Bez goli w Bielsku-Białej JP, 2017-10-27, 22:39

Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Sosnowiczanie nadal pozostają w tym sezonie bez zwycięstwa w meczach wyjazdowych.
Bez goli w Bielsku-Białej

Jesienią 2016 mecz pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Zagłębiem Sosnowiec był prawdziwą ucztą dla miłośników futbolu. Trzymał w napięciu od początku do końca. Przyniósł dziewięć bramek, mnóstwo emocji, sporo zwrotów akcji. Wygląda na to, że w tamtym spotkaniu wyczerpany został limit bramek i emocji na kilka kolejnych spotkań między obiema drużynami. Wiosną 2017 na Stadionie Ludowy padł bezbramkowy remis i także dziś, w spotkaniu na bielskim Stadionie Miejskim, kibicom nie było dane obejrzeć żadnego trafienia.

Trener Dariusz Dudek postanowił nie zmieniać ustawienia z meczu ze Stomilem Olsztyn. Znowu zagraliśmy jednym napastnikiem, którym był najlepszy strzelec Nice I ligi Szymon Lewicki. Vamara Sanogo, który we wrześniu ubiegłego roku był koszmarem dla defensywy Podbeskidzia, zaczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się dopiero od początku drugiej połowy. Niestety, nie było to takie wejście jak w niedzielnej potyczce ze Stomilem, kiedy to najpierw zaliczył dwie asysty, a w doliczonym czasie gry dołożył do tego bramkę.

Dziś Francuz nie zagrał tak dobrego spotkania, a jak słusznie zauważył po meczu Dariusz Dudek, Zagłębie lepiej prezentowało się w ataku i stwarzało więcej sytuacji w pierwszej połowie, a więc gdy na placu gry był tylko jeden nominalny napastnik. Szymon Lewicki oddał kilka strzałów na bramkę strzeżoną przez byłego golkipera sosnowiczan, Wojciecha Fabisiaka. Najbliższey zdobycia gola nasz napastnik był w 24. minucie, gdy po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska trafił w poprzeczkę.

Zagłębie dominowało przez niemal całą pierwszą połowę. Dopiero pod koniec tej części gry zarysowała się lekka przewaga Podbeskidzia. Dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki stanęli byli piłkarze Zagłębia. W 41. minucie Miłosz Kozak przestrzelił z lewej strony pola karnego, a w 44. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z rzutu rożnego główkował Kamil Wiktorski. Piłkę na rzut rożny sparował Dawid Kudła.

Podbeskidzie w kilku poprzednich meczach traciło gole i punkty w końcówkach spotkań. Dziś bielszczanie już wyciągnęli wnioski z niepowodzeń w meczach z GKS-em Katowice, Rakowem Częstochowa i Odrą Opole i nie dali sobie już strzelić gola w ostatnim kwadransie spotkania.

Podopieczni Dariusza Dudka po raz pierwszy od wygranego 3:0 meczu z GKS-em Katowice zagrali na zero z tyłu, a więc dokonali wyczynu, który nie udawał się w sześciu poprzednich spotkaniach. Dla sosnowiczan był to piąty kolejny mecz bez porażki, ale po raz siódmy w tym sezonie Zagłębiu nie udało się wygrać na wyjeździe. Na ligową wygraną poza Sosnowcem czekamy od 17 maja. W tym roku nadarzą się jeszcze dwie okazję na przerwanie tej serii - wyjazdy do Tychów i Grudziądza.

Za tydzień o tej samej porze na Stadionie Ludowym podejmiemy Ruch Chorzów. Licznie zgromadzeni na sektorze gości w Bielsku-Białej fanatycy Zagłębia dziękując piłkarzom za postawę w meczu z Podbeskidziem jasno dali znać, że "z Ruchem tylko zwycięstwo".