Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Anakin 2016-10-26, 8:16 am

Blajpios napisał(a):w jakimś sensie jeszcze co najmniej J. Urban - z którymi co "Nasi Ludzie" porobili

nie rozumiem co kto mógł porobić z Urbanem. O ile pamiętam to jeszcze Hytry proponował mu angaż w Zagłębiu no i zapewne ostatnio też coś było na rzeczy a Janek i tak miał w dupie sentymenty. Poza tym jak pracował w Legii to w swoim pokoju miał zawieszony proporczyk żaboli a nie Zagłębia co ponoć doprowadzało do białej gorączki Legionistów. |Taki to on jest "nasz".
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Blajpios 2016-10-26, 3:46 pm

Anakin napisał(a):
Blajpios napisał(a):w jakimś sensie jeszcze co najmniej J. Urban - z którymi co "Nasi Ludzie" porobili

nie rozumiem co kto mógł porobić z Urbanem. O ile pamiętam to jeszcze Hytry proponował mu angaż w Zagłębiu no i zapewne ostatnio też coś było na rzeczy a Janek i tak miał w dupie sentymenty. Poza tym jak pracował w Legii to w swoim pokoju miał zawieszony proporczyk żaboli a nie Zagłębia co ponoć doprowadzało do białej gorączki Legionistów. |Taki to on jest "nasz".

No, dobrze, zacznę od odpowiedzi w tym punkcie, jakkolwiek wydaje się, że odpowiedź nie jest trudna. Środowisko Zagłębia mogłoby wytwarzać klimat, choćby jeżeli chodzi o kibiców - bo tu łatwiej stwierdzić, czy jakieś działanie jest, czy nie ma. Natomiast, jeżeli chodzi np. o Klub, działaczy, Prezesa, to te działania są oczywiście dużo szersze, tyle że nie jesteśmy w stanie stwierdzić z pozycji forum, czy aby ich dużo było, mało, odpychające czy nie. Niemniej problem tworzenia mody na Zagłębie wśród wybijających się wyżej ponad przeciętność byłych graczy jest jakoś widoczny. Czy to, że ani - z pomniejszych nawet, T. Kulawik, D. Kłus, J. Berensztajn, ku większym, jak A. Kubica, R. Czerwiec, J. Urban właśnie, przykładowo do nich się ograniczając - nie są jakimiś "ambasadorami Zagłębia": to naprawdę nie jest problem Zagłębia?
Odpowiadam tu - bo oczywiście wiem, że Kol. Anakin nie wyciąga maleńkiego fragmenciku mojej wypowiedzi, by odciągnąć uwagę od całości, tylko po prostu jest poruszony fragmentem, który uważa za chybiony. Skoro tak - to i odpowiadam. Niemniej, nie chciałbym, by efekt całości odgraniczył się do tego punktu. Choć co do niego jeszcze wracając - tak, zdaję sobie sprawę z pewnych znaków zapytania wokół Urbana (ale to naprawdę, w tym momencie, rzecz poboczna). Jakkolwiek - w jakimś wywiadzie ostatnią sprawę propozycji z Zagłębia Urban zamknął w kategoriach, że po prostu w tej rundzie nigdzie nie chce pracować (w domyśle - chce odpocząć?) - bo uważa, że jak pracować w tej rundzie, to w Lechu powinien i ma żal do Lecha.
Proszę jednak zauważyć - przede wszystkim!!! - że tak o J. Urbanie jak P. Mandryszu pisałem, że "w pewnym sensie" są takimi "eks-Zagłębiakami do wygrania". Proszę też popatrzyć - z czego się cieszę - jak szybko P. Mandrysz został powtórnie zaakceptowany (oby to nie był tylko powiew chwilowy, bo jeszcze nie przegrał).
Otóż, co do tego P. Mandrysza, gdy pisałem przed zatrudnieniem, że można w pewnym sensie wykorzystać i obudzić jego pozytywne odniesienia do Zagłębia z czasów gry w Zagłębiu, to tutaj tylko się dziwiono, jaki to pomysł i udawadnianio, że to żadne podstawy są, te kilkanaście miesięcy gry w Zagłębiu P. Mandrysza, do formułowania takich wniosków.
Natomiast, wracając do całości. Przypominam - mój wpis był odpowiedzią na nagły entuzjazm co do przejścia T. Łuczywka do Legii, że oto będzie po popraktykowaniu trochę u J. Magiery - gotowy trener dla Zagłębia. Przypomniałem - że takich szans, to w Zagłębiu już było dużo i to w wydaniu, jak się wydaje, startującym z wyższego pułapu szans. Dzisiaj okazuje się, że już oficjalnie T. Łuczywek przechodzi do Legii. Cieszę się. Ba! Będę się cieszył nawet, jeżeli okaże się, że faktycznie, nie ma zacięcia do bycia tym pierwszym natomiast jest dobrym asystentem, choćby u J. Magiery. Takich "sprawdzonych asystentów" również różni wielcy mają - i sprawdza się to i w Polsce, ostatnio właśnie M. Kmieć u J. Urbana, czy także P. Mandrysz zdaje się mieć takiego zaufanego w osobie Bartłomieja Bobli (jakkolwiek w tym wypadku, jak i M. Kmiecia czy T. Łuczywka - są na tyle młodzi, że jeszcze ta asystentura, to może być tylko etap rozwoju do samodzielności). Jeżeli zaś jednak okaże się, że faktycznie Pan Tomek rozwija się i będzie dobrym pierwszym - niemniej będę się cieszyć, choć obecnie mam obawy, czy uciągnie. Trochę jednak czasu upłynie, nim ten dylemat się rozstrzygnie.
"Na ten czas natomiast" - to dużo szybciej byłyby do rozstrzygnięcia inne sprawy, choćby ta przeze mnie sugerowana. Czy do bycia "swoimi sprawdzonymi, dawnymi gwiazdami", "ambasadorami" Zagłębia będziemy mieć także ludzi, którzy wypłynęli poziom wyżej, grali choćby w innych ligach z sukcesami - czy też "odpuści się ich". Oczywiście - to nie jest kwestia głównie dla kibiców, niemniej także ci kibice w niej mają swoje miejsce, jeżeli chodzi właśnie o to, "co można mówić, robi z byłymi Zagłębie i Zagłębiowska Brać".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2016-11-02, 3:21 pm

Byłego trenera Zagłębia Sosnowiec czeka operacja serca

Obrazek

W jednej z katowickich klinik zamelduje się dzisiaj Artur Derbin. Były trener Zagłębia Sosnowiec zostanie hospitalizowany, a jutro przejdzie zabieg ablacji. To inwazyjna metoda leczenie arytmii serca, którą u 40-letniego szkoleniowca zdiagnozowano kilka miesięcy temu. Na dolegliwości skarżył się jednak od półtora roku.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna,ar ... 12443.html

Artur, trzymaj się! JesteśMy z Tobą!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6805
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2016-11-02, 7:26 pm

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/lo ... 12452.html

21-latek nabawił się urazu stopy podczas wtorkowych zajęć, gdy jeden z kolegów z zespołu nadepnął go. Podejrzewano, że doszło do złamania i wczorajsze badania potwierdziły czarny scenariusz. Arak ma złamany palec i czeka go kilka tygodni przerwy w grze. - Kość będzie się zrastać około 5-6 tygodni – mówi Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta Ruchu.

Arak w czerwcu podpisał trzyletni kontrakt z klubem. Gracz Legii dwa poprzednie sezony spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Błyskawicznie zaaklimatyzował się przy Cichej. W swoim debiucie w ekstraklasie trafił do siatki a Niebiescy wygrali 2:1 z Górnikiem Łęczna. Jesienią rozegrał 13 spotkań i strzelił 2 gole. Ostatnio przegrywał jednak rywalizację o pierwszy skład z Jarosław Niezgodą i Łotyszem Eduardsem Visnakovsem. Trener Waldemar Fornalik ma obecnie w kadrze do dyspozycji tylko dwóch wspomnianych napastników. Obaj mają zagrać w piątkowym meczu z Lechem Poznań.
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Anakin 2016-11-03, 8:44 am

Co Magiera poczuł, gdy Real strzelił gola już w 55 sekundzie meczu? - Nie myślałem negatywnie po golu w pierwszej minucie. Przypomniałem sobie, że w barwach Zagłębia Sosnowiec w Bielsku Białej prowadziłem już taki mecz, wtedy też straciliśmy szybko gola i wygraliśmy 5:4. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby powtórzyć ten wynik - dodał z uśmiechem.

http://www.legia.sport.pl/legia/1,13932 ... xSportLink
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez fan78 2016-11-03, 12:08 pm

Magiera zmienil Legie na lepsze, to bylo widac we wczorajszym meczu.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2016-11-03, 3:30 pm

To wszystko zasługa Siwego ;)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2016-11-04, 10:53 pm

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i- ... 12479.html

Były szkoleniowiec Zagłębia miał zabieg ablacji. Powinien opuścić szpital na początku przyszłego tygodnia.

Artur Derbin, były trener Zagłębia Sosnowiec, przeszedł dzisiaj w Katowicach zabieg ablacji. To inwazyjna metoda leczenia arytmii serca, z którą 40-letni szkoleniowiec zmaga się od półtora roku. Operacja przebiegła pomyślnie. Trwała w sumie 3,5 godziny.

Pierwotnie termin zabiegu wyznaczony był na 17 sierpnia. Z przyczyn formalnych przełożono go jednak na jesień. W tym czasie Derbin zdążył odbyć staż w Osasunie Pampeluna, który zorganizował mu Piotr Urban – syn Jana. Podczas pobytu w Hiszpanii pozostający obecnie bez zatrudnienia trener odebrał telefon z Bytomia. Pytano, czy byłby zainteresowany posadą pierwszego szkoleniowca Polonii. Temat żył jakiś czas, ale do angażu ostatecznie nie doszło.

Derbin wyjdzie ze szpitala na początku przyszłego tygodnia. Będzie mógł bez przeszkód pracować w zawodzie. Podobny zabieg przeszedł niedawno w zabrzańskiej klinice Mateusz Szwoch, dzisiaj jeden z liderów Arki Gdynia.
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2016-11-07, 7:38 pm

"Artur Derbin wracaj do zdrowia!” - transparent tej treści zawisł w sobotni wieczór na Stadionie Ludowym podczas meczu z Chrobrym Głogów. Dzień wcześniej niedawny szkoleniowiec Zagłębia przeszedł w Katowicach operację kardiologiczną. Dokonano zabiegu ablacji, by uporać się z arytmią serca, nękającą 40-letniego trenera od półtora roku.

- Wszystko trwało aż trzy i pół godziny, podczas gdy normalnie wystarczy godzina lub niewiele więcej - opowiada Artur Derbin. - Lekarz powiedział mi potem, że wprawdzie po dogrywce, ale uporaliśmy się z problemem. I trzeba mieć nadzieję, że rzutów karnych nie będzie. Skuteczność takiego zabiegu wynosi 60-90 proc. Czuję się dobrze, jestem dobrej myśli i nie chciałbym już wracać na stół operacyjny. W trakcie meczu Zagłębia z Chrobrym dostałem kilka telefonów z informacją o transparencie. To było dla mnie niezwykle krzepiące. Poczułem się bardzo podbudowany. Serce rosło. Dziękuję kibicom za pamięć. A osobne podziękowania za opiekę i profesjonalizm kieruję również do personelu medycznego I Oddziału Kardiologii szpitala w Katowicach-Ochojcu.

Trener, już z prawidłowo pracującym sercem, wraca do domu dzisiaj. Przez około dwa tygodnie będzie prowadził oszczędny tryb życia. Potem, jeśli wyniki badań okażą się prawidłowe, będzie mógł wrócić do pełnej aktywności.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i- ... 12479.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6805
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez jls 2016-11-10, 9:54 am

jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez jls 2016-11-16, 9:18 am

Rafał Pietrzak jest już po zabiegu zerwanego ścięgna Achillesa. Czeka go teraz kilkumiesięczna rehabilitacja.


Doznać poważnej kontuzji w trakcie gry? Normalna sprawa, przypadek Rafał Pietrzak był jednak kuriozalny, bo urazu nabawił się podczas pomeczowego rozbiegania, gdy kibice fetowali zwycięstwo Wisły z Górnikiem Łęczna (3:2). – Wraz z rezerwowymi mieliśmy trening wyrównawczy, w pewnym momencie ruszyłem do sprintu i nagle rozległ się jakiś dziwny dźwięk – opowiada Pietrzak. – To był taki odgłos, jakby ktoś piłką uderzył o ścianę. Chłopaki zaczęli się śmiać, bo myśleli, że kopnąłem się nogą o nogę i upadłem. Ja też tak myślałem. Próbowałem wstać, ale nie byłem w stanie. Początkowo nie czułem wielkiego bólu, gorzej było, gdy znalazłem się w szatni, bo zeszła ze mnie już adrenalina.



Nie ma reguły
Pietrzak od razu wiedział, że to jest coś poważnego. Ostateczna diagnoza okazała się fatalna. Okazało się, że doszło do całkowitego zerwania ścięgna Achillesa i konieczny był zabieg, który został przeprowadzony we wtorek przez doktora Klaudiusza Kosowskiego w Poznaniu. – Pytałem go, jakie są przyczyny zerwania tego ścięgna i odpowiedział mi, że w nie ma reguły – powiedział Pietrzak.




Można powiedzieć, że kontuzja ta przytrafiła się w najgorszym z możliwych momentów, bo w najbliższym meczu z Pogonią w Szczecinie za żółte kartki pauzować będzie Patryk Małecki i Pietrzak był jednym kandydatów, aby zastąpić go na lewym skrzydle. – Już o tym nie myślę. Skupiam się na tym, aby jak najszybciej wrócić do pełnej dyspozycji. Czas mnie nie goni, bo zdrowie jest najważniejsze – deklaruje Pietrzak.



Zdąży na finał?
Koledzy z drużyny wspierają Rafała. Dennis Popovič żartował nawet, że Rafał wróci na finał Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 2 maja na Stadionie Narodowym. – Oby tak było. Mam nadzieje, że koledzy wywalczą awans – liczy Pietrzak. – Po zerwaniu ścięgna Achillesa, jeśli wszystko przebiega bez dodatkowych komplikacji, rehabilitacja trwa od czterech do pięciu miesięcy, więc jest szansa, że zdążę – dodaje.


Dla 24-letniego Pietrzaka tak długa przerwa w grze to kompletna nowość. – Nigdy wcześniej nie miałem poważnej kontuzji. Nawet znajomi żartowali, że w końcu musiało mi się coś przytrafić – powiedział Pietrzak.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2016-11-25, 8:55 pm

Radek Kursa odchodzi z Kluczborka . Bierzemy
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2016-12-02, 8:44 pm

Lider pierwszej ligi szuka szkoleniowca, który wiosną powalczyłby z drużyną o historyczny awans do Ekstraklasy. Najpoważniejszym kandydatem jest Artur Derbin, były trener Zagłębia Sosnowiec. – Jest temat, rozmawiamy. Ale na konkrety jeszcze za wcześnie – potwierdza nam Derbin...

http://futbolfejs.pl/i-liga/artur-derbi ... jniczanke/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6805
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez comitam 2016-12-03, 10:25 am

Magiera i pierwsza jego poważna wpadka bo przy 2:0 ciężko to inaczej nazwać.
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez dakos 2016-12-04, 5:56 pm

Derbin rozmawia z Chojniczanka i zapewne zostanie ich trenerem
dakos
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2007-05-12, 5:07 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników