II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 84:70 JP, 2018-01-21, 19:12

Sosnowieccy koszykarze przerwali serię porażek i wygrali we własnej hali z zespołem z Bielska-Białej. Bohaterem meczu był Kacper Bejnar - zdobywca 40 punktów dla Zagłębia.
II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 84:70

W dzisiejszym meczu nie mógł wystąpić Jakub Czyż, który musiał pauzować za trzy faule techniczne, jakimi został ukarany w tym sezonie. Można było mieć obawy, jak poradzi sobie Zagłębie bez koszykarza, który zdobywa średnio ponad 15 punktów i zbiera ponad 11 piłek. Godnie zastąpił go Kacper Bejnar, który rozegrał swój najlepszy mecz w barwach Zagłębia, a pewnie także w swojej karierze.

21-letni skrzydłowy w 17 poprzednich meczach w tym sezonie zdobył łącznie 33 punkty. Dziś w swoim dorobku zgromadził 40 punktów. Wykorzystał wszystkie 10 rzutów wolnych, a z dystansu trafił 4 z 6 prób.

Lepiej mecz rozpoczął zespół z Bielska-Białej, który prowadził nawet 9:2, jednak już w 5. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić najlepszy strzelec bielszczan Robert Kozaczka (średnio 21,8 pkt/mecz).

W trzech poprzednich meczach przegranych przez Zagłębie nasz zespół, będąc na prowadzeniu po dwóch kwartach, fatalnie spisywał się w trzeciej części meczu. Dziś było na odwrót. Bielszczanie do przerwy prowadzili jednym punktem i było to ich ostatnie prowadzenie w spotkaniu. Zaraz po przerwie akcją 2+1 popisał się Kacper Bejnar. W 22. minucie gościom udało się jeszcze doprowadzić do remisu 35:35. Zagłębie zanotowało wtedy serię 13:0, a ostatecznie wygrało trzecią kwartę różnicą 18 punktów.

W 32. minucie po "trójce" Pawła Jurczyńskiego sosnowiczanie mieli już 24 punkty przewagi (70:46). Przez kolejne 5 minut nasz zespół zdobył jednak zaledwie 3 punkty i goście zniwelowali stratę do 9 punktów (73:64). Sosnowiczanie nie pozwolili jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od bielszczan.

Następnym rywalem Zagłębia będzie prowadzący w tabeli AZS AGH Kraków. Mecz odbędzie się w środę 31 stycznia w Krakowie. W kolejnym meczu w Sosnowcu Zagłębie zagra z SSK Rzeszów. Dokładna data i godzina meczu nie jest jeszcze znana.

Zagłębie Sosnowiec - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 84:70 (16:15, 13:15, 30:12, 25:28)
Zagłębie: Paweł Jurczyński 17 (1x3, 8 as), Piotr Pandura 14 (2x3, 8 zb), Kamil Wójciak 9 (1x3, 8 as), Rafał Sebrala 4 (9 zb, 8 as), Maciej Balcerzak 0 oraz Kacper Bejnar 40 (4x3, 10/10 za 1), Jakub Chorążak 0.