ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez zag23 2014-09-19, 9:49 pm

pyla napisał(a):...Najważniejsze są 3 pkt. teraz Rybnik i tam trzeba zawalczyc tak jak dzisiaj do samego końca.


Rybnik jest poza zasiegiem i remis bedzie sukcesem.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez szajba555 2014-09-19, 10:03 pm

Dzisiejszy mecz nazwałbym tzw. "dreszczowem" nie wiem ale może i pan Jaroszewski dał pikantną reprymendę panu Smyle odnośnie słabych wyników naszego zespołu :niezle: ale szkoda wypominać przeszłość naszemu zespołowi że nie grali z takim niespodziewanym atakiem na rywali no ale cóż zeszły sezon przechodzi do naszego osobistego kalendarium ale jeśli tak Siarka będzie tak grać jak dziś to będą ale niestety walczyć o utrzymanie a jedną przeszkód do awansu może się mi wydawać częstochowski Raków bo jeśli chcemy wygrywać to trzeba będzie wygrywać zarówno w domu jak i na wyjeździe a porażka u nas lub też na wyjeździe miała by być białym krukiem to wtedy można i owszem rozmawiać o pierwszej lidze ;-) ale jeszcze raz chciałbym zapytać głupio :lol: Po co kupowaliśmy Giela ? może i jest kimś w rodzaju Orlando Sa że potrzebuje szansy a nie do bycia pomiotem na ławie :redface: . Ale uważam że ten zawodnik zasługuje na jakąś tam szansę ;-) moim zdaniem zamiennik za Matrackiego też by się przydał i przepraszam że tak napiszę ale też i obrona dziurawa jak ser szwajcarski stanowczo wymaga jakimś tam uzupełnień :redface: a ja mówię że niech i będą i nawet żydzi w naszym zespole ale żeby jakoś tam grali porządnie nie jestem jakimś antysemitą czy skinem ale jak ktoś ma grać na Kresowej to niech się czuje jak Rudnevs w Kolejorzu najlepiej z myślą że ma na głowie grę w jednym z najstarszych polskich klubów sportowych który wręcz się prosi o wysokie wyniki :) .

POZDRAWIAM :) !!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano 2014-09-19, 10:06 pm przez szajba555, łącznie edytowano 1 raz
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez Sir 2014-09-20, 9:07 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Nie, nie da się normalnie śledzić spotkań Zagłębia - trener nie rozumie
w dalszym ciągu że posiada dwóch szybkich skrzydłowych którzy robią
różnicę a mianowicie Kozak i Mr September. Poza tym napastników
ciągle i ciągle gra jednym napastnikiem - Dlaczego ?
To zawodnicy ratują jego tyłek bo już dawno nie miał by pracy. Ten
człowiek niczego się nie nauczył i basta. A Mizgale powinien PIWO postawić.
Pozdrawiam
tadeusz



Panie Tadeuszu, ja byłem na meczu i dlatego nie mogę się zgodzić z Pana opinią. Dawid Ryndak był najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Dwie asysty i największe zagrożenie w pierwszej połowie! Natomiast Mr September KOLEJNY NIJAKI WYSTĘP i dlatego został tak szybko zmieniony!!! Żadnej akcji nie przeprowadził w tym spotkaniu. Cień zawodnika z tamtej rundy.

Krytykujecie Smyłę. Owszem było za co. Ale w tym meczu trzeba mu przyznać, że miał MEGA NOSA do zmian. I dzięki szybkim i TRAFNYM zmianom w drugiej połowie wygraliśmy ten mecz!

POnadto ten kto był na meczu widział, że naprawdę stworzyliśmy sobie podczas spotkania BARDZO DUŻO sytuacji i gdyby skuteczność w pierwszej połowie była lepsza moglibyśmy już prowadzić.

Brawa dla Bramkarza za sytuację przy 0-2...sam na sam obronił nogą bo byłoby 0-3 i pozamiatane! Kursa(to chyba był on) dał się ograć jak DZIECKO!!!

Kozak to jest wojownik i chłopak z fantazją. Jednak pochwalę też za ten mecz naszych wychowanków Siara i Tylca.


I na koniec CI co pluli i wyzywali Matusiaka za mecz z Rozwojem! Pytam się KTO w tym meczu NAJWIECEJ ZAPIERDALAŁ, NAJWIĘCEJ ODDAŁ SERCA i miał NAJWIĘCEJ przechwytów??!! Bravo Łukasz.



I na koniec brava dla kibiców Siarki. Nie mieli blisko, a w piątek w dobrej liczbie się stawili. Doping też dobry i bez wyzwisk w naszym kierunku.
Sir
 
Posty: 1205
Dołączył(a): 2004-05-05, 12:17 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez Qcu20 2014-09-20, 12:09 pm

Sir napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Nie, nie da się normalnie śledzić spotkań Zagłębia - trener nie rozumie
w dalszym ciągu że posiada dwóch szybkich skrzydłowych którzy robią
różnicę a mianowicie Kozak i Mr September. Poza tym napastników
ciągle i ciągle gra jednym napastnikiem - Dlaczego ?
To zawodnicy ratują jego tyłek bo już dawno nie miał by pracy. Ten
człowiek niczego się nie nauczył i basta. A Mizgale powinien PIWO postawić.
Pozdrawiam
tadeusz





Brawa dla Bramkarza za sytuację przy 0-2...sam na sam obronił nogą bo byłoby 0-3 i pozamiatane! Kursa(to chyba był on) dał się ograć jak DZIECKO!!!



Co do tej sytuacji - z tego co pamiętam akcja miała miejsce na polu karnym po stronie gdzie gra Siara. Kursa jako jedyny ( lewy obrońca ) pobiegł tam i chociaż w jakiś sposób utrudnił zawodnikowi strzał / akcję.
Poza tym zapiedzielał z lewej obrony na prawą, był w pełnym biegu, co też przełożyło się na jakość interwencji.
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez Tomcjo 2014-09-20, 2:04 pm

Veni Vidi Vici . Po raz pierwszy (nie liczac sparingu 2-1 z Wisla )od czasu meczu ekstraklasowego z Ruchem ktory byl tak beznadziejny ze ze zlosci nie poszedlem na slynny 2-1 z Legia . Co spowodowalo ze bylem jeszcze bardziej wkurzony . Zawitalem na Ludowy i po kwadransie zastanawialem sie co ja robie tu , co ja tutaj robie . Juz powoli zastanawialem sie czy ja jakis jonasz czy co bo jeszcze wczesniej widzialem blamaz z Podbeskidziem 1-3 . Obrona na spotkanie nie dojechala choc mieli blizej ode mnie . Ale o dziwo cala reszta funkcjonowala calkiem calkiem . Zgadzam sie z kolega Sir ze Ryndak rozegral swietny mecz a Wrzesien slabiutko . Inaczej ocenilbym Matusiaka , moze nie slabo ale po nim spodziewalem sie wiecej . Katowicki sport pisze ze po drugim golu Zaglebie zamroczone jak po nokaucie . To ja bylem na innym meczu . Bo po drugiej Zaglebie przyspieszylo akcje i rozegranie dzialalo jak na ta lige bardzo dobrze . Pod bramka przeciwnika slabo ze skutecznoscia ale przyzwoicie . Dlatego do przerwy tylko jedna bramka a powinien byc remis . Jakies dziwne zacmienie nastapilo po przerwie . Ataki jakies niemrawe i bez polotu . I potrojna zmiana okolo 60 min byla dobrym posunieciem . Trzeba pochwalic Smyle ze mial nosa bo Zaglebie zaczelo rozgrywac rownie dobrze jak pierwszej polowie a moze nawet lepiej. Biorac poprawke na zmeczenie . tym razem z piekla do nieba i biorac poprawke na poziom i tragiczna obrone to bedzie jeden z dlugo pamietanych meczow Sosnowiczan . Rozegranie pilki i zaangazowanie bylo bliskie idealu . Atak dobry . trzy bramki to jednak ciut za malo jak na sytuacje jakie mieli . Skutecznosc jeszcze nie byla idealna ale przyzwoita . Obrona niestety nie podlega ocenie . Obrony nie bylo . Tylko duza ilosc atakow sprawila ze przeciwnik nie mogl przejsc lini pomocy a jak mu sie to udawalo to bylo groznie . W drugiej polowie siedzialem na wysokosci dzialan zawodnika z numerem 3 . duzo niecelnych zagran do przodu . Dziwne zagrania do tylu jak z przodu czekano na podanie . Ciekawe kto taki kompletnie nie przypadl mi do gustu bo byl nieobecny cialem i duchem na boisku . Koniec koncow bardzo zadowolony opuszczalem Ludowy i tylko przejezdzajac przez centrum zdziwiony bylem ta iluminacja swiatla na patelni przypominajaca sredniowieczne grody .
Tomcjo
 
Posty: 7041
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez RUDI 2014-09-20, 7:58 pm

Tomcjo napisał(a): Inaczej ocenilbym Matusiaka , moze nie slabo ale po nim spodziewalem sie wiecej

Oczywiście że Matusiak nie ten sam co kiedyś ,ale wreszcie są skróty meczu i można obejrzeć(na chłodno) kto zaczynał akcje po których padały bramki (oczywiście że to jego rola ,ale chyba ją wypełnił/wypełnia ?) wiadomo że nieraz na gorąco czegoś nie widać ,ale dobrze że są już dłuższe relacje .

Ps.Oczywiście Matusiak ma być najlepszy ;-) ,mam takiego pecha że od kilku spotkań niedaleko mnie zasiada grupa "kibiców" gdzie jeden z nich co jakiś czas krzyczy/ryczy- "łysy ku..a graj,graj łysy" i wzbudza ubaw po pachy swoich kolegów .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez szajba555 2014-09-21, 12:34 am

Myślę że nasi kopacze jednak zasługują jeszcze jakąś tam szansę ponoć nie mieliśmy aż tak dobrego startu od czterech lat ;-) moim zdaniem można wyciągnąć tam jedną osobę z ławki chodzi mi o Piotra Giela nie chodzi mi o to że nie wiem jest to dla mnie motor napędowy Zagłębia ale o to że zasługuje na jeszcze tam jedną szansę :niezle: w przerwie letniej podobno chciała nam go podebrać gdyńska Arka. Ale jak coraz więcej będzie takich meczy jak wczoraj na Ludowym gdzie w drugiej połowie napiszę tak pół żartem pół serio że determinację w drugiej połowie którą było widać w zawodnikach naszego zespołu było widać na kilometr i tego też życzę w Rybniku 3 punktów dla nas oczywiście :)
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez August 2014-09-21, 9:34 am

Sir napisał(a):Krytykujecie Smyłę. Owszem było za co. Ale w tym meczu trzeba mu przyznać, że miał MEGA NOSA do zmian. I dzięki szybkim i TRAFNYM zmianom w drugiej połowie wygraliśmy ten mecz!

Mimo wszystko uażam, że nie masz racji. Z jednej strony tego rodzaju mecze cieszą bo i dramaturgia, sporo bramek. Ale to przede wszystki drużyna pokazała charakter no i miała przy tym szczęście bo - jak sam piszesz - spokojnie mogło być 3-0 i pozamiatane. Wracając do sedna, nasz Kapello pokazuje ze albo nie umie wyciagać wniosków albo robi jes trochę późno. Nie wchodząc juz w szczegóły, w piwerwszym składzie nie powinno znaleźć się paru grajków, którzy z różnych względów - nie tylko umiejętności - na to nie zasługują. Natomiast gracze, który dziś robią różnicę typu Mizgała czy Kozak, kiszą się na ławie. I mimo wszystko mam przekonanie że przy trenerze z nieco chociaż lepszym zmysłem taktycznym nie cieszylibyśmy sie że nie tracimy kontaktu z czołówką tylko patrzylibyśmy na ogórki z góry.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-09-21, 9:53 am

Obejrzałem ten filmik kilka razy a to ze względu na jednego zawodnika
który grzeje ławę a mianowicie KOZAK.
Jego zagranie lewą nóżka to mistrzostwo świata - przecież od tego zagrania
poszedł atak lewa strona i trzecia bramka.
Dlaczego ten zawodnik nie gra w wyjściowym składzie ? Proszę - czekam na
odpowiedz - kto ustala skład na poszczególne mecze ? Krasnoludki
Kto tego zawodnika widzi na treningach ? Kto powinien pomagać w rozwoju
ograniu tych młodych zawodników ? Szanowny Kol. August - RACJA z góry na
te cienizny. Proponuje spojrzeć na Polonie Bytom w Tabeli - ilu tam gra naszych.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez novack 2014-09-21, 10:06 am

Kozak siedział na trybunach, bo zdaniem Smyły w meczach gdy Zagłębie panicznie broniło się w 11, nie realizował zadań defensywnych grajac zadziornie do przodu. To jest oficjalna informacja przekazana przez Prezesa.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez Sir 2014-09-21, 10:30 am

August napisał(a):
Sir napisał(a):Krytykujecie Smyłę. Owszem było za co. Ale w tym meczu trzeba mu przyznać, że miał MEGA NOSA do zmian. I dzięki szybkim i TRAFNYM zmianom w drugiej połowie wygraliśmy ten mecz!

Mimo wszystko uażam, że nie masz racji. Z jednej strony tego rodzaju mecze cieszą bo i dramaturgia, sporo bramek. Ale to przede wszystki drużyna pokazała charakter no i miała przy tym szczęście bo - jak sam piszesz - spokojnie mogło być 3-0 i pozamiatane. Wracając do sedna, nasz Kapello pokazuje ze albo nie umie wyciagać wniosków albo robi jes trochę późno. Nie wchodząc juz w szczegóły, w piwerwszym składzie nie powinno znaleźć się paru grajków, którzy z różnych względów - nie tylko umiejętności - na to nie zasługują. Natomiast gracze, który dziś robią różnicę typu Mizgała czy Kozak, kiszą się na ławie. I mimo wszystko mam przekonanie że przy trenerze z nieco chociaż lepszym zmysłem taktycznym nie cieszylibyśmy sie że nie tracimy kontaktu z czołówką tylko patrzylibyśmy na ogórki z góry.


Nie zgadzam się August. Mizgała jak wchodził od początku to co pokazał? Dużo lepiej i więcej daje drużynie jak wchodzi z ławki.

Po drugie Kozak grał z Brzeskiem i zagrał bardzo słabo. I dlatego usiadł na ławie.

Ryndak najlepszy w tym meczu był. Wrzesień musiałby usiąść na ławie za Kozaka lub Mizgałe. Tego oczekujecie? Kto jeszcze August się nie nadaje do gry 11 a zmiennik lepszy siedzi na ławce?
Sir
 
Posty: 1205
Dołączył(a): 2004-05-05, 12:17 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-09-21, 1:09 pm

Kol. Sir - zwracam honor Kol. był na LUDOWYM widział - zazdroszczę - ja byłem
przed komputerem. Co się tyczy Września mam go zakodowanego z ubiegłego
sezonu. Jednak myślę ze lepiej by grał na prawej stronie. Widać poprawę nie
gramy już sposobem " z tyłu zero" brakuje mi jeszcze drugiego napastnika
oczywiście siedzi na ławie. Myślę ze doczekam się 2 napastników w grze Zagłębia.
Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez August 2014-09-21, 2:07 pm

Sir napisał(a):Kto jeszcze August się nie nadaje do gry 11 a zmiennik lepszy siedzi na ławce?

Po pierwsze Siara, który zdecydowanie nie jest w formie. Oczywiście jestem daleki od skreślania chłopaka, ale według mnie faktem jest że dwie bramy na Ludowym idą na jego konto. Drugi to oczywiście Radosław. Tu nie bedę się rozpisywał bo apisano wystarczająco. Facet ma już 25 lat i nawet jeśli ma lepsze mecze to nie sądzę aby stać go było na coś lepszego. Za to ma dużą nieprzewidywalnośc w postaci dużego zrobienia jakiegoś "kuku" drużynie. I żywię przekonanie , że przełużenie znim kontaktu po tak fatalnej wiośnie nosi cechy nie tylko aspektu sportowego. Nie jestem również przekonany do obecnego pierwszego bramkarza. I choć - podkreslam - ma zasługę w meczu z Siarką w postaci interwencji, która uchroniła od 0-3 to nie uważam za rozsądne zmieiać Struskiego na niego. Oczywiście pomijając względy ekonomiczne w postaci zarobków. W każdym razie moim zdaniem jest słabszy od wystepujących tu wcześniej bramkarzy. Natomiast o co do zmienników pamiętaj, że zawodnicy pokroju Farkasa, Kutarby czy Zalewskiego czy grajki, które już miały nieco czasu aby wkomponować się w drużynę to pomysły obecie panującej ekipy rządzącej na Kresowej. Dlatego powtarzam, obecne miejsce w tabeli i niewielka strata do przodu jest bardziej według mnie wynikiem słabości tej ligi aiżeli naszej zasługi bo potencjał tej drużyny nie jest nalezycie wykorzystany, a przy 9 kolejkach i 5 meczach u siebie 2 porażki to - na razie - spora strata. Moim zdaniem powinniśmy patrzeć na resztę z gory.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez novack 2014-09-21, 3:48 pm

Wrzesień to zawodnik prawonożny, nominalnie prawoskrzydłowy. Wie o tym moja babcia i każdy kto choć przez chwilę widział jego grę. Oczywiscie można go wystawić na stoperze, albo nawet w bramce i napewno wtedy zagra słaby mecz. Na lewe skrzydło mieliśmy Sadowskiego, a teraz jest Mizgała i Kozak, więc marnowanie potencjału Września na lewej stronie, a do tego nie wykorzystywanie świetnych lewoskrzydłowych których mamy w składzie, to jest sabotaż.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE - SIARKA Tarnobrzeg! piątek 19.09.2014r.godz.18

Postprzez August 2014-09-21, 5:02 pm

novack napisał(a):Wrzesień to zawodnik prawonożny, nominalnie prawoskrzydłowy. Wie o tym moja babcia i każdy kto choć przez chwilę widział jego grę. Oczywiscie można go wystawić na stoperze, albo nawet w bramce i napewno wtedy zagra słaby mecz. Na lewe skrzydło mieliśmy Sadowskiego, a teraz jest Mizgała i Kozak, więc marnowanie potencjału Września na lewej stronie, a do tego nie wykorzystywanie świetnych lewoskrzydłowych których mamy w składzie, to jest sabotaż.

Dobry przykład. Już nie piszę, że przy maksymalnym ale przy naprawdę nieco lepszym wykorzystaniu potencjału to prawdopodobnie spoglądalibyśmy na rywali z góry.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: petromar, Tomcjo, xenon