Niebieskie tło dla Trzech Kolorów JP, 2017-11-03, 22:39

Zagłębie Sosnowiec pokonało Ruch Chorzów 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Tomasz Nawotka (47') i Žarko Udovičić (83'). Bramkę dla gości zdobył Mello (53').
Niebieskie tło dla Trzech Kolorów

Piłkarze Zagłębia podtrzymali passę meczów bez porażki oraz kolejnych zwycięstw na własnym boisku. Zwycięstwo odniesione nad Ruchem Chorzów było trzecim kolejnym na Stadionie Ludowym (po 2:1 z Chrobrym Głogów i 5:1 ze Stomilem Olsztyn). Dodając do tego remisy w wyjazdowym meczach ze Stalą Mielec, Bytovią Bytów i Podbeskidziem Bielsko-Biała, sosnowiczanie są niepokonani od sześciu meczów.

Sosnowiczanie, niesieni przez cały mecz głośnym dopinigiem kibiców, dominowali od początku spotkania, ale na bramkę przyszło nam czekać dopiero do drugiej połowy spotkania. Przed przerwą najlepsze okazje mieli w 8. minucie Arkadiusz Jędrych po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła oraz w 36. minucie Sebastian Milewski. Po jego strzale z woleja zza pola karnego, jak i wcześniej po główce stopera sosnowiczan, świetnie interweniował przed linią bramkową Libor Hrdlicka.

Chorzowianie nie oddali w pierwszej połowie ani jednego celnego strzału. W 40. minucie po uderzeniu Miłosza Przybeckiego zza pola karnego piłka otarła się o słupek, a 13 minut wcześniej składajacego się do strzału w polu karnym Vilima Posinkovicia uprzedził Sebastian Milewski.

Po przerwie obejrzeliśmy jeszcze ciekawsze spotkanie, a kluczowy wpływ na taki stan rzeczy miała już pierwsza akcja w tej części meczu. Adam Banasiak zagrał piłkę do Žarko Udovičicia, który przedarł się w swoim stylu i dośrodkował z lewej strony boiska. Libor Hrdlicka wypiąstkował futbolówkę na 16. metr, a nadbiegający Tomasz Nawotka strzelił lewą nogą i dał Zagłębiu prowadzenie.

Niestety, z korzystnego wyniku nie cieszyliśmy się zbyt długo. W 53. minucie chorzowianie przeprowadzili akcję rodem z Ameryki Południowej. Z prawej strony boiska podawał Argentyńczyk Santiago Villafane, a ze środka pola karnego strzał oddał Brazylijczyk Mello. Za strzelcem bramki nie nadążył rozgrywający dziś mimo tego błędu dobry mecz Sebastian Milewski.

Brazylijczyk z włoskim paszportem mógł dać prowadzenie swojemu zespołowi w 70. minucie. Oddał on wtedy strzał z dystansu, a Dawidowi Kudle i Zagłębiu z pomocą przyszła poprzeczka.

Zwycięski gol dla Zagłębia padł w 83. minucie i był efektem akcji zapoczątkowanej przez rzut rożny dla Ruchu. Piłkę po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka wybił z pola karnego Wojciech Łuczak. Zagłębie ruszyło z kontrą. Z prawej strony boiska tuż za boczną linią pola karnego Mateusz Hołownia sfaulował Konrada Wrzesińskiego. Mocny strzał lewą nogą oddał z rzutu wolnego Žarko Udovičić. Bramkarz Ruchu nie zdążył z interwencją przy strzale Serba w krótki róg i było 2:1.

Nasz zespół mógł jeszcze dobić gości trzecim trafieniem, ale Libor Hrdlicka obronił sytuację sam na sam z Wojciechem Łuczakiem.

Zagłębie wygrało z Ruchem Chorzów po raz pierwszy od 30 sierpnia 2006. W 2017 roku sosnowiczanie wygrali wszystkie mecze z rywalami ze Śląska. Wiosną pokonaliśmy GKS Katowice, Górnika Zabrze i GKS Tychy. Jesienią okazaliśmy się lepsi od katowiczan i Ruchu Chorzów. Za tydzień, w niedzielę 12 listopada o 12:45 Zagłębie zagra na wyjeździe z GKS-em Tychy. Liczymy na szóstą kolejną wygraną nad śląskim klubem!