Pierwsze zwycięstwo JP, 2017-08-13, 21:54

Gra Zagłębia nadal pozostawia bardzo wiele do życzenia, ale najważniejsze, że po bramce Szymona Lewickiego w 38. minucie udało się wygrać z Pogonią Siedlce 1:0.
Pierwsze zwycięstwo

Aż do trzeciej kolejki trzeba było czekać na pierwsze zwycięstwo sosnowiczan w Nice I lidze w tym sezonie. Po porażkach z Olimpią Grudziądz i Górnikiem Łęczna podopieczni Dariusza Banasika przełamali się w meczu z byłą drużyną naszego obecnego szkoleniowca i dopisali do swojego dorobku pierwsze punkty.

Trzech zmian w porównaniu do czwartkowego meczu Pucharu Polski Zagłębia dokonał w składzie Zagłębia trener Dariusz Banasik. Na ławce usiedli Patryk Mularczyk, Arkadiusz Najemski i Alexandre Cristovao, a do wyjściowej jedenastki wskoczyli Tomasz Nawotka, Szymon Lewicki i pauzujący w Pucharze Polski za czerwoną kartkę Žarko Udovičić. Mateusz Cichocki wrócił z pozycji numer "6" na środek obrony. Konrad Wrzesiński zamiast na lewej obronie grał na bokach pomocy (wymieniał się stronami z Tomaszem Nawotką), a Adam Banasiak z lewej strony pomocy przesunął się do środka na "dziesiątkę".

Sosnowiczanie oddali w meczu z Pogonią tylko jeden celny strzał i wystarczył on do wygranej. W 38. minucie Mateusz Cichocki podał piłkę na lewe skrzydło do Žarko Udovičicia. Serb zagrał po ziemi przed bramkę do Szymona Lewickiego, a ten uderzył w długi róg i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia.

Siedlczanie w pierwszej połowie także oddali jeden celny strzał na sosnowiecką bramkę. W 17. minucie zza pola karnego uderzył Maciej Wichtowski i Dawid Kudła zmuszony był do odbicia piłki na róg. Nie była to jednak najgroźniejsza sytuacja Pogoni w tej części meczu. W 24. minucie po dośrodkowaniu Pawła Garygi z prawego skrzydła Dariusz Zjawiński nie trafił w piłkę będąc już w polu bramkowym.

Ten sam zawodnik miał wyborną okazję do wyrównania już po przerwie. W 55. minucie główkował z kilku metrów po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i minimalnie chybił. Zagłębie, jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie oddało już ani jednego celnego strzału. Najbliższy podwyższenia wyniku był w 67. minucie Szymon Lewicki. Po podaniu Adama Banasiaka znalazł się oko w oko z Krystianem Stępniowskim i strzelił lewą nogą w słupek. Pudłowali także Banasiak i Wojciech Łuczak.

Szkoleniowiec Pogoni Adam Łopatko wprowadził w 69. minucie na boisko Japończyka Seiyę Kitano i byłego gracza sosnowiczan Adriana Paluchowskiego. Obaj ci piłkarze w końcówce meczu mogli odebrać Zagłębiu dwa punkty. Po strzale głową Paluchowskiego interweniował Dawid Kudła, a w ostatniej akcji spotkania strzał Japończyka zablokował Arkadiusz Najemski.

Zagłębie po zwycięstwie nad Pogonią opuściło strefę spadkową i awansowało na 13. miejsce. Kolejny mecz już w najbliższy piątek. Rywalem naszego zespołu będzie legnicka Miedź.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce