Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Dariusz Banasik zwolniony z Zagłębia JP, 2017-08-18, 22:50

Po porażce w Legnicy prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski podjął decyzję o zwolnieniu trenera Dariusza Banasika.
Dariusz Banasik zwolniony z Zagłębia

Dariusz Banasik zaczął pracę w Sosnowcu w grudniu 2016 po zwolnieniu Piotra Mandrysza. Pod jego wodzą Zagłębie przegrało walkę o awans do Ekstraklasy, a w tym sezonie wygrało zaledwie jeden z czterech meczów i odpadło z Pucharu Polski w 1/16 finału.

Bilans Dariusza Banasika w Zagłębiu to 8 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek.

Oto, co powiedział na pomeczowej konferencji Dariusz Banasik, gdy jeszcze nie było wiadomo o jego zwolnieniu:

- Najchętniej nie chciałbym podsumowywać tego meczu, ale oczywiście odpowiadam za drużynę, więc chcę i muszę to zrobić. Pierwsza połowa to jakaś totalna katastrofa. Mecz zaczął się dla nas od drugiej połowy. Ciężko znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie naszej postawy. Dostaliśmy bramkę w 2. minucie, potem rzut karny, trzecia bramka piękna z dystansu i jest praktycznie po meczu.

- Dlaczego zespół tak się prezentował, ciężko powiedzieć. Miedź totalnie nas zdominowała, była zespołem zdecydowanie lepszym i wygrała zasłużenie. Byliśmy zdecydowanie słabsi i nie ma co szukać usprawiedliwień. Druga połowa wyrównana, ale co nam to daje, skoro już jest 0:3. Strzelamy bramkę i potem od razu po wznowieniu gol dla Miedzi i znowu uchodzi z nasz powietrze. Zespół gospodarzy totalnie nas zdominował

- Po czterech kolejkach mamy trzy punkty. Nie uciekam od odpowiedzialności i zrobię wszystko, aby wyniki były lepsze. Jesli tak nie będzie, to trzeba będzie porozmawiać z zarządem i zastanowić sie co zrobić, aby drużyna zaczęła grać lepiej. Zagłębie to wspaniały klub i wspaniali kibice. Nie przystoi przegrywać w takim stylu - powiedział na konferencji Dariusz Banasik.


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (29)
 • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 24.08.2017 r, o godz. 07:17
  No i odrazu widać jakie wnioski nasuwają się same.
  Ale gramy dalej
  Tradycja jest, Historia była ale minęła..., więc teraz trzeba do przodu.
 • supergs1 supergs1 napisał(a) 21.08.2017 r, o godz. 14:21


  Do ZS 1906


  Nic dodać , nic ująć.
 • Wolverine Wolverine napisał(a) 21.08.2017 r, o godz. 00:57
  W katowickim sporcie na ich stronie na FB zdjęcie na czołówce i opis \"Dariusz Dudek w Zagłębiu Sosnowiec\". Ojjj.....

 • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 20.08.2017 r, o godz. 18:49
  I jeszcze jeden istotny argument. Umowę o współpracy Zagłębia z Legią Warszawa odpisał jeszcze poprzedni pseudoprezydent Kazimierz G., kontynuację współpracy parafałował niedawno jego następca Arkadiusz Chęciński więc w tej materii w gruncie rzeczy nic się nie zmieniło.

 • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 20.08.2017 r, o godz. 18:44
  Wielki szacunek dla tych nazwisk i tego co zrobili dla naszego klubu bez względu na to skąd pochodzili. To były jednak inne czasy. Teraz liczy się tylko kasa!!!
  Wtedy finansowo wspierało nas górnictwo czyli przemysł, który przez ostatnie lata został w Polsce zrównany z ziemią. Było wsparcie finansowe kopalni i marka Zagłębia była promowana w całej Polsce i nawet na świecie.
  Dzisiaj nie ma lokalnego sponsora z prawdziwego zdarzenia albo jest tylko nikt nie chce wejść i finansować czegoś co się samo hamuje. Jednym słowem szkoda pieniędzy!!!
  Pierwszym strategicznym sponsorem jesteśmy my i nasze publiczne pieniądze z corocznego budżetu na utrzymanie takich miernot jak Łuczak, Lewicki, Alex, a przez ostatnie kilka lat można wymieniać godzinami (Sierczyński, Matusiak itd. itd...),. I wszystkiemu są winni zawodnicy :):):) więc trzeba ich wyrzucić i zastąpić innymi i tak w kółko. Jak nie zawodnicy to trener (Banasik faktycznie do niczego się nie nadawał). Artur Derbin też podobno był cienki. Jedynie Magiera był super no to do Warszawy z nim natychmiast a zamiast niego pijaczyna Araszkiewicz, potem Mandrysz. K..wa nikt się nie nadaje:) Skończmy już z tym bo to już było. i to już znamy na pamięć.
  Drugim strategicznym sponsorem jest Legia Warszawa, która rządzi i dzieli i to dosłownie:) Finansuje młodzież, która ogrywa się w naszych szeregach a potem odkrycia z zyskiem sprzedaje przykład Konrad Michalak. Pytanie po co wzięli Sanogo skoro murawy w Warszawie na oczy nie zobaczył a i tak wylądował na wypożyczeniu w Arce Gdynia. Trzeba przyznać, że lepszy jest wyszkolony Bartczak, Milewski, Michalak czy Najemski niż którykolwiek z naszych wychowanków bo przecież przez ostatnie lata finansowanie szkolenia naszej młodzieży i tego efekty były opłakane.
  Bez względu na to nie są oni w stanie pociągnąć Zagłębie do awansu. Oni mogą jedynie doskonalić swoje umiejętności od zawodników z doświadczeniem, których pozyskamy z rynku.
  Na stwierdzenie, że pieniądze są w Ekstraklasie bo są z Canal+ i mogą się pojawić potencjalni sponsorzy odpowiedź jest tylko jedna. Można było się tam znaleźć tylko trzeba było w Głogowie strzelić bramkę. Jednak, któż miał to zrobić? Ryndak w ataku? Nie miało być awansu i nadal go nie będzie bo nie jest to w interesie Legii Warszawa ani ich namiestników w naszym Zarządzie.

 • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 20.08.2017 r, o godz. 08:39
  WITAM. PIĘKNIE NAPISAŁ JAWA O NASZYCH BYŁYCH PIŁKARZACH ALE BYLI JESZCZE INNI,JAK ŚPIEWAK ,SKIBA BAZAN, FULCZYK ,MAJEWSKI,BEBEN ,SZMITOWIE ,LESZCZYŃSKI, ITD. ALE NIKT NIE PYTAŁ CZY SĄ Z SOSNOWCA CZY ZE ŚLĄSKA. TERAZ TO SIĘ SŁYSZY
  SAME OBELGI POD ADRESEM TYCH ZA MIEDZY. TU SIĘ TRZEBA ZASTANOWIĆ CO Z TYM ZROBIĆ .POZDRAWIAM MIŁEJ NIEDZIELI.
 • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 20.08.2017 r, o godz. 08:07
  Aleście się rozpisali mądrale! Ciekawe jakie peany byście piali gdyby wygrali w Miedzi? Wiem że to niemożliwe, tylko dajcie gotową receptę. Nie chcieliście Mandrysza, Araszkiewicza, proszę bardzop. Przegrywa Banasik, zwolnić proszę bardzo. Magiera był Ok, ale gdyby tak przegrał jeszcze dwa mecze to won! I tak dalej. Nie da się zbudować drużyny w dzisiejszych warunkach na poziomie I Ligi. Dopiero w Ekstraklasie można to robić, ale tam są potrzebne duże pieniądze takie jak w Legii, Wiśle, Lechu, Lechii itp. Tylko że najpierw trzeba się tam dostać, a to już czysty przypadek. Jaki trene, który trener osiągnie sukces w drużynie I Ligi? Ten któy będzie pracował z drużyną, któa raz wygra raz przegra raz zremisuje. Ale to muszą być zawodnicy stanowiący trzon zespołu a nie tacy któzxy na treningu trafili dwa razy w słupek i dlatego są lepsi od kolegi. A sztab szkoleniowy? Trener, asystent, autorytet (np. Gałeczka, Myga, Gaik, Szaryński) no i ewentualnie jakiś fachman od kibiców, bo ci też potrafią wskazać. Byle nie całą zgrają. Kłania się Logika, Rozsądek, Strategia i Taktyka. No i nie wypompowani zawodnicy (ligowi emeryci lub niedoświadczone żółtodzióby które i tak nie grają więcej jak 3 minuty), ale tacy, którym można zaufać i oprzeć się na ich umiejętnościach a nie na nazwisko, bo kiedyś tak zagrali w reprezentacji lub zdobyli (drużynowo) mistrzostwo Polski. Przyjdzie nowy trener, nowi (dobrzy zawodnicy), będą pieniądze, będą wyniki, będą kibice, będzie stadion pełny.
  No dobra, wystarczy, już mnie nie ma. Pozdrawiam i tych na Nie i tych na Tak i tych Niezdecydowanych.
 • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 18:17
  Kowal zawinił-Cygana powiesili można by rzec w Zagłębiu od lat zawsze konsekwencje ponosi trener choć nie tylko on jest winien tej sytuacji ale zarząd nie poniósł żadnej kary widocznie\'\' ktoś\'\' dba o ich ciepłe posadki może wybory coś zmienią warto spróbować nowego gorzej być nie może

 • mario3194 mario3194 napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 14:16


  Coś mi mówi że na Puszczy to Stanek sam siebie będzie opierda..ł!
 • pol13 pol13 napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 13:04
  Zwolnienie trenera to tylko kosmetyka!!!
  Teraz czas na skauta pseudo dyrektora i prezesa!!!!
  Obaj są również odpowiedzialni za ten stan rzeczy!!!
  Pierwszy naściągał szrot a ludzie z czarnego lądu albo kontuzja albo bez paszportu UE....skandal!!!!
  Za takie coś moment dyscyplinarne! !!!
  No a prezes fajnie ze szybko reaguje tyle ze przypominam że to on zatrudnia tych wszystkich trenerów ktorych potem wywala a ich pensje wynikające z kontraktów płacimy my podatnicy!!!!
  To jest niedopuszczalne roztrwanianie publicznych pieniedzy!!!!
  Jeszcze pseudodyrektor ma czelność Pyskowice na kibiców i dolatywac do barierek....aż się chłop zagotować ostatnio....no bo przecież po co kibice krzyczą jak wygrali....
  Klekajcie narody!!!
  Do natychmiastowego dyscyplinarnego zwolnienia!!!!
  A jeśli nie to życzę wam pustych trybun!!!!


 • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 12:28
  Szanowny Panie Prezydencie,
  Jest Pan konkretny i realizuje Pan plany odbudowy Sosnowca i sportu w naszym mieście co się bardzo chwali. Niestety nie da się odbudować piłkarskiego Zagłębia wchodząc w relacje z osobami które nim zarządzają i kompletnie na tym zarządzaniu się nie znają!!! Mam nadzieję, że wyciągnie Pan szybko z tego wnioski bo w przyszłym roku są wybory!!!
  Bardzo złym Pana posunięciem jest kontynuacja współpracy z Legią Warszawa. Poprzez rozszerzenie tej współpracy staliśmy się klubem satelickim Legii a nie wracamy do dobrych tradycji piłkarskiego Zagłębia jakie mieliśmy okazję doświadczać w latach 60, 70 i początków 80-tych. Prezes jest poukładany z Legią i koszty utrzymania połowy drużyny pokrywa Legia i super tyle, że zawodnicy Ci nie stanowią o sile Zagłębia i nigdy nie wprowadzą nas do Ekstraklasy!!! Ruchy Legii też nie są uczciwe bo bez względu na naszą sytuację zabiera nam trenera i zawodników!!! Szkółka piłkarska pod nadzorem Legii do dziś nie wyszkoliła nam chociażby jednego wychowanka, który mógłby stanowić o sile naszego zespołu. Legia zabrała nam trenera Łuczywka i decyzją Prezesa kontrolowanego ściśle przez warszawskie wpływy wyrzuciła z naszego klubu ambitnego trenera Artura Derbina!!! W klubie pozostał jedynie warszawski układ a zatrudnieni piłkarze mamieni byli perspektywą awansu co skończyło się medialnym rozgłosem na całą Polskę!!! Może najwyższa pora skończyć ten cyrk i w końcu poszukać sponsora z prawdziwego zdarzenia, którego za panowania przez 4 lata obecnego Prezesa nie udało się jeszcze znaleźć? Najwyższa pora, żeby sponsor wszedł do klubu ze swoim zarządem i przejął finansowanie zespołu. Nasze publiczne pieniądze powinny być wydane na budowę nowego Stadionu i jedynie szkolenie naszej młodzieży. Tylko w ten sposób mamy szansę powalczyć o Ekstraklasę i walczyć z Legią jak równy z równym. To się udało w Zabrzu więc dlaczego nie miałoby się udać w Sosnowcu?
  Jeśli chodzi o frekwencję to wcale się nie dziwię, że spada od półtora roku czyli od momentu gdy drużynę prowadził Artur Derbin. Pomimo tego, że nie mieliśmy warunków na Ekstraklasę to graliśmy z drużynami Ekstraklasowymi jak równy z równym!!! Od tamtej pory nie ma trenerów, nie ma zawodników (ukłon do Pana Dyrektora Stanka) i nie ma wyników!!! Na mecze chodzą jedynie Ci najbardziej naiwni i fanatycy Legii Warszawa czyli 1500 wystarczy.
  Cała reszta czyli ponad 20000 którzy chętnie wybraliby się z rodzinami na mecz woli zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

  Z poważaniem
  Rodowici Zagłębiacy

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 12:16
  Banasik zwolniony, i dobrze. Od dawna pisałem, że to baran nie trener.

  Teraz powinna nastąpić dymisja prezesa i dyrektora sportowego.
  Zwolnienie trenera nie zamyka sprawy, albowiem, to nie trener odpowiada za pozbycie się 15 zawodników i zastąpienie ich 12 zawodnikami z łapanki, w tym jednego spoza UE.

  Sprawa podpisania dwuletniego kontraktu z Mekengo, który od czerwca 2015 roku praktycznie nie był związany z żadnym klubem, powinna znaleźć swój finał w sądzie.

  Najwyższy czas, by pogonić z naszego klubu całe to towarzystwo nieudaczników, które kosztem nas wszystkich, dzięki partyjnym koneksjom, znalazło sobie łatwy sposób na życie.

 • keycee keycee napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 12:11


  Powiem Tak. Od Pierścionka przez Derbina do Magiery Zagłębie grało ładnie dla oka ofensywnie nie kalkulowało jaki wynik grało do końcowego gwizdka. Zawsze potrafiło się podnieść nawet jak przegrywało. Każdemu następnemu trenerowi wystarczało 1-0 i bronienie wyniku, jak się nie udało to trudno. Ale ten nasz ostatni trener to już jakieś kuriozum, i gadki w stylu gramy dobrze ale przegrywamy to już się słuchać nie dało. Zero stylu zero charakteru to był stracony czas dla drużyny za panowania Banasika.
 • Rotwajler Rotwajler napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 12:07
  A teraz przyjdzie Cudotwórca!

  RoT_Wajler
 • loonger81 loonger81 napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 11:53
  ! ! ! N A R E S Z C I E ! ! !
  jeszcze został nasz \"niezawodny\" skaut vel. dyrektor sportowy...

  www.zaglebie-sosnowiec-szaliki.pl.tl
 • pablo pablo napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 09:49
  Ale tu fachowców, ulala. \"Ratujmy sezon\" mnie rozbawiło, dobry tekst po czterech kolejkach. Co do frekwencji to już od dawna jest z tym bardzo, bardzo cienko jak na cały region. Wielka mobilizacja na jakieś lepsze marki co się przełoży na ok. 3 tys. i tyle. Wsie i miasteczka nigdy kiboli nie interesowały na Ludowym

 • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 08:56
  Witam.Pierwszy krok Pan prezes już zrobił zerwał kontrakt z trenerem. Myślę że dobrze.Teraz trzeba zerwać z ukochanym klubem który podbiera trenera i zawodnika a mówię o Legi, a dlaczego zaraz napiszę.Ja jestem z dziada pradziada Zagłębiakiem a Warszawiakiem.Jeżeli chcemy grać w Ekstra Klasie to beż Legi i z naszymi wychowankami a nie szrotem z Legi a mamy podobno uzdolnioną młodzież oni będą serce oddawać aby wygrać a nie tak jak ten czarnoskóry chłopczyk co mecz przespacerował i doznał jeszcze kontuzji.Prezesie niech się pan zastanowi i poradzi jak przed meczem w trzech kolorach pan rozmawiał przy stole z kolegą . Jestem Zagłębiakiem i mieszkam w Województwie Śląskim . Pozdrawiam

 • Kibic z helikoptera Kibic z helikoptera napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 08:25
  Już na początku sezonu było wiadomo, że ta zbieranina do niczego się nie nadaje. Poza Nawotką i Udowiciciem, może trochę Makowskim, żaden z piłkarzy (słownie: żaden) nie prezentuje nawet średnich umiejętności piłkarskich. Środek obrony do wymiany, Banasiak wali w trybuny, skrzydeł nie ma, Lewicki poza przypadkową bramką nie potrafi dobrze piłki kopnąć, ciemnoskóre nabytki to V liga.
  Pozwalniają jednego drugiego, tylko co dalej? Każdy następny trener znów zacznie od wymiany zawodników, a tym starym trzeba będzie dalej płacić. A jeszcze nie tak dawno prezes zaklinał się o pełnym kredycie zaufania do trenera, a trener do dyrektora, dyrektor do piłkarzy. A wszyscy pieją z zachwytu nad kibicami, bo robią fantastyczne oprawy. I co z tego?

 • Kibic z helikoptera Kibic z helikoptera napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 08:14
  Trener zwolniony, kto następny?!


 • Pankracy Pankracy napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 00:34
  Maciej Bartoszek
  Kazimierz Moskal
  Dariusz Dudek

  Żadnych Derbinów, Tarasiewiczów itp, itd.
 • mario3194 mario3194 napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 00:23


  OK,koniec pierdzielenia,kto teraz poprowadzi nasz klub?Żeby były wyniki,gra na poziomie i frekwencja godna ZAGŁĘBIA!!!Jakie macie typy?!!!
 • mario3194 mario3194 napisał(a) 19.08.2017 r, o godz. 00:18

  I jeszcze jedno.Pomyśleć trzeba nad zmianą kapitana!Gościa który ma jaja!Krzyknie,zje..e,doskoczy do sędziego w spornych sytuacjach.A nie mimloka Nowaka !
 • Pankracy Pankracy napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 23:30
  Teraz trzeba trenera, który będzie również odpowiadał w 100% za transfery. I przegoni tych pseudo menadżerów z Ludowego. I żeby Prezes odciął się od tych \"doradców\" wokół siebie! I zatrudnić wreszcie specjalistów od marketingu, którzy sprawią, że ludzie wrócą do kibicowania! Żeby to był profesjonalny klub na jaki my kibice zasługujemy!
  Takie mam marzenia
 • rollands rollands napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 23:08
  No w końcu. Jeszcze osoba odpowiedzialna za transfery powinna odpowiedzieć za ten bałagan ...
 • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 22:58
  a kto odpowie za transfery ?

 • pol13 pol13 napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 22:53

  Prezydencie!!!! Kiedy zostaną wyciągnięte wnioski z eksperymentów prezesa za nasze pieniądze! !!!?????
 • pol13 pol13 napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 22:51
  Tyle ze tak na chlodno.
  .
  Fajnie ze go zwolnił no ale pytam kto go zatrudnił! ? Kto zatrudnił Mandrysza!?
  Źle decyzję od początku wiec tez dziekujemy!!!!

 • mario3194 mario3194 napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 22:50

  No wreszcie!!!Ratujmy sezon,na awans nie liczę ale na grę z polotem i z sercem jak najbardziej!Trzeba przyciągać ludzi na stadion bo coraz większe pustki!
 • pol13 pol13 napisał(a) 18.08.2017 r, o godz. 22:47


  Jeeeeeeest czyli jednak prezes ma jaja!!!!
  Brawo!!!!
  Jeszcze Stanek i jest gitarrra! !!!Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Rozkład jazdy kibica 2018-12-16, 18:00Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 2018-12-20, 20:30Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa
© 1998 - 2018 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony