II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 77:76 JP, 2017-11-12, 19:26

W meczu 9. kolejki II ligi koszykówki po emocjonującej końcówce Zagłębie pokonało na własnym parkiecie jednym punktem drużynę Cracovii.
II liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 77:76

Zagłębie musiało sobie radzić bez swojego kapitana, Kamila Wójciaka, który musiał pauzować za nadmiar przewinień technicznych. Dla sosnowiczan, grających bardzo okrojonym składem, strata choćby jednego gracza z pierwszej piątki jest bardzo bolesna. Dziś podopieczni Tomasza Służałka po zaciętym boju dali sobie radę i wręcz wyszarpali wygraną w meczu z niżej notowanym rywalem.

Cracovia w ostatniej kwarcie złapała wiatr w żagle i na 5,5 minuty przed końcem prowadziła 8 punktami (65:57). Po serii 11:1 sosnowiczanie wyszli na prowadzenie 68:66. Trwała walka kosz za kosz i na 22 sekundy przed końcem przy stanie 74:76 Zagłębie po czasie na żądanie wprowadzało piłkę na połowie gości. Po podaniu do narożnika boiska na rzut za trzy punkty zdecydował się Paweł Jurczyński i trafił.

Goście mogli grać do końca, ale zdecydowali się na rzut już wcześniej. Rafał Sebrala zablokował rywala, ruszył na połowę Cracovii i spudłował w sytuacji sam na sam z koszem. Krakowianie mieli jeszcze czas na przeprowadzenie jednej akcji. Oddali rzut niemal równo z syreną, ale piłka odbiła się od obręczy.

Po dziewięciu kolejkach Zagłębie z bilansem 7-2 zajmuje 4. miejsce w tabeli. Za tydzień sosnowiczanie grają na wyjeździe w Rybniku, a następny mecz u siebie w czwartek 23 listopada o 20:00. Rywalem będzie AZS PWSW Przemyśl.

Piąty mecz z rzędu, a szósty w tym sezonie z double-double zaliczył Jakub Czyż.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 77:76 (23:22, 15:13, 15:19, 24:22)
Zagłębie: Jakub Czyż 24 (1x3, 14 zb), Paweł Jurczyński 20 (2x3), Rafał Sebrala 10, Jakub Chorążak 8 (1x3), Maciej Balcerzak 6 (1x3) oraz Kacper Bejnar 9, Michał Kuboszek 0.