Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-06-20, 9:27 am

Adam1906 napisał(a):Czego oczekujecie po klubie, który na najmniejszy budżet w Ekstraklasie

Kreatywności Dajrektora Sportowego
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez xenon 2018-06-20, 9:41 am

Po mistrzostwach Cionek i Milik będą do kupienia za grosze więc poczekajmy, a będą transferowe hity w Sosnowcu
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jondek 2018-06-20, 10:37 am

Adam1906 napisał(a):Czego oczekujecie po klubie, który na najmniejszy budżet w Ekstraklasie??? Jak czytam propozycje co poniektórych w stylu Wawrzyniak (ostatnia pensja 70.300 zł.), Paixao (pensja 53.000 zł.) lub inne tego typu nazwiska, to bez urazy, ale ręce mi opadają


Oczekiwałbym zmiany sposobu pozyskiwania dobrych wzmocnień jak robią to inne kluby ekstra i pierwszoligowe.Praca "dyrektora sportowego" pozostaje od kilku sezonów niezmienna,bez względu w której lidze przyjdzie nam występować.I to powoduje opadanie rąk i wszystkich pozostałych członków ;-)
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-06-20, 12:32 pm

Z Termaliki odchodzi Pawłowski, może Dudek jako były ich trener "coś" załatwi, jeśli Pawłowski jest tego wart.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez krysteksc 2018-06-20, 1:53 pm

Widzę że na treningu pojawił się Konrad Budek, czyli błędnie myślałem że nie jest już naszym zawodnikiem. Dla mnie jak na 1 ligę był naprawdę dobrym, ale defensyfnym pomocnikiem a nie stoperem. :-)
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-06-20, 4:24 pm

Gdy czytam co się dzieje np. w Arce (totalna rewolucja w składzie, póki co hurtowa zamiana lepszych na gorszych) to wolę naszą stagnację i utrzymanie składu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-06-21, 10:24 am

Nawiązując do
wypowiedzi, jaką dał Kolega TadeuszWiśniewski
viewtopic.php?f=1&t=2857&p=302423#p302423 i innych wyrażanych oczekiwań, to i ja się wypowiem.
Cóż, wiadomo, każdy ma swoje emocje - mnie chyba łatwiej przychodzi to, czego uczy już historia poprzednich lat - zwłaszcza, że jest jakiś sens tej historii, zważywszy że budżet niewielki, więc albo trzeba czekać na kogoś, kto w negocjach ma Zagłębie jako opcję rezerwową i nie uda mu się lepiej wylądować, albo trzeba bardzo po cichu robić, by okazją nie zainteresowała się konkurencja. Tak więc - spokojnie czekam. Przyznam, że nie wykluczam, iż mogą być niezłe niespodzianki, bo chyba R. Stanek, cokolwiek mówić, na pewno odczuwa mobilizację i jakoś chce wydłubać, choćby przez youtube'a, ale przecież nie tylko: faktyczne wzmocnienie. "Cokolwiek mówić" napisałem, bo pozostają pytania z rzędu strategicznych - i horyzontów, do których nieraz się odwoływałem. Niemniej, jak też napisałem, jestem przekonany, że odczuwa i mobilizację i naprawdę chce się może i więcej nawet niż dotąd zaangażować, bo to start już w Ekstraklasie. Pamiętajmy też - budżet niewielki, pieniądze z Ekstraklasy dopiero nadejdą a sytuacja beniaminków w tym roku naprawdę ciężka, gdy Zagłębie czy Miedź kończyły rozgrywki, to ekstraklasowcy prawie kończyli urlopy. Letnie okienko obecnie jest krótkie - to dla beniaminków ekstra krótkie: nie mam co próbować drastycznych zmian, dobrać trzeba dobrze te dwa, trzy, (góra cztery?) wyraźne wzmocnienia. Niech sobie konkurencja myśli, że pojechał R. Stanek na wakacje, niech nawet kpią, bo ;-) "cichociemnym w to graj". Ja tak sobie po cichu myślę, że owszem, może i pojechał, ale wędki czy podbieraki ze sobą zabrał, udając się na południe Europy. Najpierw może w towarzystwie M. Farkaša czy V. Bednára, a może też i J. Kopyła czy J. Demydenki; później jeszcze bardziej na południe, czyli za przewodników po tych pięknych krainach, gdzie można i odpocząć, mając głównie H. Zubanovicia, ale może i A. Adžema czy D. Hošicia. Choć oczywiście - to takie nadzieje, faktycznie jak to będzie wyglądać, zobaczymy.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-06-21, 11:00 am

Bardzo sensowne i trafne info Kol. Blajpiosa - sięgając do naszych byłych
zawodników Zubanovicia, Adzema, Bednara i Hosicia - ten ostani moja
pamięć mówi iż prowadzi Szkólke Pilkarską - może właśnie coś podpowiedzą
podeslą sensownego grajka - zobaczymy czas pokaże
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez zag23 2018-06-21, 5:50 pm

Mineło juz 18 dni od ostatniego meczu , sezon zaczyna sie za miesiac a my nawet nie znamy ani jednego nazwiska który może wzmocnić Zagłebie. Dla mnie to skandal. Jako jedyny zespol w ekstraklasie nie mamy żadnych pogłosek kto do nas dołączy...czyzby nikt nie chcial?! czy aż taka konspiracja jest hmm ale my nie jestesmy medialni jprdl
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-06-21, 6:38 pm

Póki co cieszmy się tym, że nikt nie odszedł i piszę to bez cienia sarkazmu, a z pewnością jeszcze ktoś wartościowy dojdzie.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-06-21, 7:06 pm

Po efektach ich ocenimy. Faktem jest że na dziś jesteśmy jedynym klubem, który nikogo jeszcze nie zakontraktował a nawet przestało się mówić o kimkolwiek. Ale poczekajmy jeszcze z ferowaniem opinii.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez turku 2018-06-23, 10:42 am

Bo stanley czeka na zakończenie mistrzostw, żeby wykupić do naszego Zagłębia największe objawienia, zakończonego mundialu.
To chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie. 8)
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-06-23, 11:01 am

turku napisał(a):żeby wykupić do naszego Zagłębia największe objawienia, zakończonego mundialu.

Nie objawienie ale piłkarzy którzy "zawiedli" ,po to aby u nas się "odblokowali " ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-06-23, 11:47 am

Nie ma oficjalnych info - zacznę wróżyć z fusów - Bruk-Bet
odchodzi obrońca - 27 lat - Łotysz - Vitalijs Maksimenko
Wygląda na doświadczonego grajka - info z 90 minut.
Idę tropem naszego trenera.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Michał_Wwa 2018-06-23, 12:00 pm

Ja bym bral Formele z Lecha. Widzialem ostatnio w meczu z Tychami gdzie zmiazdzyl jedna z najlepszych defensyw w I lidze. W extra tez ma doswiadczenie z Arki i Lecha. Mlody, ambitny grajek.

Szymona Pawlowskiego tez by mozna sprawdzic, choc balbym sie o jego zdrowie, rok temu chyba oblal testy medyczne w Pogoni.

Najwiecej wzmocnien potrzeba w obronie, tu bym sprawdzil Sadzawickiego ktory gral w naszych juniorach, ma sporo doswiadczenia a nie jest po 30tce.

Gdybysmy stracili Vamare z mlodych napastnikow wybijajacych sie w I lidze Klimala i Siemaszko raczej poza zasiegiem, wypozyczenie z klubow extra mocniejszych niz my, wiec do wziecia i to jako transfer definitywny Sysz z Lecznej.

Z legijnych wypozyczen marzy mi sie Ryczkowski, fajnie gdyby zostal jescze uniwersalny Nawotka.

I czas znalesc wreszcie pozycje szybkiemu Wrzesinskiemu, dla mnie powinien zaczac grac na swojej nominalnej prawej obronie. Na lewej Zarko, choc Puchacz w meczu z Ruchem wygladal bardzo dobrze. Na wszelki wypadek mozna sprawdzic dobrze u nas znanych Pietrzaka lub Mojte.

Najgorzej sprawa wyglada ze znalezieniem stoperow. Dla mnie kazdy gosc mocno po 30tce to ryzyko trafienia konia trojanskiego pokroju Markowskiego czy Dudka, choc z drugiej strony przydalby sie ktos z charyzma i doswiadczeniem.

Jako zmiennik dla kapitana przydalby sie ktos mlodszy np jego imiennik Bartosz z Ruchu/Mielca - wydawalo sie ze jego powrot do Stali jest klepniety ale wg ostatnich newsow cos tam negocjuja z Ruchem i warto byloby wlozyc noge w drzwi oferujac mu gre poziom wyzej.

I na koniec najwazniejszy transfer: za kazde pieniadze bralbym z Rakowa tego goscia co tworzyl Akademie Lecha Poznan. Ktos wklejal tu wywiad z nim. W promieniu 100km od Sosnowca na pewno jest wiecej dobrego materialu ludzkiego niz wokol Poznania. Potrzeba tylko kogos kto wyszuka i obrobi. Brac chocby miasto mialo wyemitowac 100letnie obligacje :)
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: petromar