba się cofnąć i bronić wyniku to już w tym roku nie wygramy a to może oznaczać spadek bo nie będą inni grać pod nas .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-09-18, 8:30 am

Wkur.... jestem maksymalnie bo trójka to był minimalny wymiar kary dla drugoligowca z zabrza . I to już do przerwy
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-09-18, 8:30 am

Aż podskakuje
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez bolo73 2018-09-18, 9:05 am

Zgadzam się w pełni z tym co napisał Tomcjo a od siebie dodam:
Generalnie podsumowując te dotychczasowe 8 meczów to poza pierwszym z Piastem (nie widziałem meczu z Pogonią więc się nie wypowiadam) potrafimy stworzyć sobie kilka lub nawet więcej sytuacji bramkowych. Problemem jest skuteczność. Dodatkowo, pierwsze mecze włącznie do tego z Legią a nawet 1 połowy ze Śląskiem wyglądaliśmy na wystraszonych i bojaźliwych, nie potrafiących zagrać dobrze w ofensywie. Od 2 połowy meczu ze Śląskiem nastąpiło przełamanie i już w Gdynii oraz wczoraj nasza gra ofensywna wyglądała bardziej niż przyzwoicie (mam tutaj na uwadze stwarzane sytuacje bo ze skutecznością dalej jesteśmy na bakier). Stało się tak dlatego, ze wypalił transfer Pawłowskiego, który dał poczucie pewności Nowakowi i reszcie, że możemy kreować grę. Transfer Pawłowskiego jest na tą chwilę jednym z lepszych w ostatnich czasach, cośna podobieństwo przyjścia do nas Martina Pribuli. Natomiast nasuwa się pytanie po co kontraktowaliśmy gościa, który nie grał od ponad roku i który nie był i nie jest gotowy na to aby dać klubowi tego czego od niego oczekujemy - mówię o Kokoszce. Temat Polczaka już swego czasu poruszałem, że nie wiem czy to jest dobry ruch i na tą chwilę dalej nie wiem bo gość miał kilka dobrych interwencji w tych swoich meczach, ale miał też i kilka nietrafionych. Ławka jaka jest każdy widzi, natomiast słusznie ktoś zauważył, że Dudek chyba za bardzo rotuje składem. Dlaczego nie było wczoraj w 18 Milewskiego? Dalej, sprawa zmian o czym wielu już tutaj pisało. Dlaczego Dudek zdejmuje tych, którzy coś wnoszą do gry i stanowią zagrożenie dla przeciwnika. Dlaczego zeszli Sanogo, Udowvicić? No chyba nie dlatego, że zabrakło im sił. Bądźmy poważni bo to są zawodowcy - oni powinni mieć siłę aby zapieprzać 120 min. na pełnych obrotach a dodatkowo teraz była dwutygodniowa przerwa. Więc nie kupuję ewentualnego tłumaczenia, że zrobiłem zmiany bo zawodnicy nie mieli już siły biegać. Więc dlaczego Panie Dudek? Dlaczego po raz któryś z kolei schodzą ci, którzy dają w danym meczu drużynie najwięcej? O co tutaj do cholery chodzi? Tych straconych punktów z Piastem, Legią, Śląskiem i wczoraj z Górnikiem zabraknie nam na koniec. Szczególnie tych z drużynami podobnego pokroju co my czyli Śląskiem i Górnikiem, ale szkoda i punktów z Warszawy gdzie wg mnie powinniśmy grać o pełną pulę mając na uwadze jak w tym meczu wyglądała Legia. Tak więc tych punktów nam zabraknie i nie chcę być złym prorokiem, ale będziemy żałować ich straty w końcowym rozrachunku. Zbliża się mecz z Cracovią, ekipą która jeszcze nie wygrała więc mając na uwadze, że Zagłębie to takie "lekarstwo" na cierpiących i umierających to...
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Blajpios 2018-09-18, 11:27 am

Pomiędzy tymi dwoma kierunkami, które są powyżej zaznaczone - jestem raczej w nurcie wypowiedzi Kolegi patrios91. Gdy tylko przeczytałem, co napisał Kol. patrios91, jeszcze zanim wypowiedział się po nim Kol. Tomcjo - od razu pomyślałem, że dokładnie to, co chciałbym napisał - ale w 90% albo i 80, czy 75; nie mogłem tylko wtedy napisać, bo czasu nie było. Teraz też goni, więc tak może chaotycznie wpis wyjdzie. Otóż - miałem też dopisać, dlaczego popiaram dokładnie, co napisał Kol. patrios91, ale tylko w tych iluś tam procentach. Pierwsze, co miałem podkreślić, to właśnie to, w czym teraz napiszę, że dokładnie popieram - ale gdzieś tak w 40 procentach, może 55-ciu - Kol. Tomcjo. Mianowicie - chodzi o ten "odpór zachwytowi nad trenerem" w części repliki, że jak można tak chwalić D. Dudka, jak przecież on też odpowiada - i to jako główny - za przygotowanie fizyczne! Oczywiście. Z tym, że ja na pewno nie napisałbym słów pogardy wobec przeciwnika - a już zwłaszcza wobec tego za jego poziom. To, że tu to czytam, to dla mnie żenujące i boli podobnie jak to, gdy słyszę ze stadionu w transmisji, jak gdyby szczyt intelektualnej przenikliwości i sposóbu wyrażania emocji u kibica Zagłębia, to było "Górnik! co? ty ku**o". Ludzie, naprawdę jest z nami tak źle? Rozumiem, że emocje (przywiązaniem, miłość + mecz) dają prawo do pewnej agresji, napatliwości, szturchania, ale podobnie jak na boisku nie wolno przekraczać pewnego poziomu - tak i na trybunach, moim zdaniem; podobnie - i tu na Forum. Nawet, gdyby chodziło o spotkanie pucharowe z reprezentantem A-klasy, który awansował. Nawet też, jeżeli nie ma wulgaryzmu ale jest zaniżanie, z wyraźną więc intencją poniżenia. Cóż, w tym wypadku, to wychodzi przekomicznie. Biorąc pod uwagę bilans potyczek z Górnikiem - to co najmniej dwa razy łatwiej zrozumieć byłoby, gdyby ktoś z Górnika pisał o Zagłębiu "drugoligowiec". Niemniej niezależnie od tego. Dalej, czemu mniejszy "procent poparcia" ma głos Kol. Tomcjo traktowany łącznie z głosem Kolego bolo73 u mnie? Ano, naprawdę trudno jest rozstrzygać tutaj, czy to trener D. Dudek przeciwstawił się "pionowi managerskiemu czy tam, powiedzmy, technicznodyrektorskiemu" w sprawie Sz. Lewickiego czy nie (jakkolwiek myślę podobnie, że mogły być powody do obaw o przydatność w Ekstraklasie Sz Lewickiego, niemniej na pewno więcej zasłużył na próbę on niż Torrunnarigha, niemniej nie wiemy, jak rozumieć "gotowość do walki o miejsce", jaką deklarował Sz. Lewick).
W każdym razie - trochę więcej rzeczy dla mnie przemawiających jest w głosie Kolegi patrios91, niże w drugim nurcie. Również bowiem - choć nie oglądam całości meczów i niektórych w ogóle nawet w telewizji nie widziałem - uważam, że jest poprawa gry i nie tylko że komentatorzy to zauważają, ba! zmienili styl wypowiedzi, na początku po prostu oczekiwali poziomu Sandecji z końcówki zeszłego sezonu - ale naprawdę to widać. Faktem też jest - że po godzinie gry zaczyna się problem. No, właśnie - ale czy tylko jest kwestia, jak pisze Kolega patrios91 - że nie ma zmienników, taką kadrę D. Dudkowi "ustawili"? Na pewno to główny czynnik. Ale - także ta "lepsza część kadry, czyli co grają przez godzinę": to przecież doskonała nie jest, podlega trenerowi i jest pytanie o trening na przykład strzelecki, jaki jest? Nie wiem, może dobry. Podobnie - niekoniecznie potępiałbym całkowicie stałe fragmenty. Parę ciekawych było choćby wczoraj widać - ale też brak skuteczności. To jest mankament może zależny od tego, kto jest w kadrze - ale może też w części od trenera. Jeżeli już taką drogę podjął, być może logiczną ze względu na kadrę w dużej mierze zaawansowaną wiekowo (ale może i tu jednak kwestia treningu, bo jak ktoś zauważył, najlepszy fizycznie jest Sz. Pawłowski, który nie trenował z Zagłębiem) - to powiedział sobie trener: "niech grają godzinę najlepiej jak mogą i potem zdejmuję, bo będą prokurować straty" no i to robi. Jeżeli jest tylko jedna bramka przewagi, trudno, będzie trudniej bronić. Dobrze, jeżeli tak - to niech jednak "staną na uszach", by więcej nastrzelać. Faktycznie, przy lepszej skuteczności, to ok. 60 minuty, gdy zwykle słabną, mogli nawet 3-0 prowadzić. Fakt, mieli pecha, wycofany karny, nie uznana bramka - ale przecież to nie były jakieś wyraźne błędy sędziowskie, powyższe decyzje. Na pewno przy nie uznanej bramce - to tylko można mieć pretensje o późną sygnalizację spalonego, ale błąd zawodnika wyraźny; przy karnym, cóż pewnie by się sędzia wybronił, gdyby utrzymał karny, ale w gruncie rzeczy decyzja "z duchem gry", "bardziej nie było niż był, jakkolwiek może komentatorzy przesadzili tak wyraźnie rozgraniczając elementy 1/ najpierw obrońca zagrywa piłką 2/potem Sanogo akurat kopie i trafia go obrońca. Niemniej - powinni tym bardziej "siąść na przeciwniku" i swego dopiąć. Naprawdę bowiem były momenty, gdzie wyraźnie byli lepszą drużyną, grali ładną piłkę. Tyle, że - "w połowie" jak to kiedyś Hiszpania: czyli tym razem Zagłębie grało jak ostatnio zawsze - i przegrali (tracili bramki) jak zawsze.
Powyższe - to są rzeczy, które pokazują, że nie można tak zachwycić się jednoznacznie trenerem, ma i on nad czym pracować, łącznie ze zmianami, bo też nie wiem, czy tylko na karb braków kadrowych można ich dyskusyjność zrzucić.
A faktycznie - to już jest duża część sezonu. Można zaczynać mieć obawy, czy jak Sandecja w zeszłym roku - będą osuwać się coraz bardziej. Oby nie - oby udało im się zmobilizować, oby doświadczeni wytrzymywali i dawali młodym szkołę a młodzi oby się rozwijali.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez August 2018-09-18, 12:39 pm

Jak widzę w większości jesteśmy zgodni z jednym. Mamy bardzo wąską kadrę zawodników na poziomie ekstraklasy. Właściwie realnym wzmocnieniem jest Pawłowski ewentualnie Heinloth. Co do reszty to zaiste nie wiadomo czym się kierowano przy doborze zawodników. Co do argumentów, ze ktoś coś komuś… nie będę rozwijał bo na to trzeba mieć dowody. Tyle, że zwykłemu, postronnemu kibicowi tego rodzaju rzeczy mają prawo przychodzić do głowy zważywszy na to, że nie sposób wziąć pod uwagę jakichkolwiek argumentów sportowych jak również kryterium doboru zawodników. Mello odpalił Banasik od razu po jednym sparingu przed startem z I ligi. Teraz się okazuje, ze miał się nadawać na ekstraklasę. Vokić miał być rzekomo reprezentantem słoweńskiej młodzieżówki ale jak szybko się okazało, chłopak zaliczył wcześniej ze dwa mecze w niepełnym wymiarze czasowym. Teraz znów dostał powołanie ale mniemam, że powodem był transfer do klubu ekstraklasowego czyli Zagłębia. Co do Torunarighi to już kompletnie nie rozumiem. Chłop przed trzydziestką bez jakichkolwiek wyników w karierze kopiący w 4 lidze niemieckie i też bez szału. Do powyższego dochodzi również fakt, że co najmniej paru grajków jeszcze z poprzedniego sezonu z całą pewnością nie nadaje się na poziom ekstraklasy. Weźmy takiego Rzoncę. Gdy grał połówkę w meczu ze Śląskiem w strefie środkowej nie istnieliśmy. Jakość podniosło dopiero wejście Nowaka. A i we wcześniejszych meczach też słabiutko. Babiarz to kolejny grajek, który w I lidze wiosną totalnie zawiódł. A i można mieć wątpliwości co do jeszcze innych chłopaków. A tych, których wymieniłem, to z pewnością są to zawodnicy drodzy w utrzymaniu. Obcokrajowcy z pewnością zarabiają w walucie twardej. O zasłyszanej wysokości wynagrodzenia Torunarighi już zresztą wspominałem. Jestem ciekaw też ilu jeszcze grajków, których zakontraktowaliśmy na długie lata w poprzednich sezonach a potem wypożyczyliśmy (typu Mozler czy Budek) musimy opłacać choćby częściowo ze swojego budżetu.
W każdym razie po 8 kolejkach coraz bardziej widać, że aby myśleć o realnej walce
o utrzymanie w przerwie zimowej będzie musiało dojść do poważnych (i kosztownych) zmian kadrowych. A może być jeszcze tak, że np. Udovicić z Wrzesińskim podpiszą w styczniu obowiązujące od lipca kontrakty z nowymi klubami a Sanogo zostanie wzięty z powrotem prze Legię.
Natomiast cokolwiek by się nie myślało o pracy Dudka czy też jego wpływie bądź jego braku na transfery to jestem absolutnie przeciwny jakiejkolwiek zmianie trenera choćby przerżnęli z Koroną i Cracovią. Chłopa ma co najmniej do przerwy zimowej spokojnie robić swoje i pracować z tym co ma.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Górnik Zabrze 17 września, 18:00

Postprzez Blajpios 2018-09-18, 2:13 pm

August napisał(a):Jak widzę w większości jesteśmy zgodni z jednym. Mamy bardzo wąską kadrę zawodników na poziomie ekstraklasy. Właściwie realnym wzmocnieniem jest Pawłowski ewentualnie Heinloth. Co do reszty to zaiste nie wiadomo czym się kierowano przy doborze zawodników. Co do argumentów, ze ktoś coś komuś… nie będę rozwijał bo na to trzeba mieć dowody. Tyle, że zwykłemu, postronnemu kibicowi tego rodzaju rzeczy mają prawo przychodzić do głowy zważywszy na to, że nie sposób wziąć pod uwagę jakichkolwiek argumentów sportowych jak również kryterium doboru zawodników. Mello odpalił Banasik od razu po jednym sparingu przed startem z I ligi. Teraz się okazuje, ze miał się nadawać na ekstraklasę. Vokić miał być rzekomo reprezentantem słoweńskiej młodzieżówki ale jak szybko się okazało, chłopak zaliczył wcześniej ze dwa mecze w niepełnym wymiarze czasowym. Teraz znów dostał powołanie ale mniemam, że powodem był transfer do klubu ekstraklasowego czyli Zagłębia. Co do Torunarighi to już kompletnie nie rozumiem. Chłop przed trzydziestką bez jakichkolwiek wyników w karierze kopiący w 4 lidze niemieckie i też bez szału. Do powyższego dochodzi również fakt, że co najmniej paru grajków jeszcze z poprzedniego sezonu z całą pewnością nie nadaje się na poziom ekstraklasy. Weźmy takiego Rzoncę. Gdy grał połówkę w meczu ze Śląskiem w strefie środkowej nie istnieliśmy. Jakość podniosło dopiero wejście Nowaka. A i we wcześniejszych meczach też słabiutko. Babiarz to kolejny grajek, który w I lidze wiosną totalnie zawiódł. A i można mieć wątpliwości co do jeszcze innych chłopaków. A tych, których wymieniłem, to z pewnością są to zawodnicy drodzy w utrzymaniu. Obcokrajowcy z pewnością zarabiają w walucie twardej. O zasłyszanej wysokości wynagrodzenia Torunarighi już zresztą wspominałem. Jestem ciekaw też ilu jeszcze grajków, których zakontraktowaliśmy na długie lata w poprzednich sezonach a potem wypożyczyliśmy (typu Mozler czy Budek) musimy opłacać choćby częściowo ze swojego budżetu.
W każdym razie po 8 kolejkach coraz bardziej widać, że aby myśleć o realnej walce
o utrzymanie w przerwie zimowej będzie musiało dojść do poważnych (i kosztownych) zmian kadrowych. A może być jeszcze tak, że np. Udovicić z Wrzesińskim podpiszą w styczniu obowiązujące od lipca kontrakty z nowymi klubami a Sanogo zostanie wzięty z powrotem prze Legię.
Natomiast cokolwiek by się nie myślało o pracy Dudka czy też jego wpływie bądź jego braku na transfery to jestem absolutnie przeciwny jakiejkolwiek zmianie trenera choćby przerżnęli z Koroną i Cracovią. Chłopa ma co najmniej do przerwy zimowej spokojnie robić swoje i pracować z tym co ma.

No i drugi tekst Kol. Augusta, że tylko się podpisać! A tu niedoczas - tym bardziej dzięki.
Własne dodatki, to ewent. jedynie że mam nadzieję się, że na plus nie tylko Pawłowski i Heinloth (cieszę się, że zostało zauważone) - ale i P. Mràz będzie na plus. P. Polczak "średnio na plus" a w wypadku wątpliwości, to sobie przypominam, że to przecież jedyny Zagłębiak grający obecnie w Zagłębiu (on mnie z kolei chyba w odróżnieniu od innych nie zaskakuje tak bardzo in minus, bo pamiętałem, że takie wątpliwości przy jego grze były i wcześniej, jak był młodszy i to spowodowało chyba, że nie zrobił jakiejś większej kariery poza granicami - ale na nasze warunki, zwłaszcza jeżeli nie przestanie "siadać po 60 minucie", to nie minus. Podobnie, jakoś się - myślę - broni A. Kokoszka. Jak wątpliwość nachodzi - to nie ma wątpliwości, jak się pomyśli o B. Babiarzu chyba. No i tak - i już pół drużyny, dodać jeszcze T. Nowaka oraz Ż. Udovicić'ia, M. Pribulę - to panowie grający ostatnie lata przed emeryturą. Z młodych zaś - kto wyrasta na filar przy doświadczonych? Bo tu główna kwestia.
Co do selekcji jednak - to pokazuje też coś do zauważenia następna okoliczność. Popatrzmy - i różnicę zrobili nie "obserwowani przez skautów, przemyśliwani przez Dyrektorów" (poza Heinlothem, który zaś nie jest rewelacją, choć chwała mu, bo faktycznie solidny transfer). Różnicę zrobili - ściągani z rozpaczy, strachu przed totalną kompromitacją nawet nie mając punktów karnych. Co więc z tą selekcją? Podobnie jak Kol. August - także w odniesieniu do następnych akapitów - przestrzegam przed idącymi za daleko wnioskami, za mało wiemy ale i nie chciejmy dopuszczać możliwości skrzywdzenia sądem - ale o to, co w tym "centrum decyzyjnym" piszczy, pytania trzeba stawiać, jakkolwiek nie pozwalając się ponosić fantazji, nie mówiąc już o bezpodstawnie krzywdzących wrącz wnioskach.
Niemniej - też i z wczorajszego meczu. Uhonorowano, o ile dobrze zrozumiałem, M. Bębna i Wł. Szaryńskiego, jako grających tu i tu. Jak najbardziej słusznie, popieram. Ale, hm - aż tak silne jest "niekochanie się" w centrum składającym się z byłych zawodników w Klubie - że Jan Urban nie był ważnym zawodnikiem Zagłębia i Górnika?
Psioczymy na to, co prezentują Mello, Christovão, Rzońca, czy ktoś jeszcze. Czy jednak i tu nie trzeba pytać o "środek", jeżeli przypomnieć sobie, co pisano o nich (zwłaszca o pierwszych z nich) po sparingach, jak się zapowiadają? Hm, sprytne na pokaz dwa zagrania, problem siedzi w nich - czy też jest coś "w środku", co odbiera rozwój?
No i ostatnie - już nie o piłkarzach. Trochę się waham, bo nie mam pewności, nie mogłem oglądać całości, więc mogło być coś powiedziane, gdy akurat nie śledziłem transmisji. Jeżeli więc tu się mylę - proszę mi napisać, no i oczywiście wycofuję następny akapit, w znaczeniu głoszenia treści, chyba nie będzie sensu edytować i w ogóle kasować - raczej każdy zrozumie. Nie przepraszam, bo z góry to dopuszczam, że się mylę, więc nie głoszę "ze stuprocentowym zadęciem" - ale zaznaczam z góry, że wycofuję następny akapit, jeżeli coś w transmisji było na ten temat.
Hm. Bowiem jednak nie do końca czytają Forum? Mianowicie chyba trochę strata "pi-arowa" że nie przypomniano na antenie, gdzie w Polsce - zakładam że Górnik sprawdził dobrze - rozegrano mecz, który jako pierwszy w historii był transmitowany w telewizji. Dziennikarzom - mogło to być trochę nie w smak, choć raczej nie wiedzieli, bo jeśli chcą być dziennikarzami, to powinni umieć to ubrać w ładne opakowanie. Natomiast z Klubu - hm, dlaczego nie? Tym bardziej - że to jakby rewanżowa runda była, zwłaszcza że wtedy grano wiosna - jesień (przydomek nadany ŁKSowi, potem maglowany już w zupełnie innych realiach - rycerze wiosny, znaczył więc co innego: nie wspaniał końcówka, tylko wspaniałe harce początkowe a potem puchną).
Klubowi - warto było chyba przypomnieć na antenie: tak, jesteśmy tu, gdzie 60 lat temu, dokładniej 60 i pół roku (od marca do września, tylko następny dzień) - rozegrano mecz, który umieścił maleńkim przyczynkiem, ale kolejnym i jednak na stałe w historii ten Stadion, te Kluby. Dlaczego tego nie było?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zbych