Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2016-09-26, 4:44 pm

Rano w wątku o przyszłości wśród całego tekstu dałem wzmiankę o tym komentarzu D. Stolarczyka, dodając odnośnik, z wyjaśnieniem, że nie mam jak wkleić całości - ewent. wieczorem:
Blajpios napisał(a): (...)
nie mam teraz możliwości okiwać zabezieczeń PSu przed kopiowaniem, więc nie wkleję całego - może ktoś będzie mógł szybciej zrobić, bo ja pewnie dopiero wieczorem będę mieć dostęp do odpowiednich "narzędzi". W każdym razie ten komentarz D. Stolarczyka jest wart odnotowania, :brawo: łącznie z tytułem: "W cerowanych skarpetach do ekstraklasy" http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,359.html (...)

Widzę jednak, że Kol. patrios91 też zdołał tylko wkleić odnośnik - a jednak zyskuje on zainteresowanie, bo Kol. Tomcjo także w 100 % popiera tę wypowiedź. Toteż - mogąc już spokojnie opracować tekst, wklejam całość, zaznaczając jedynie, że być może jest ciut zmieniony względem wersji porannej - ale wydaje się, że nie. Jest jedynie dodany trener Magiera do tytułu (wiadomo, PS - ale może i dla uwypuklenia tekstu, by więcej osób przeczytało). W każdym razie - reszta tekstu "pobieżnie patrząc" - wydaje się nie zmieniona. Z ciekawostek dodam, że sondaż pod artykułem w PS obecnie (godz. 17:41) daje 85% odpowiedzi, że J. Araszkiewicz nie wprowadzi Zagłębia do Ekstraklasy... Poniżej wklejam obecny tekst, jak napisałem, bez dokładnego porównania z poranną wersją, prawdopodobnie zmienioną jedynie przez rozbudowanie tytułu o pierwszy członk, że po odejściu J. Magiery...
D. Stolarczyk w komentarzu w PS napisał(a):Po odejściu Magiery... W cerowanych skarpetach do ekstraklasy
Dariusz Stolarczyk 26-09-2016 | 15:54

Nie ukrywam, że decyzja działaczy Zagłębia o zatrudnieniu w roli pierwszego trenera Jarosława Araszkiewicza mocno mnie zaskoczyła – pisze Dariusz Stolarczyk, dziennikarz PS.
Bardzo cenię pana Jarka jako piłkarza. Był reprezentantem Polski, a w lidze grał tak błyskotliwie i widowiskowo, że często przychodziło się ma mecze właśnie dla niego. Gdy prezentował wysoką formę, jego gra była dla kibiców równie atrakcyjna jak popisy Mirosława Okońskiego czy wcześniej Janusza Sybisa – wszyscy trzej prezentowali podobny styl, który ściągał na stadiony tłumy. I to jest koniec miłych słów pod adresem "Arasia. Bo mimo upływu lat na trenerskiej ławce, jego dorobek jest mizerny.
Jedynym znaczącym sukcesem był awans w 2011 roku z Olimpią Elbląg na zaplecze ekstraklasy, Tyle że po awansie Araszkiewicz nie podjął wyzwania i złożył rezygnację, tłumacząc, że działacze rzucają mu kłody pod nogi.
Można bronić decyzji kierownictwa sosnowieckiego klubu stwierdzeniem, że Jacek Magiera również nie notował żadnych sukcesów, ale to kiepskie tłumaczenie. Mówi się, że drużynę w praktyce będzie prowadził II trener Tomasz Łuczywek, który nie ma uprawnień, ale ma za to świetny kontakt z piłkarzami. Tylko, co to ma wspólnego z profesjonalizmem, którego od Zagłębia należy wymagać, skoro walczy o ekstraklasę? Te kroki kojarzą się raczej z cerowaniem starej skarpety przez babkę klozetową niż świadomym działaniem skierowanym na sukces.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2016-09-27, 5:23 pm

Zagłębie Sosnowiec chwieje się po stracie Magiery. 'Żal byłoby to zmarnować'

Maciej Mizia, były piłkarz Zagłębia Sosnowiec wierzy, że strata Jacka Magiery zachwieje klubem ze Stadionu Ludowego tylko na chwilę.


Obrazek

Jacek Magiera odszedł, a lider pierwszej ligi od razu zaliczył poważną wpadkę. W ostatniej kolejce sosnowiczanie przegrali na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz (3:5).

- Jestem zaskoczony. Jak można dać sobie wbić na własnym stadionie pięć goli drużynie, która przed meczem zajmowała miejsce w strefie spadkowej. Słabe to było. Wiedziałem, że odejście Jacka Magiery wiele zmieni, no ale styl i rozmiar też porażki jest zastanawiający - mówi Mizia, były zawodnik Zagłębia.

- Trenera Magierę nie będzie łatwo zastąpić. Pamiętam nasze spotkanie podczas kursu dla trenerów. Mało mówił, ale wszyscy traktowali go z olbrzymim szacunkiem. Gdy już się odezwał, to też było ciekawie. Analizował problem w taki sposób, że na początku trudno było za nim nadążyć, zrozumieć, a na koniec wszystko stawało się jasne. Problem opisany trafnie i precyzyjnie. A na dodatek jeszcze recepta, jak temu zaradzić. Tak jakby ktoś nagle otworzył szeroko drzwi. Wcześniej tylko raz spotkałem trenera, który pracował i analizował w taki sposób. A był to trener Orest Lenczyk, którego bardzo cenię - podkreśla były ligowiec.

Mizia jest mimo wszystko dobrej myśli. - Wierzę, że strata Jacka Magiery zachwieje klubem z Sosnowca tylko na chwilę. Tam drzemie olbrzymi potencjał. Żal byłoby go teraz zmarnować - kończy.

http://m.sport.pl/pilka/1,105004,207519 ... yloby.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2016-09-28, 9:22 am

Zagłębie Sosnowiec słupami stoi

Po ostatnim meczu Zagłębia Sosnowiec z Olimpią Grudziądz (3:5) było mi trenera Araszkiewicza zwyczajnie żal. Na pomeczową konferencję prasową przyszedł człowiek, który nie znał nazwisk większości piłkarzy, których grę miał oceniać.

Araszkiewicz nawet się z tym nie krył. Podkreślał, że jest w klubie od 24 godzin i jego rola ograniczyła się do tego, żeby stać z boku i dać licencję na prowadzenie zespołu w pierwszej lidze.

Fatalny początek już za nim, teraz czas postawić dużo ważniejsze pytanie: Jaką rolę ma odegrać ten znakomity przed laty piłkarz w najbliższej przyszłości Zagłębia?

Po tym, jak Zagłębie opuścił znienacka Jacek Magiera z klubu płynął czytelny przekaz, że za wyniki zespołu będzie teraz odpowiadał Tomasz Łuczywek. - Nie potrzebujemy w szatni innowatora - mówił na naszych łamach prezes Marcin Jaroszewski.

Szybko okazało się jednak, że Łuczywek nie ma uprawnień pozwalających mu na samodzielną pracę na zapleczu Ekstraklasy. Więcej, podczas sobotniego meczu z Olimpią nie był wpisany do protokołu nawet, jako asystent Araszkiewicza. Nie ma jednak wątpliwości, że to on kierował grą zespołu, stojąc przez cały mecz tuż przy linii bocznej boiska.

Nie dziwię się, że w Zagłębiu chcą inwestować w Łuczywka. To chłodny, analityczny umysł. Wychowanek klubu. Młody, ambitny, a już z niemałym doświadczeniu. Razem z Magiera wyprowadził zespół na pozycję lidera rozgrywek. Komu powierzyć misję "Walka o Ekstraklasę", jak nie jemu?

No to zapytajcie Araszkiewicza... Zrobiłem to i wiem, że trener z Poznania na pewno ma ambicje, żeby samemu decydować o tym, czy na prawej obronie gra Marcin Sierczyński, czy może jednak Konrad Budek. Jeszcze kilka dni i połapie się też w tym, że dynamiczny Dawid Ryndak da drużynie więcej niż Jakub Wilk.

Nowy pierwszy, licencjonowany trener Zagłębie zapewnił nas, że żadnym "słupem" nie będzie i z taką rolą nigdy się nie pogodzi.
Zobaczymy... Nie tak odległe czasy przypominają nam jednak, że takie słowa wypowiadał na Stadionie Ludowym już niejeden szkoleniowiec.

Instytucja "słupa" jest bowiem w Sosnowcu dobrze znane i metodycznie sprawdzona. W sezonie 2006/07 Zagłębie prowadził Jerzy Dworczyk, ale licencję zapewniał Robert Moskal, który pod koniec sezonu - gdy sosnowiczanie trwonili punkty - został pierwszym i nawet firmował awans. Stało się tak jednak tylko dlatego, że z powodu afery korupcyjnej z ligi wyrzucono Arkę Gdynia.

W Ekstraklasie Zagłębie spędziło tylko rok, ale słupa też się dorobiło. Był nim Andrzej Orzeszek, który stał w cieniu Piotra Pierścionka. Orzeszek nawet nie jeździł wtedy na wyjazdowe mecze - przynajmniej nie na wszystkie - razem z drużyną.

W minionym sezonie - po awansie do I ligi - w Sosnowcu znowu pojawił się trenerski problem. Pierwszym szkoleniowcem miał być Artur Derbin, ale brak licencji sprawił, że w trybie awaryjnym zatrudniono doświadczonego Romualda Szukiełowicza. Ten jednak pożegnał się z klubem jeszcze przed startem sezonu. Oficjalnie - z powodu zmiany zakresu obowiązków. Warunkową licencję miał już wtedy Derbin, więc i rozstanie tak bardzo nie bolało. Co ciekawe pod koniec ostatnich rozgrywek sam Derbin stał się "słupem" tyle, że dla Łuczywka, który przejął jego obowiązki na finiszu sezonu.

Teraz życie pisze kolejny rozdział do tej historii, w której zamiast mówić o fundamentach rozmawiamy o słupach

Cały tekst: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... z4LXKUszwo
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-09-28, 6:38 pm

A MJ jest słupem dla Leśnego :lol:
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Bizoniasty 2016-09-28, 7:05 pm

Tomcjo napisał(a):A MJ jest słupem dla Leśnego :lol:

Może jest w regionie jakaś niebiedna firma co się zwie "Słup". Sponsor strategiczny, ba może nawet tytularny, jak znalazł.Był kiedyś ŁKS "Ptak" to czemu nie Zagłębie "Słup"...
Bizoniasty
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2006-07-25, 2:28 pm
Lokalizacja: Sosnowiec | Pogoń

Re: Przegląd prasy

Postprzez comitam 2016-09-28, 7:40 pm

śmiech to zdrowie ale staty ,mówią swoje i kibice Zagłębie nie akceptują polityki satelitarnej Sosnowca.
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-09-29, 10:41 am

Cytat komentarza pod artykułem ze Wojciechowski ktory zrównał z ziemia Polonie Warszawa teraz chce zostać prezesem PZPN

Lista pajacow ktore daly rekomendacje Wojciechowskiemu:
Ruch Chorzów
Piast Gliwice
Górnik Łęczna
Wisła Płock
Śląsk Wrocław
Korona Kielce
Wisła Kraków
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Znicz Pruszków
Wisła Puławy
Drutex Bytovia
Stal Mielec
Sandecja Nowy Sącz
Zagłębie Sosnowiec

Jak dla mnie to kompromitacja naszego klubu . To żadna demokracja udzielić głosu takiemu pajacowi z kasa . Można nie lubić Bonka ale to juz przegięcie maksymalne
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2016-09-29, 12:16 pm

Ja myślę, że decyzja zapadła w Warszawie. Chodzą słuchy, że za Wojciechowskim stoi środowisko warszawskie, min. współwłaściciel Legii Wandzel. To tylko teoria, ale może Legii nie wypadało na tym etapie oficjalnie postawić na niepewnego kandydata, więc posłużyli się filiami - Zagłębiem i Zniczem - żeby Wojciechowski zebrał wymaganą liczbę rekomendacji.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2016-09-29, 12:34 pm

To ten sponsor ,o którym tyle się mówiło ? że już,ze zaraz .Zmieści się na koszulkach napis JW Construction ? ;-( czy tylko odpali parę groszy za napis na banerach wokół boiska .
Ps.Kuźwa jeszcze brakuje jakiś rekomendacji ze strony klubu dla Kręciny ,Króla, Ptaka, ach i o Osuchu też trzeba pamiętać .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez wilczy_jezdziec 2016-09-29, 2:24 pm

Wstyd i hańba! Dyzma polskiej piłki na prezesa? Nie dość, że PZPN za nami raczej nie przepada, co widać chociażby po sędziach jakich nam przysyła (z Olsztyna w meczu ze Stomilem, z Rudej jak gralismy z GKSem i bodaj z Żywca jak gralismy z Podbeskidziem) to jeszcze teraz wspieramy oponenta Bońka. :czerwona:
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2016-09-29, 4:24 pm

Wizerunkowy strzał w stopę, a właściwie to... nie w stopę ale od razu prosto w łeb. Kto qrwa w naszym klubie wpadł na genialny pomysł żeby udzielać poparcia gościowi na którego plują kibice w całej Polsce??? No i na co ten "ktoś" liczy w zamian??? Ja pierdoole... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Sonda 2016-09-29, 7:42 pm

Prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski
Uważa pan, że Wojciechowski jest dobrym kandydatem?
To pytanie jest postawione dość mocno. Wojciechowski dostał rekomendację tak samo jak prezes Boniek z tego względu, że mamy demokrację i niekomfortowa byłaby sytuacja, gdyby wystartował tylko jeden kandydat. Nie musiałby środowisku być do końca zobowiązanym, a myślę, że zdrowa rywalizacja nikomu nie zaszkodziła. Tak bym to postrzegał, a nie w pański sposób.
Według mnie rekomendacja to dobra opinia.
To pan tak rozumie. Ja to widzę jako chęć stworzenia warunków konkurencji dla wszystkich, którzy chcą wystartować.
A gdyby zgłosił się Meresiński?
Pan Meresiński by się nie zgłosił, bo został spalony w środowisku.
On jest tylko przykładem.
Rozumiem, że stawia pan znak równości między oboma panami?
Nie do końca, natomiast nie uważam, że demokracja polega na podstawianiu kandydata typu Józefa Wojciechowskiego, byleby tylko kogoś zaproponować.
Innego nie było, miałem go wymyślić, żeby pan był zadowolony?
Zapytam inaczej. Uważa pan, że Polonia była dobrze zarządzana przez Wojciechowskiego?
Uważam, że nie. Dlatego skończyła, tak jak skończyła. Kibice mają duży żal, że została sprzedana i w konsekwencji pewnych działań upadła.
Polonia Warszawa była źle zarządzana i tam sobie Wojciechowski nie poradził, ale uważa pan, że w PZPN-ie radę już da?
Nie. Uznałem, tak jak powiedziałem – potrzebna jest konkurencja, bo dzięki temu można cokolwiek negocjować z przyszłym prezesem. Patrząc globalnie na polską piłkę, trzeba jasno powiedzieć, że skok jakościowy w PZPN-ie jest duży, natomiast jest wiele spraw dotyczących mniejszych klubów, których nie widać sprzed komputera i z perspektywy redakcji. Chcemy powalczyć, wymusić konkurencję i to jest intencją tej rekomendacji, a nie ocena powiedziana wprost, że pan Wojciechowski jest dobrym kandydatem. Jest po prostu kandydatem. Pan Boniek jest zweryfikowany, ale w warunkach konkurencji może pracować jeszcze lepiej.
Tylko że ta konkurencja będzie przez miesiąc, a nie cztery lata drugiej kadencji.
Oczywiście, natomiast pewne decyzje podjęte teraz będzie można egzekwować. Jeśli będziemy natomiast pracować w takich warunkach, że jedna osoba już dzisiaj jest prezesem, to po co ten zjazd i wszystko? Ten ktoś, kto będzie prezesem, już dziś powie nam: „będzie tak, tak i tak, do widzenia”. To nie jest dobra sytuacja. Nie sądzę, żeby Boniek miał realną konkurencję, ale niech ją ma. Uważam, że PZPN pracuje super i zrobił duży skok jakościowy, ale z perspektywy klubu pierwszoligowego wciąż widzę rzeczy do poprawy.
http://weszlo.com/2016/09/29/dla-dobra- ... howskiego/
Sonda
 
Posty: 158
Dołączył(a): 2009-07-30, 12:58 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Przegląd prasy

Postprzez pyla 2016-09-29, 9:02 pm

Boniek wygra - i wtedy M.J będzie z nim negocjował, kuzwa ja chyba śnię :redface: :czerwona: Demokracji się Prezesowi zachciało. Znając życie to extraklasa nam się oddala mając takiego Prezesa :redface: Ciekawe że Legia nie rekomendowała Wojciechowskiego- ano dlatego że nie musiała bo ma takiego wasala jak w/w.
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez robus1906 2016-09-29, 10:32 pm

A dlaczego nam się ekstraklasa oddala
robus1906
 
Posty: 159
Dołączył(a): 2008-08-18, 5:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez pyla 2016-09-29, 11:46 pm

A kuzwa- sedziowie ?
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników