Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2015-12-22, 8:49 pm

Sosnowiczanie zimują w doskonałych nastrojach. Zespół zajmuje po pierwszej części sezonu trzecie miejsce w pierwszej lidze. Wiosną Zagłębie powalczy też z Lechem Poznań o awans do finału Pucharu Polski.

Wojciech Todur: To jak jest z tymi "lepkimi rączkami" - o których mówił trener Artur Derbin - a które to sięgają po piłkarzy Zagłębia?

Marcin Jaroszewski: - Spokojnie z tym transferami, bo na razie to jest tak, że ten, temu, o tamtym powiedział... Ot i całe zainteresowanie. Żadnych ofert dla naszych piłkarzy na biurku nie mam. Nie twierdzę, że to się nie zmieni, bo kilku naszych graczy mocno zapracowało jesienią na swoje nazwiska, ale na dziś tematu ich odejścia nie ma. A nawet jeżeli będzie, to trzeba będzie usiąść z nami do stołu, bo jednak większość naszych graczy ma ważne, dwuletnie kontrakty.

Wierzy Pan, że Jakub Arak jeszcze wróci do Sosnowca?

- Z tym pytaniem to już proszę do Legii Warszawa. Nie wykluczam, że trener Stanisław Czerczesow uzna, że taki gracz jest mu potrzebny już teraz i Jakub już w Legii zostanie. Moim zdaniem dla jego piłkarskiego rozwoju kolejna runda w pierwszej lidze jest jak najbardziej wskazana.

Po zakończeniu rundy pożegnaliście się z trzema zawodnikami. W Zagłębiu nie zagrają już Tomasz Margol, Przemysław Mizgała i Tomasz Szatan. To już koniec pożegnań?

- Nie będzie więcej zmian. Piłkarze zapracowali na to w całym 2015 roku. Mamy zespół, który potrzebuje co najwyżej retuszu.

Na liście do wypożyczenia znalazł się Hubert Tylec. Pamiętam, że to był jeden z Pana ulubionych piłkarzy, więc pewnie podejmował Pan tę decyzję z ciężkim sercem.

- To chyba nie jest trafne określenie, ale faktem jest, że wierzyłem, że Hubert da naszej drużynie więcej. Jeżeli czuję żal, to przede wszystkim dlatego, że nie potoczyło się to tak, jak zakładałem. Że musimy pożegnać się z wychowankiem. Hubert miał w składzie dużą konkurencję i się nie przebił. W drugiej lidze był naszym kluczowym graczem. Strzelał ważne gole, asystował. W pierwszej lidze tego zabrakło. Dla niego najważniejsza jest teraz gra. Już pokazał się, że na drugoligowym poziomie może być wartościowym zawodnikiem. Wierzę, że wróci mocniejszy.

Przedłużyliście kontrakt z Martinem Pribulą. Z kim jeszcze rozmawiacie o warunkach nowej umowy?

- Już teraz chcieliśmy przedłużyć umowę z Łukaszem Matusiakiem. Z Łukaszem jest jednak tak, że on mówi "Spokojnie, nie ma się co spieszyć. Przyjdzie odpowiednia chwila, siądziemy i podpiszemy". I jestem pewny, że tak właśnie będzie. Negocjujemy jeszcze z Dawidem Ryndakiem, którego umowa obowiązuje do końca sezonu.

Czy te negocjacje zakładają awans Zagłębia do Ekstraklasy?

- Jest taki zapis. W przypadku awansu piłkarze mogą liczyć na podwyżkę.

Zimą do zespołu mają dołączyć kolejni piłkarze Legii Warszawa. Nie irytuje Pana jednak, że zawodnicy, którzy byli wymieniani w kontekście wzmocnień Zagłębia trafiają do innych drużyn?

- Którzy?

Łukasz Moneta był na testach w Ruchu Chorzów.

- Chcieliśmy Monetę dwa lata i rok temu, ale teraz już nie. Ale fakt, że my chcemy to jeszcze za mało. Partnerska umowa z Legią nie daje nam prawa do pierwokupu. Nie możemy położyć łapy na kim chcemy. O tym czy transfer uda się przeprowadzić decyduje szereg czynników. Przede wszystkim musi chcieć tego sam piłkarz. Ważne, żeby podobnego zdania był też jego menedżer.

Padł przykład Monety w Ruchu Chorzów. Ruch od kilku lat współpracuje z Legią. To jest współpraca ścisła. Ruch ma atut, którego my jeszcze nie mamy - gra w ekstraklasie. A Legia ma piłkarzy, którzy mają talent i potencjał na grę w lidze. Dlatego taki Kamil Mazek nie gra dziś w Zagłębiu, a właśnie w Ruchu. I nie ma co się z tego powodu irytować. Takich przypadków będzie więcej. Chociażby Wojciech Kochański w GKS-ie Katowice.

Byłoby absurdem, gdybyśmy się z tego powodu obrażali na Legię. Proszę spojrzeć na nasz skład. Przecież my tak naprawdę nie mamy dziś w kadrze żadnego zawodnika Legii. Jakub Arak na razie wrócił do stolicy, Budek, Zaradny i Witkowski to już nasi gracze.

A kto wie, czy Zaradny nie zostanie wypożyczony? Taka decyzja jeszcze nie zapadła. Wahamy się, bo to chłopak o niespożytych siłach, które mogą nam się przydać wiosną pierwszej lidze.

Co z waszymi wychowankami? Czy do zespołu dołączą kolejni młodzi gracze?

- Myślę, że dwóch, trzech zawodników ma takie szanse. Młodzi piłkarze są regularnie zapraszani na treningi pierwszej drużyny. Jesienią taką szansę dostawali Fabian Klama, Igor Krzykowski, Krystian Dudała, Karol Słomski... Mógłbym wymieniać dłużej, ale nie chcę nikogo pominąć, czy urazić. Wychowanków na pewno w pierwszej drużynie nie zabraknie.
http://www.sport.pl/sport/1,65025,19387 ... l#MTstream
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2015-12-23, 10:34 am

W rundzie wiosennej barwy Zagłębia reprezentować będą trzej gracze ekipy z Łazienkowskiej. Już wiadomo, że chodzi o Mateusza Wieteskę, Michała Kopczyńskiego i Roberta Bartczaka. Dwaj pierwsi 9 stycznia udadzą się z Legią na zgrupowanie na Maltę. To samo dotyczy Jakuba Araka, który sezon rozpoczął z zespołem Artura Derbina, ale zaraz po zakończeniu tegorocznej fazy zmagań został wezwany do stolicy. Na ten moment nic jednak nie wskazuje na to, by miało go zabraknąć wiosną przy Kresowej.
Wieteska to środkowy obrońca. Ma 18 lat, ostatnio był zawodnikiem Dolcanu Ząbki (zagrał osiem spotkań w tym sezonie). W swoim CV ma dwa występy w ekstraklasie. Na najwyższym szczeblu rozgrywek, latem 2014 roku, pozwolił mu zadebiutować Henning Berg.
Kopczyński jest pięć lat starszy, ale w ekstraklasie zagrał tylko jeden mecz więcej. Debiutował latem 2012 roku, za kadencji Jana Urbana. To środkowy pomocnik o inklinacjach do gry defensywnej.
Z kolei 19-letni Robert Bartczak zaliczył w najwyższej klasie rozgrywkowej jeden mecz – jesienią poprzedniego roku u Berga. Występuje na pozycji bocznego pomocnika. Całkiem niedawno chciało go mieć u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Doszło do rozmów, ale nie weszły one w fazę konkretów.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ii ... 12479.html
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez werty2 2016-01-05, 7:33 am

W najbliższą sobotę Zagłębie ma zagrać na cyklicznym turnieju organizowanym w Częstochowie, o czym dowiedziałem się ze strony... Rakowa.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-01-09, 10:42 pm

Na zaglebie.eu jest wiadomosc o powstaniu halowej ligi zaglebiowskiej im Jozefa Galeczki . Ja bym jednak nazwal pod patronatem JG a nie Imienia JG . Mnie to troche razi w odniesieniu do zywej legendy Sosnowca . Niby gdanskie lotnisko tez jest imienia L. Wałęsy . Troche mnie jednak to kłuje w oczy choć pewnie sam patron na to nie zwrocil uwagi to dobre wychowanie wskazywaloby zmienic ta forme na lepiej brzmiaca . A tak generalnie to warto okazywac szacunek legendarnym postaciom Zaglebia Sosnowiec zawsze i wszedzie bo to swiadczy o wartosci klubu .
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-01-10, 9:30 pm

Jakub Arak wraca do Zagłębia. Klub z Sosnowca chce też innych legionistów
Bartłomiej Kubiak
2016-01-08, godz. 14:12
Stanisław Czerczesow nie chce w swojej drużynie Jakuba Araka. 20-letni napastnik kolejne pół roku spędzi w Zagłębiu Sosnowiec. Niewykluczone, że niebawem dołączy do niego też kilku innych legionistów. Pierwszoligowy klub - w ramach współpracy z Legią - chciałby wypożyczyć Michała Bajdura, Roberta Bartczaka i Mateusza Wieteskę.

Arak w grudniu przez blisko dwa tygodnie trenował z Legią. I choć wiadomo było, że jego wypożyczenie do Zagłębia obowiązuje do końca sezonu, to pojawiła się wtedy okazja, by do Warszawy wrócił już teraz, zimą. Decyzja należała do Stanisława Czerczesowa. Ten postanowił jednak, że na wiosnę nie potrzebuje 20-letni napastnika w swoim zespole. Oznacza to, że Arak wraca do Zagłębia, z którym 11 stycznia rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie dołączą do niego kolejni legioniści - Robert Bartczak, Michał Bajdur, i Mateusz Wieteska. Ten pierwszy ma co prawda w sobotę polecieć z Legią na Maltę, ale po zgrupowaniu, śladem Araka, trafić do Sosnowca. W przypadku Wieteski i Bajdura decyzje o tym, czy najbliższe pół roku spędzą w Zagłębiu mają zapaść w ciągu kilku najbliższych dni (najprawdopodobniej do poniedziałku).

Arak do Zagłębia wypożyczony jest już drugi sezon. W poprzednim - strzelając 17 goli w 34 meczach - wywalczył z klubem awans do I ligi, w której Zagłębie - po 19 kolejkach - zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Sosnowiecki klub gra też w Pucharze Polski, gdzie na wiosnę w półfinale zmierzy się z Lechem.

Umowę o współpracy Legia i Zagłębie podpisały w lutym 2014 roku, oba kluby od blisko dwóch lat współpracują na płaszczyźnie szkolenia młodzieży. Początek mariażu należy jednak właściwie datować na 8 grudnia 2012 roku, czyli dzień, w którym prezesem Legii został Bogusław Leśnodorski. - On nie tylko sprawił, że podpisana została umowa Legii z Zagłębiem, ale też przyczynił się do tego, że ja jestem prezesem klubu - mówi Marcin Jaroszewski.

http://m.legia.sport.pl/legia/1,139309, ... =SportLink
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2016-01-10, 10:46 pm

Tomcjo napisał(a):Na zaglebie.eu jest wiadomosc o powstaniu halowej ligi zaglebiowskiej im Jozefa Galeczki . Ja bym jednak nazwal pod patronatem JG a nie Imienia JG . Mnie to troche razi w odniesieniu do zywej legendy Sosnowca . Niby gdanskie lotnisko tez jest imienia L. Wałęsy . Troche mnie jednak to kłuje w oczy choć pewnie sam patron na to nie zwrocil uwagi to dobre wychowanie wskazywaloby zmienic ta forme na lepiej brzmiaca . A tak generalnie to warto okazywac szacunek legendarnym postaciom Zaglebia Sosnowiec zawsze i wszedzie bo to swiadczy o wartosci klubu .

Cieszę się z tego głosu i popieram - choćby właśnie z szacunku dla p. Józefa Gałeczki. Jest takim człowiekiem, że zapewne też lepiej zniesie takie ustawienie sprawy, aniżeli jakieś - póki co - "imienia". Mam nadzieję, że nie szybko, oby żył 100 lat i więcej i to w formie takiej, że będzie miał upodobanie - a kiedyś w naturalny sposób pewnie ta liga będzie już w pełni, o ile jej się uda dotrwać, imienia Józefa Gałeczki.
Cieszy jednak i to, że forum - chyba - jest czytane skutecznie i można domniemywać, że apel Kol. Tomcjo, został przez kogoś wyczytany i uwzględniony, za co chwała i red. Todurowi, jeżeli tak było, bo apel był nader sensowny. Oto na stronach regionalnych sportowych Gazety jest artykulik red. Todura pod tytułem "Zagłębie Sosnowiec. Legendarny piłkarz patronem ligi". http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... MTrek_2zdj
red. Todur napisał(a):Józef Gałeczka to ikona klubu ze Stadionu Ludowego. Zdobył dwa Puchary Polski i dwa wicemistrzostwa Polski, jako zawodnik, a także dwa Puchary Polski jako trener.
Warto zaznaczyć, iż Zagłębie sięgając po wicemistrzostwo Polski w 1972 roku wygrało 7 spotkań z rzędu po 1:0, a w każdym z tych meczów bramkę zdobył legendarny, 77-letni dziś Gałeczka, dla którego nie było za wysokich piłek, gdyż wybijał się ponad głowy obrońców. Teraz wybitny zawodnik objął honorowy patronat nad Halową Ligą Zagłębiowska.
Chętni do udziału w rozgrywkach potrzebne informacje znajdą tutaj.

Artykulik ten podaje też, jak widać, oprócz znaczącego dorobku w karierze p. Józefa (bo i jako zawodnik utytułowany i jako trener) - przytacza i informację bardzo ciekawą, może o rekordzie do dzisiaj nie pobitym? Przecież "kłaniają się" rekordy choćby takie: "ilość meczy pod rząd, w których ten sam zawodnik strzela bramkę rozstrzygającą o zwycięstwie", "ilość meczy pod rząd, w których ten sam zawodnik strzela bramkę rozstrzygającą i jedyną" (a być może jeszcze coś by się "wykroiło"). Ba, "gdybym był bogaczem", pardon, "gdybyśmy mieli marketing"... Nie wiem, czy jest szansa w rekordach Guinnessa osiągnięcia te osiągnąć, ale gdyby był marketing, to pewnie byłoby komu sprawdzić - a przynajmniej warto może w dobie dzisiejszych stastyk wszelakich i znaczenia statystyków w piłkarskich związkach podejść z tymi rezultatami pod notowania statystyków europejskich czy przynajmniej polskich. Bo czy dużo takich "ciągów wynikowych" na poziomie najwyższych klas rozgrywkowych odnotowano, to wydaje mi się, że nie...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-02-06, 8:29 pm

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki2 ... kstraklasy

Są satelickim klubem Legii, a mogą być jak FC Kaiserslautern. Beniaminek w grze o awans do

Ledwo awansowali do I ligi, a już robią w niej furorę. Na tym jednak nie zamierzają poprzestać. Piłkarze Artura Derbina wnieśli dużo dobrego na zaplecze Ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec zapowiada walkę o najwyższy szczebel rozgrywkowy, a mają w tym pomóc transfery piłkarzy z Legii Warszawa, klubu, z którym współpracują na szeroką skalę.
33 punkty w 19. meczach i 3. miejsce w tabeli. Zagłębie ma za sobą świetną rundę. Wynik ponad stan? Nic bardziej mylnego. Beniaminek nic nie robi sobie z faktu, że jest nowicjuszem I ligi. Zimą w Sosnowcu postawiono na sprawdzoną politykę. Sprowadzono piłkarzy z zaprzyjaźnionej Legii Warszawa.
Zagłębie, czyli „legijne” zaplecze
– Wystarczy prześledzić ostatnie transfery Zagłębia, by stwierdzić, że współpraca z Legią idzie w dobrym kierunku. Jakub Arak, Konrad Budek, teraz Michał Bajdur i Robert Bartczak. Wszyscy oni pasują do naszej koncepcji gry. Pewnie ktoś powie: Dobra, ale są to tylko wypożyczenia. Zresztą w tym okienku mało jest transferów definitywnych, głównie są to wypożyczenia – mówi nam Robert Stanek, dyrektor sportowy Zagłębia.
– Runda jesienna potwierdziła słuszność naszych ruchów. Przez ostatni rok, półtora, nie pomyliliśmy się z żadnym transferem. To także zasługa Legii, która bardzo nam pomaga – nie ma wątpliwości Stanek.
Przekonanie, co do słuszności idei stawiania na zawodników związanych z Legią ma także szkoleniowiec Zagłębia. – Postawiliśmy w tym okienku, nie na ilość, a na jakość. Dobrze układa nam się współpraca z Legią i skoro mamy okazję, to korzystamy z możliwości wypożyczenia ich piłkarzy. Pojawiła się opcja przejścia do nas dwóch utalentowanych zawodników Legii, w dodatku takich, którzy już teraz prezentują poziom ekstraklasy. Uznaliśmy, że to najlepszy kierunek dla nas – podkreśla Artur Derbin.
Wypożyczenie Bajdura i Bartczaka to tylko część planu transferowego na zimę. – Nadal szukamy środkowego obrońcy, najlepiej takiego, który ma dobrze ułożoną lewą nogę. Jeśli chodzi o ofensywę to mamy się czym chwalić. Z przodu jest duża rywalizacja, aż do tego stopnia, że boli mnie od tego głowa. W defensywie brakuje nam tylko jednego ogniwa – zaznacza Derbin.


– Skoncentrowaliśmy się na graczach na określonych pozycjach. Wynikało to z naszych potrzeb. Na przykład ilość straconych bramek skłoniła nas do szukania środkowego obrońcy. Bartczaka sprowadziliśmy z myślą o grze na „10”. Brakowało nam w tym rejonie boiska kreatywności – dodaje Stanek.
Ekstraklasa im nie straszna
Zagłębie, aktualnie trzecia siła I ligi, wiosną jeszcze bardziej zyska na wartości, jako cały zespół. Od razu przywołuje to myśl o ekstraklasie.
– Co tu będę czarował ludzi i mówił, że naszym celem jest gra dla samej gry w I lidze. Chcemy sprawić radość sobie i naszym kibicom. Warunkiem są zwycięstwa i zaangażowanie w każdym meczu. Mamy plany i marzenia. Ten najważniejszy drogowskaz wskazuje nam kierunek na ekstraklasę. Tabela jasno to mówi. Mamy świadomość, jak ciężka droga przed nami. Dlaczego jednak nie mamy spróbować? Będziemy walczyć! – deklaruje trener Zagłębia. I od razu zastrzega: – Muszę przy tym zaznaczyć, że nie chodzi o awans za wszelką cenę, na zasadzie: „ekstraklasa albo śmierć”. Jesteśmy na etapie budowy dobrej drużyny. Jak się uda w tym roku, będzie to coś wyjątkowego. Mało kto awansuje rok po roku. Byłby to historyczny wyczyn. Takie rzeczy praktycznie się nie zdarzają. Nie pozostaje nam nic innego, jak być czynnym uczestnikiem gry o awans.


Polskie Kaiserslautern?
Rzeczywiście, przypadek Zagłębia byłby ewenementem na skalę kraju. Coś na miarę, oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji, casusu 1. FC. Kaiserslautern, które w pierwszym sezonie po awansie z 2. Bundesligi (1997/98) zostało mistrzem Niemiec. Na to porównanie szkoleniowiec sosnowiczan szeroko się uśmiecha.
– Po to uprawiamy ten zawód aby móc zapisywać się w kartach historii. Historia Zagłębia trwa i trwać będzie. To przyjemne uczucie pozostawić po sobie ważny zapis w historii – przekonuje Derbin, który jest zadowolony z przebiegu zimowych przygotowań.

– Jedyny minus to urazy niektórych piłkarzy. Wiem, że wynika to z dużych przeciążeń. Piłkarze są świadomi jak ciężką pracę muszą wykonać w tym okresie. Mamy już pewną bazę. Ten tydzień kończy okres dużych obciążeń. Potem szybka regeneracja organizmów i ostatni etap, czyli przygotowanie startowe do pierwszego meczu rundy wiosennej. Jesteśmy dobrej myśli. Chcielibyśmy nadal prezentować entuzjazm z rundy jesiennej. Z drugiej strony nie stanowimy już niewiadomej dla naszych rywali. Będziemy inaczej traktowani. My jednak zrobimy wszystko, aby spełnić nasze marzenia! – podsumowuje trener rewelacyjnego beniaminka I ligi.

Piotr Wiśniewski
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-02-06, 8:33 pm

A tak ku przestrodze to bodaj Cracovia w dwa sezony awansowała do ekstraklasy i w dwa kolejne wróciła do III ligi .
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-02-07, 7:04 pm

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ii ... 12479.html

Artur Derbin: Szkoda, że nasi kibice tego nie widzieli

Autor: (red)
Mimo porażki w Niecieczy szkoleniowiec Zagłębia jest zadowolony z postawy sosnowieckiego zespołu. Zabrakło tylko skuteczności.

Podopieczni Artura Derbina wciąż czekają na pierwsze zimowe zwycięstwo. W sobotę polegli w Niecieczy. Na tle beniaminka ekstraklasy zaprezentowali się jednak korzystnie.

– Wynik jest bardzo zły, ale może ważniejsze, że ja jestem bardzo zadowolony – mówi szkoleniowiec Zagłębia. – Gra mojego zespołu mogła się podobać. Szkoda, że nie widzieli tego nasi kibice, bo w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie masę okazji bramkowych. Aż żal, że nic nie wpadło. Po przerwie opadliśmy nieco z sił i rywale to wykorzystali. Ale pamiętajmy – oni za tydzień wznawiają rozgrywki, a my jesteśmy po najcięższych dniach okresu przygotowawczego. Poza tym Termalica, inaczej niż my, zagrała na dwa składy.

Do podtarnowskiej miejscowości dotarło tylko 14 graczy Zagłębia. W sporej mierze to efekt kontuzji. Na zwolnieniu lekarskim przebywają w tej chwili Konrad Budek, Jakub Wilk, Dawid Ryndak, Adrian Paluchowski, Jovan Ninković i Michał Bajdur. Ten ostatni w starciu z Termalicą miał wystąpić, ale w ostatniej chwili zdiagnozowano u niego zapalenie ucha środkowego.
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-02-12, 3:45 pm

Uff na interia.pl - jest wywiad z zawodnikiem Górnika Zabrze
Stanisław Oslizło - za komuny chcieli mnie zniszczyć - taki
tytuł - warto przeczytać, Oj warto
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2016-02-12, 9:03 pm

Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2016-02-13, 12:01 am

Tomcjo napisał(a):http://futbolfejs.pl/i-liga/artur-derbin-mam-druzyne-na-ekstraklase/
Ciekawy wywiad z Derbinem

Pod każdym względem bardzo dobry wywiad. Warto przeczytać.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez fan78 2016-02-13, 7:33 pm

Przeczytalem wywiad. Bardzo kibicuje Arturowi bo to chlopak stad. Pamieta najgorsze czasy w historii klubu. Oby mu sie powiodlo. Na awans nie licze ale final pucharu polski to byloby cos. Powodzenia trenerze!
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Przegląd prasy

Postprzez mexicano 2016-02-17, 1:25 pm

Trener Zagłębia Sosnowiec: Idziemy do Ekstraklasy!

Fakty są takie, że zajmujemy trzecie miejsce. Nie możemy mówić, że będzie, co będzie… Kierunkowskaz jest jeden: Ekstraklasa - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl trener Zagłębia Sosnowiec Artur Derbin.

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... straklasy/ - wywiad wideo w linku.
mexicano
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2014-06-11, 8:44 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2016-02-18, 2:49 pm

Cóż, dynamiczna i przebojowa marketingowo "komórka informacyjna" serwisu oficjalnego wygenereowała 16 lutego aż trzy informację, w tym jedną o Akademii Piłkarskiej - toteż trudno się spodziewać, by wcześniej niż za trzy dni jakąś informację podali. Trzeba patrzeć po innych serwisach - i oto aż w dwóch miejscach znajduję dziennikarskie zastępstwo dla odpowiedzialnych za informację w Zagłębiu. Jedno źródło, to znany już red. Wojciech Todur, który przy okazji niczym rasowy rzecznik prasowy, gdy przychodzi wytłumaczyć jakiś ruch dziwny Szefa (Prezesa, Sekretarza, Naczelnika, Komendanta itp wg organizacji) - z wielkim wdziękiem przedstawił informację o ewent. wypożyczeniu A. Lenartowskiego jako nie tylko naturalny ruch, ale jak najbardziej kipiący konsekwencją działań u Szefa (Prezesa itp):
W.Todur napisał(a):Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia, mówił na naszych łamach, że sosnowiczanie będą szukać zawodnika, który godnie zastąpi Budka. - Nie chodzi nam o załatanie dziury. To powinien być równie wartościowy gracz. A to nie będzie łatwe - podkreślał prezes.

Wygląda jednak na to, że Zagłębie znalazło takiego piłkarza. Z naszych informacji wynika, że sosnowiczanie są zainteresowani wypożyczeniem Lenartowskiego.

No, gratualacje, Panie Redaktorze, bardzo sprytnie!: "Zagłębie znalazło takiego piłkarza" (jakiego potrzebuje - przyp. mój - który nie będzie uzupełniem, zapchaj dziurą, tylko tym potrzebnym obrońcą, jest to pomocnik).
Tak więc, nie tylko informacja, ale sprawne wykonanie funkcji rzecznika w wydaniu Red. Todura:
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... ndeks_news
Też i druga informacja w Gazecie, już ogólniej o wypożyczeniach i już bez zastępowania rzecznika:
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... karzy.html
Okazuje się jednak, że jeszcze jedno źródło wiadomości o Zagłębiu jest, bardzo aktywne i to nie pierwszy raz przejawiając taką aktywność. To redaktorka dawnych Sportowych Faktów, obecnie funkcjonujących jako serwis sportowy Wirtualnej Polski, p. Olga Krzysztofik. Również zbierze wierszówkę za dwa artykuliki, choć akcenty rozłożone trochę inaczej, jakkolwiek bazuje na tych samych chyba wiadomościach, co Redaktor Gazety, co do obozu w Wałbrzychu chyba telefonicznie (?) uzyskanych, jednak sensowniej rozłożone:
W jednym relacja o obozie w Wałbrzychu, osobno (podczas gdy red. Todur podał ją mimochodem w jednej z dwóch informacji, które ukształtował jako "o transferach") . Co do obozu w Wałbrzychu:
http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/ ... oczal-oboz
Druga natomiast wiadomość zbiorczo o wypożyczeniach, też z dobrym promocyjnie dla Zagłębia tytułem (nie pierwszy raz u tej redaktorki): http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/ ... pozyczenie
W ogóle zaciekawiła mnie ta osoba, czy ktoś wie coś, skąd takie zainteresowanie Zagłębiem u tej pani, bo i we wcześniejszej wiadomości na temat Zagłębai "błysnęła" sprawnością zawodową, dobrze przypisując pozycje boiskowe nawet juniorom w nagrodę na obóz jadącym z seniorami, I. Krzykowskiemu i F. Klacie. Rzecz która nie przydarzyła się nawet tak związanym z Zagłębiem jak "stuprocentowcy" z niniejszego serwisu 100%Zaglebie.Sosnowiec.pl (nawet jeżeli było tak, że najpierw podała Pani Redktor błędne dane a potem sprostowała - to jednak jej się chciało):
http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/ ... grupowanie

Tyle więc pozytywów na temat pracy dziennikarzy postronnych dziennikarzy piszących o lokalnym, zagłębiowskim sporcie... I tyleż - o maestrii służby informacyjnych w Zagłębiu?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron