Grali przyjaciele pp, 2017-04-09, 21:25

Wszystkie drużyny naszych przyjaciół grały mecze wyjazdowe. BKS Stal zremisował w derbach Bielska z Rekordem 0-0, Olimpia Elbląg pokonała Gryf Wejherowo 4-1, a warszawska Legia zwyciężyła Lecha Poznań 2-1.
Grali przyjaciele

Lech Poznań - Legia Warszawa 1 – 2 (0-0)
Kędziora (82) – Dąbrowski (88), Hamalainen (90)

Mecz rozpoczął się od zmasowanych ataków gospodarzy, a Legia zepchnięta została do głębokiej defensywy. W miarę upływu czasu mecz wyrównywał się, kibice oglądali wiele starć w środku pola, ale sytuacji podbramkowych było niewiele. Pierwsza część meczu zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania miała podobny przebieg, z tą tylko różnicą, że ostatnie 10 minut meczu przyniosło kibicom trzy bramki. W 82 minucie meczu prowadzenie dał gospodarzom Kędziora, głową pokonując bramkarza Legii. Drużyna z Warszawy szybko ruszyła do odrabiania start i odpowiedziała gospodarzom z nawiązką. Najpierw do remisu w 88 minucie doprowadził Dąbrowski, a w ostatniej akcji spotkania Hamalainen dał Legii zwycięstwo.

Kibice Legii stawili się w Poznaniu w liczbie 2000 i zaprezentowali efektowny pokaz flag i rac.

Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg 1 – 4 (0-3)
Chwastek (76) – Kubowicz (17), Bojas (19), Stępień (38), Pietroń (54)

Olimpia rozstrzygnęła losy pojedynku jeszcze w pierwszej części spotkania, strzelając przeciwnikom trzy bramki. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 17 minucie Kubowicz, głową pokonując bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później prowadzenie Olimpii podwyższył Bojas, celnie uderzając na bramkę w sytuacji sam na sam z golkiperem miejscowych. Wynik do przerwy ustalił w 38 minucie Stępień, strzelając gola silnym uderzeniem zza pola karnego.

Kilka chwil po zmianie stron Olimpia zdobyła kolejnego gola. W 54 minucie Stępień sprytnym lobem dał drużynie z Elbląga czterobramkowe prowadzenie. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 76 minucie Chwastek.

Kibice Olimpii stawili się w sektorze gości w 107 osób.

Rekord Bielsko-Biała - BKS Stal Bielsko-Biała 0 – 0

Pierwsza część spotkania toczyła się głównie w środkowej części boiska, chociaż każda z drużyn miała swoje szanse na zdobycie bramek. Po zmianie stron tempo meczu znacznie spadło i w drugiej odsłonie niewiele działo się na boisku. Mecz zakończył się więc sprawiedliwym bezbramkowym remisem.