II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 92:77 JP, 2017-12-23, 19:35

W meczu 15. kolejki II ligi koszykówki Zagłębie Sosnowiec pokonało Wisłę Kraków 92:77
II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 92:77

Koszykarze Zagłębia zakończyli zwycięstwem rok 2017. Po 15 rozegranych meczach nasza drużyna z bilansem 11-4 zajmuje 3. miejsce w swojej grupie II ligi.

Zwycięstwo z Wisłą nie przyszło jednak łatwo. Goście wygrali pierwszą kwartę, a dzięki serii 11 punktów z rzędu sosnowiczanie odskoczyli z 26:26 na 37:26. Potem aż do połowy czwartej kwarty przewaga nie przekraczała 10 punktów, a momentami malała nawet do dwóch punktów. 15-punktowa przewaga jaką zakończył się mecz była najwyższym prowadzeniem Zagłębia.

Rekord punktowy sezonu 2017/2018 ustanowił Paweł Jurczyński. Grając dla Zagłębia tylko raz zdobył on więcej punktów - 40 w poprzednim sezonie w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków. W jedenastym meczu z rzędu double-double zanotował Jakub Czyż, a Rafałowi Sebrali do triple-double zabrakło trzech zbiórek.

Kolejne dwa mecze na hali przy Żeromskiego już po przerwie świąteczno-noworocznej. W niedzielę 7 stycznia o 13:00 Zagłębie zagra z MCKiS Jaworzno, a w sobotę 13 stycznia o 17:00 sosnowiczanie podejmą KŚ AZS Gliwice.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 92:77 (16:19, 26:17, 25:24, 25:17)
Zagłębie:
Paweł Jurczyński 36 (5x3), Kamil Wójciak 21 (1x3), Rafał Sebrala 15 (2x3, 7 zb, 12 as), Jakub Czyż 14 (12 zb), Maciej Balcerzak 6 (2x3) oraz Kacper Bejnar 0, Jakub Chorążak 0.