CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez pyla 2017-05-24, 10:27 pm

wilczy_jezdziec napisał(a):O jakim Polsacie otwartym Wy mówicie? Sprawdzałem chyba z 5 programów tv i nigdzie nie było Zagłębia na tym kanale

SUPER POLSAT - na platformie NC+ kanał 120
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm


Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez Blajpios 2017-05-24, 10:34 pm

pete_zs napisał(a):Trochę się rozpędziłem i Kraków włączyłem pod zabór rosyjski :lol: Grunt, żeby o 15 w Niedzielę, nadal byli na zielonym.

Ale kierunek dobry, bo warto zaczadzonym niewolą "trzech cesarzy" pobratymcom w Małopolsce przypominać na różne sposoby, że fascynacja "Galicją" jest makabryczną kwestią, gdyż się cieszy nazwą nadaną przez okupanta (zaborcę) austriackiego Małopolsce rozczłonkowanej przez niego i i pozostałych dwóch zaborców. Małopolska Zachodnia, w tym Zagłębie, aż poza granice Zagłębia, czyli Kielecczyznę, Świętokrzyskie - były brutalnie odcinane od korzeni, jakkolwiek gdzieś tam ta świadomość przetrwała, ale w wielu punktach została podważona. A. Iwan zresztą w jakiejś mierze świadom tego jest, przynajmniej co do nie mieszania Śląska i Zagłębia. Co więcej - nawet odbieram go jako sympatyzującego w jakiejś mierze z Zagłębiem, choć oczywiście są podstawy wątpić, czy na bazie tej pogłębionej świadomości regionalnej; nadto, naprawdę uczciwie, to należy zdać sobie sprawę, że nie ma się co dziwić, że sympatyzuje jakoś z Górnikiem. To nie znaczy jednak, że zaraz jest antyzagłębiowski, tak mi się wydaje.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez August 2017-05-25, 8:33 am

Blajpios napisał(a): Iwan zresztą w jakiejś mierze świadom tego jest, przynajmniej co do nie mieszania Śląska i Zagłębia. Co więcej - nawet odbieram go jako sympatyzującego w jakiejś mierze z Zagłębiem

Chłop ma być i jest obiektywny. I wypowiada dość trafne czego przykłądem jest poniższy wywiad:
KS Katowice prezentował najładniejszy futbol, ale do pewnego momentu. Końcówka to był już zjazd po równi pochyłej – mówi były reprezentant Polski i ekspert Polsatu Sport.

Maciej GRYGIERCZYK: Zagłębie Sosnowiec mogło w niedzielę postawić poważny krok w stronę ekstraklasy, ale zremisowało ze Stalą Mielec. Zaskoczenie?
Andrzej IWAN: - Wiadomo, że Zagłębie chciało zainkasować trzy punkty, bo wtedy oderwałoby się od grupy pościgowej. Został jednak status quo, choć Zagłębie dalej jest zależne tylko od siebie. Jeśli zrobi, co w jego mocy, to awansuje, ale nie jest powiedziane, że wygra z Chrobrym i Tychami. Mówiłem w niedzielę, że jeśli sosnowiczanie pokonają Stal Mielec, to wywalczą ekstraklasę. Byłem jednak przy tym prawie pewny, że nie pokonają, bo mielczanie potrafią świetnie grać w piłkę. Ta drużyna jest cały czas przebudowywana, ale patrząc na sam sposób grania, wygląda dużo lepiej niż Zagłębie. Ono w niedzielę pozostawało spięte od pierwszego gwizdka. Długo to trwało, zanim się rozkręciło, ale nie miało specjalnie pomysłu. Ktoś się śmiał, że w pierwszej lidze trwa wyścig żółwi i tak to faktycznie wygląda. W ekstraklasie jest zresztą tak samo. Żadna drużyna poza Sandecją nie zanotowała dłuższej imponującej serii. Może jeszcze Podbeskidzie, ale miało za duże straty z jesieni. To, że Zagłębie znalazło się w tak dobrym położeniu na dwie kolejki przed końcem, to również efekt zbiegu okoliczności. Musi zrobić wszystko, by wykorzystać tę szansę.

Skoro o Stali: trenera Zbigniewa Smółkę niektórzy przymierzają już do pracy w ekstraklasie. Dałby radę?
Andrzej IWAN: - Czas dawać takim ludziom szansę. Nieraz zbyt dużo jest kiszenia się we własnym sosie. Ciągle przewijają się jedne i te same nazwiska, a tu trzeba większej odwagi. Zbyszek pokazał w Mielcu, jak świetną robotę potrafi wykonać. Oczywiście, pamiętamy że już rok temu trafił do Zawiszy Bydgoszcz, mającej określone ambicje, ale trafił tam na niepodatny grunt. W Mielcu stabilizacja była większa i stworzył kawał drużyny. Wkomponował dwóch Bułgarów, Panajotowa i Kolewa. Stal zrobiła duży progres.
Co pomyślał pan sobie, widząc sobotni wynik meczu GKS-u Katowice z MKS-em Kluczbork?
Andrzej IWAN: - No nie... Pomyślałem, że to 1 kwietnia. W życiu się tego nie spodziewałem. Katowice to największy przegrany sezonu. Szanse mają już iluzoryczne, choć to oni najlepiej zaczęli wiosnę. Grali naprawdę przyzwoicie, tracąc punkty głupio. Prezentowali najładniejszy futbol, ale do pewnego czasu. Końcówka sezonu to był już zjazd po równi pochyłej. Nie wszystko można zrzucać na karb pecha. Moim zdaniem, nie do końca w porządku było z zawodnikami pod względem fizycznym. Czegoś im brakowało. A gdy człowiek nie jest za dobrze przygotowany, to momenty dekoncentracji, spowolnione ruchy, spóźnienia w decydujących momentach, zdarzają się częściej. To było udziałem GieKSy.
Czy w tym zespole nie było zbyt wielu – jak zwykł mawiać jeden z II-ligowych trenerów – „głaskaczy”? Czy nie brakło kilku „zakapiorów”, jakich mieli w Nowym Sączu?
Andrzej IWAN: - Być może. Jestem pod wrażeniem przygotowania motorycznego Sandecji. Chwalę często Dawida Szufryna, Grześka Barana i jeszcze 2-3 chłopaków. Choćby Bartka Dudzica, który nigdy nie grzeszył skutecznością, a tym razem dawał radę. Dzięki trenerowi Mroczkowskiemu, który to wszystko poukładał, awans stał się faktem.
Jeśli nie Katowice, jeśli potyka się Zagłębie, to może wszystkich pogodzi... Olimpia Grudziądz?
Andrzej IWAN: - Pamiętajmy, że cztery mecze z rzędu wygrał też Górnik, ale... całkiem możliwe. Powiem jednak inaczej: Grudziądz gra teraz u siebie z Katowicami. Jak znam przewrotność losu w I lidze, GieKSa tam wygra. Ale i tak będzie już za późno.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12455.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-05-25, 9:42 am

Zapoznałem się \z treścią wypowiedzi Pana Iwana - wg moich standardów
jest to wypowiedz mało profesjonalna - jest stronnicza.
Chciałbym zapytać Pana Iwana czy widział mecz Stal Mielec - GKS K-ce
gdzie w tym meczu Stal pokazała te dobrze poukładaną drużynę ?
Po meczu w Sosnowcu mam przekonanie że w meczu z GKSA - Stal zagrała
słabo i nieskutecznie odnosiłem wrażenie że celowo tak grają - natomiast
w Sosnowcu grali z " napędem na cztery koła "
Z jednym stwierdzeniem zgadzam się że awans Zagłębia jest w naszych
rękach - nogach i nie wiem czym jeszcze. I dobrze jeśli mamy AWANSOWAC
to bez pomocy innych.
Ciekaw jestem - czy Pan Iwan dobrze typuje iż GKSA wygra z Olimpią ?
Wynik ten jest jak najbardziej dobry dla nas - OBY TAK BYŁO
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez pete_zs 2017-05-25, 10:16 am

pyla napisał(a):
wilczy_jezdziec napisał(a):O jakim Polsacie otwartym Wy mówicie? Sprawdzałem chyba z 5 programów tv i nigdzie nie było Zagłębia na tym kanale

SUPER POLSAT - na platformie NC+ kanał 120

Tak dokładnie - Super Polsat, jest on również na DVBT - ogólnopolska naziemna cyfrowa.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez Blajpios 2017-05-25, 12:21 pm

pete_zs napisał(a):
pyla napisał(a):
wilczy_jezdziec napisał(a):O jakim Polsacie otwartym Wy mówicie? Sprawdzałem chyba z 5 programów tv i nigdzie nie było Zagłębia na tym kanale

SUPER POLSAT - na platformie NC+ kanał 120

Tak dokładnie - Super Polsat, jest on również na DVBT - ogólnopolska naziemna cyfrowa.

Tak, wychodzi na to, jeżeli chodzi o naziemną (choćby z dyskusji na foum poniżej), że ci, którzy odbierają Multiplex2, to w miejsce Polsat News Sport znajdą ten program, reklamowany jako "doskonały dla słabo słyszących i słabo widzących"; w każdym razie na MUX 2:
http://www.polsat.pl/news/2017-01-02/ru ... er-polsat/
http://www.polsat.pl/program-tv/#super-polsat
O miejscu w kablówkach i innych satelitarnych pakietach czy to Polsatu czy innych się nie wypowiadam, ale każdy pewnie znajdzie.

Natomiast wydaje mi się, że też znajdzie się dla użytkowników polsatowskiej internetowej ipla.tv. Przy czym, być może nie cały program, tylko programy sportowe. Choć ani też pewności nie mam anie nie wiem, czy nie trzeba mieć jakiegoś wykupionego pakietu, jakiegokolwiek by móc oglądać transmisje.
W każdym razie, wydaje się, że dla użytkowników ipla.tv jest dostępny, choćby przez pakiet sport, który obejmuje co prawda programy sportowe stricte (bez tej mutacji, gdzie sportnews przeszedł w super Polsat, ale chyba tam przechodząc na zakładkę live (a nie kanały tv) - dostaje się różne transmisje sportowe, chyba również z super Polsat. PIszę, że chyba, ale to dlatego, że w aplikacji ipla.tv w dziale live jest tylko zakładka "dziś" i "jutro". Niemniej - kiedy przegląda się w przeglądarce na stronach polsatowskich program superPolsatu, to tam się pokazuje zapowiedź, która podaje, że można w iplasport oglądać (kto ma już ten pakiet, lub wykupi co najmniej na miesiąc), lub można go wykupić nawet pojedynczo, tylko tę transmisję za 4,90 zł (choć nie wiem, ile jeszcze doliczą, czyli czy to z vatem, czy za pośrednictwo i zapewne to cena tylko dla użytkowników polsatowskich, czyli którzy albo dekoder mają do ipli, albo inną polsatowskie urządzenie, usługę, Pulsa komórkowego lub być może kontao w ich banku). Czyli - dla innych pewnie będzie drożej, no i trzeba założyć konto na ipli.
https://www.ipla.tv/live/transmission-13905
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-05-25, 3:56 pm

Mecz w Głogowie sędziuje - Pan Paweł Pskit z Łodzi
Czy to będzie obiektywne sędziowanie - nie pamiętam
z kim ale nie tak dawno sędziował nam mecz.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez slawekchicago 2017-05-25, 4:30 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Mecz w Głogowie sędziuje - Pan Paweł Pskit z Łodzi
Czy to będzie obiektywne sędziowanie - nie pamiętam
z kim ale nie tak dawno sędziował nam mecz.
Pozdrawiam
Tadeusz



To akurat dobry prognostyk .Sedziowal Nam w Suwalkach wiec niech w Glogowie i wynik z Suwalk sie powtorzy
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez petromar 2017-05-26, 1:47 pm

najpiekniejsze będzie: awans Zagłębia co automatycznie pozbawi tej szansy ciepłoty zabrzańskiej !ale widać ze im zależy,ich dziewczyny cygańskie dały im punkty podpłacają podobno innych...hmmm czasy mistrzostw za wyngiel sie skończyły ! obyście na lata ugrzęźli w Bklasie jak Zagłębie w ekstraklasie !!! takim rymem...do niedzieli :)
petromar
 
Posty: 833
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-05-26, 1:58 pm

Na łamach Katowickiego Sportu artykuł "zagłębie wciąż na prostej do awanasu
mniej uwagi na rywalach, więcej ... " nie potrafię przenieść na Forum sorry.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez August 2017-05-26, 2:20 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Na łamach Katowickiego Sportu artykuł "zagłębie wciąż na prostej do awanasu
mniej uwagi na rywalach, więcej ... " nie potrafię przenieść na Forum sorry.
Pozdrawiam
Tadeusz



Zagłębie wciąż na prostej do awansu. "Mniej uwagi na rywalach, więcej na sobie"
Założyliśmy sobie taki cel, żeby do ostatniej kolejki przystąpić z miejsca premiowanego awansem i jak na razie jesteśmy na dobrej ku temu drodze - mówi trener gości, Dariusz Banasik.

W sześciu ostatnich potyczkach wyjazdowych sosnowiczanie za każdym razem zdobywali przynajmniej jednego gola. Zbiorczy bilans bramkowy prezentuje się korzystnie – 12:6. Do Głogowa udają się po punkty, które sprawią, że przed ostatnia serią gier nadal wszystko będzie zależało od nich. Zremisowanego meczu ze Stalą Mielec (1:1) nikt już przy Kresowej nie rozpamiętuje…

Słowackie skalpy
- Nie podchodzimy do tego w ten sposób, że ten remis coś nam komplikuje – oznajmia szkoleniowiec Zagłębia, Dariusz Banasik. - W najbliższej kolejce drużyny wciąż zainteresowane awansem grają między sobą i siłą rzeczy punkty też potracą. Założyliśmy sobie taki cel, żeby do ostatniej kolejki przystąpić z miejsca premiowanego awansem i jak na razie jesteśmy na dobrej ku temu drodze. W meczu ze Stalą mogliśmy zaryzykować i iść na całość. Zaczekajmy jednak z oceną tego jednego punkty. Za chwilę może się okazać, że to dla nas bardzo cenna zdobycz.

Bramkę w potyczce ze Stalą zdobył Martin Pribula, umacniając pozycję najlepszego strzelca drużyny. Najwięcej goli strzelał już podczas zimowych sparingów, teraz tylko potwierdza swoje snajperskie walory. W pięciu ostatnich kolejkach do siatki rywali trafiał w sumie pięciokrotnie. Gdyby nie jego skuteczność na przestrzeni minionego miesiąca, sosnowiczanie mieliby dzisiaj pięć punktów mniej i plasowaliby się w połowie tabeli – praktycznie bez szans na awans. Słowacki skrzydłowy zachowuje jednak skromność i podkreśla, że na obecną pozycję zapracowała cała drużyna.

Zamiast wirażu
- Od meczu ze Zniczem Pruszków nasza forma jest w miarę stabilna – zauważa trener Banasik. - To był przełomowy moment rundy. Od tamtej pory regularnie punktujemy i nie spadliśmy poniżej trzeciego miejsca. Ostatnie trzy mecze wyjazdowe to był dla nas koszmar. Mimo to przywieźliśmy z nich sześć punktów. Przetrwaliśmy wszystkie słabsze momenty i cały czas jesteśmy na prostej.
Czy to oznacza, że do samej mety Zagłębie będzie mknąć już bez niespodziewanych wirażów? - Nie mam ani dobrych przeczuć, ani obaw – odpowiada prezes klubu, Marcin Jaroszewski. – Doświadczenie uczy, że życie i tak zawsze pisze swój scenariusz. Po prostu czekam na niedzielny mecz. Po nim będziemy wiedzieć więcej niż dzisiaj.

Poczta pantoflowa
Naprzeciw sosnowiczan stanie drużyna, która o ligowy byt nie musi się już martwić. A jeśli wierzyć przybierającym na sile pogłoskom, o właściwy poziom motywacji głogowian zadbać mają… inni rywale Zagłębia, również nadal walczący o promocję do krajowej elity. Pocztą pantoflową roznosi się wieść, że Chrobry na zwycięstwie na pewno nie straci.

W sosnowieckiej ekipie wszyscy skupiają się jednak na aspekcie czysto sportowym. - Muszę powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz mniej uwagi przywiązujemy do rywali – oznajmia trener Banasik. - Bardziej koncentrujemy się teraz na tym, co sami mamy do wykonania na boisku. Wiemy jednak, że Chrobry to drużyna dobrze poukładana przez trenera Ireneusza Mamrota. Do tego zaawansowana technicznie. Raczej nie zamuruje własnej bramki, tylko postawi na otwarty futbol. A z takimi zespołami w piłkę grać lubimy.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez novack 2017-05-26, 3:06 pm

Zabrze zaciąga kolejne kredyty na przepłacenie rywali Zagłębia, niechybnie zbliżają się do 90 melonów długu + 80 na dokończenie stadionu im. Adolfa Hitlera, no miodzio na moją duszę ( nie jestem komornikiem) :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5708
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez August 2017-05-26, 3:24 pm

novack napisał(a):nie jestem komornikiem)

Szkoda,
Moim zdaniem takie praktyki powinny być zabronione. Natomiast skoro tak się już dzieje to Prezes mógłby sie wykazać i spróbować zmobilizować Podbeskidzie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez petromar 2017-05-26, 3:59 pm

"Założyliśmy sobie taki cel, żeby do ostatniej kolejki przystąpić z miejsca premiowanego awansem i jak na razie jesteśmy na dobrej ku temu drodze" Panie trenerze wyjaśnię tylko Panu jedną rzecz - to rywale założyli sobie i są tak słabi ze jesteśmy w takiej sytuacji !! a Pan podobnie jak niejaki hasi z Legii awansowal nie wiadomo jak do LM , czego Panu życzę z całego serca - czyli nie wiadomo jakim cudem ale jednak aby awansował Pan do ekstraklasy z Zagłębiem ! i dziękuję ,do widzenia Panu po tym awansie który (OBY!!!) uzyskamy praktycznie dzięki śmiesznej postawie innych kandydatów do awansu !
i mam nadzieje ze nasz super prezes dojdzie do takiego samego wniosku i pożegna Pana przysłowiową flaszką za asyste przy awansie, taka samą flaszke prezes zafunduje gejksie,chojniczance,kurnikowo babrze oraz góralom a na Pana miejsce zatrudni TRENERA który NAS nie zbłaźni w ekstraklasie bo strach myślec ze przygotuje Pan zespół jak w ostatniej przerwie ...i będą śmiechy ze kierunkowy do Sosnowca 07:(((
Najwyżej Pana widze w Sarmacji...z całym szacunkiem do Sarmacji
petromar
 
Posty: 833
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 28.05. godz.12.30

Postprzez Tomcjo 2017-05-26, 4:16 pm

Besnik Hasi to idealne porownanie dla Banasika
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników