II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - KŚ AZS Gliwice 76:77 JP, 2018-01-13, 19:37

W meczu 17. kolejki II ligi koszykówki Zagłębie Sosnowiec we własnej hali przegrało jednym punktem z drużyną z Gliwic.
II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - KŚ AZS Gliwice 76:77

Sosnowiczanie doznali porażki w drugim kolejnym meczu przed własną publicznością. Okoliczności były podobne jak przed tygodniem w starciu z MCKiS Jaworzno. Zagłębie pewnie prowadziło do przerwy, mając nawet 14 punktów przewagi (34:20), ale straciło prowadzenie po słabej III kwarcie i w ostatniej części meczu już nasi koszykarze nie zdołali go odzyskać.

Zagłębie miało szansę na doprowadzenie przynajmniej do dogrywki, ale straciło ją na własne życzenie. W ostatniej minucie sosnowiczanie po rzutach Macieja Balcerzaka i Rafała Sebrali odrobili cztery punkty i doprowadzili do remisu 76:76. Po niecelnym rzucie rywali Zagłębie miało czas aż do końca meczu na oddanie zwycięskiego rzutu. Niestety, Paweł Jurczyński spudłował z dystansu, a na niespełna 3 sekundy przed końcem niepotrzebnie sfaulował koszykarza Gliwic. Pierwszy rzut wolny był celny, a drugi celowo spudłowany i sosnowiczanie nie mieli już okazji na odwrócenie losów spotkania.

W sosnowieckim zespole zadebiutował 22-letni skrzydłowy Piotr Pandura, który w swojej karierze w barwach Siarki Tarnobrzeg rozegrał 66 meczów w Polskiej Lidze Koszykówki, ale w pierwszym meczu w barwach Zagłębia nie zdobył ani jednego punktu. Trwa za to seria Jakuba Czyża, który po raz trzynasty z rzędu zaliczył double-double.

W najbliższy czwartek, 18 stycznia o 20:00 Zagłębie zagra wyjazdowy mecz z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza, a w niedzielę 21 stycznia o 16:00 sosnowiczanie podejmą Daas Basket Hills Bielsko-Biała.

Zagłębie Sosnowiec - KŚ AZS Gliwice 76:77 (20:18, 20:24, 17:26, 19:19)
Zagłębie: Jakub Czyż 20 (2x3, 14 zb), Kamil Wójciak 16 (9 zb), Paweł Jurczyński 15 (3x3), Rafał Sebrala 14 (2x3), Maciej Balcerzak 11 (1x3) oraz Jakub Chorążak 0, Kacper Bejnar 0, Piotr Pandura 0.