Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Fanfary dla Fonfary JP, 2016-05-10, 19:55

Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stomilem Olsztyn 2:1. Dwa przepiękne gole dla sosnowiczan zdobył Grzegorz Fonfara (19' i 77'). Goście odpowiedzieli w doliczonym czasie gry golem Grzegorza Lecha z rzutu karnego.
Fanfary dla Fonfary

Po raz drugi w tym sezonie Zagłębie wywalczyło trzy punkty w meczu ze Stomilem Olsztyn. Jesienią w stolicy Warmii bohaterem wygranego 4:2 meczu był Martin Pribula, który strzelił trzy gole. W rewanżu Słowaka wyręczył Grzegorz Fonfara. Grający dziś na prawej obronie zawodnik popisał się dwiema bramkami, które mogą kandydować do miana bramki sezonu.

Piątkowa porażka w Bytowie przelała czarę goryczy i przesądziła o zmianach w sztabie szkoleniowym Zagłębia. Co prawda w protokole jako pierwszy trener nadal figurował Artur Derbin (tylko on dysponuje wymaganą licencją), to przy linii bocznej grą zespołu kierował Tomasz Łuczywek, a na ławce zasiedli dwaj nowi członkowie sztabu - Karol Michalski i Bartłomiej Grzelak. Z loży VIP zmagania piłkarzy obserwował przymierzany do stanowiska pierwszego trenera Jacek Magiera.

Nowy trener dokonał aż czterech zmian w wyjściowym składzie. Poza meczową kadrą znaleźli się kontuzjowany Marcin Sierczyński oraz pauzujący za żółte kartki Łukasz Sołowiej. Na ławce usiedli Michał Fidziukiewicz i Martin Pribula. Do składu wrócili za to Dimityr Wezałow, Carles Martinez, Jakub Wilk i Jakub Arak.

Meczu do udanych z pewnością nie zaliczy bułgarski stoper Zagłębia. W drugiej części meczu w ciągu zaledwie trzech minut obejrzał on dwie żółte kartki i mecz zakończył się dla niego w 69. minucie. Najpierw dosyć beztrosko zabawił się z piłką na własnej połowie, stracił futbolówkę i musiał uciec się do faulu na Rafale Kujawie, a chwilę później powalił Tsubasę Nishiego i sędzia nie miał zbyt wielkiego pola manewru - kartka się należała. Na szczęście gra w osłabieniu nie pokrzyżowała Zagłębiu szyków i udało się zdobyć komplet punktów i nawet trzelić gola grając w dziesięciu.

Grzegorz Fonfara zaczynał wiosenną rundę na prawej obronie, gdzie zastępował pauzującego na początku roku za żółte kartki Marcina Sierczyńskiego. Potem, gdy "Siara" wrócił do gry, wychowanek GKS-u Katowice albo grał w środku boiska, albo rozpoczynał mecze na ławce rezerwowych. Dziś skorzystał z urazu młodszego kolegi, powrócił na prawą stronę bloku obronnego i po raz pierwszy od 27 października 2013 zdobył dwie bramki w jednym meczu.

Oba gole padły w podobnych okolicznościach. Po faulach z boku boiska z rzutu wolnego dośrodkowywał Jakub Wilk. Obrona Stomilu wybijała piłkę poza pole karne, ale tam czaił się Grzegorz Fonfara, który uderzał tak, że ręce same składały się do oklasków. Co gol, to piękniejszy. W 77. minucie strzelił jeszcze efektowniej niż w 19.

Wydawało się, że Zagłębie po raz trzeci w tym roku zagra na zero z tyłu, ale w doliczonym czasie gry Žarko Udovičić sfaulował w polu karnym Bartosza Bartkowskiego. Debiutujący w I lidze arbiter Karol Rudziński wskazał na "wapno" i rozmiary porażki Stomilu zmniejszył Grzegorz Lech.



Galeria Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
zobacz pełną galerię zdjęć
  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (12)
  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 12.05.2016 r, o godz. 15:12
    Witam Cię Miro i pozdrawiam . Myślę że my się nie znamy może się widujemy.Ja mam takie nastawienie żeby wygrało Zagłębie w każdym meczu ale jak ktoś gra lepiej i strzela bramki i wygrywa powiem pod nosem k...a nikt tego nie słyszy. Dana drużyna była lepsza i wygrała ale nie przezywam Trenera , Prezesa ,Zawodników , myślę sobie będzie lepiej. Mam swoje lata i nie jedno już przeżyłem i widziałem i nawet śmierć przed oczyma. Zakończę taką dygresją do Ciebie.
  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 11.05.2016 r, o godz. 08:34
    Miro nie zaczynam tak jak byś chciał ale moje oczy widziały to i dlatego tak zaczołem i tak kończę. Według mnie Fudzikiewicz powinien być Zwolniony lub zawieszony z połową uposażenia. To jest moje zdanie.

  • --miro-- --miro-- napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 21:50
    Trochę mnie dziwi, dlaczego, 1950 i 1948 nie zaczynają swoich wpisów od słów - łu bu dubu, łu bu dubu...

    Z głupkami, których iloraz inteligencji wynosi - 10 i 13, w ogóle nie warto wdawać się w dyskusję.
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 21:50
    Trochę mnie dziwi, dlaczego, 1950 i 1948 nie zaczynają swoich wpisów od słów - łu bu dubu, łu bu dubu...

    Z głupkami, których iloraz inteligencji wynosi - 10 i 13, w ogóle nie warto wdawać się w dyskusję.
  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 21:38


    W piłce, jak w związku z kobietą.
    Czasem musi zaiskrzyć, pogrozić jedno drugiemu.
    Popłakac czasem warto.
    To oczyszcza atmosferę.
    A potem można grać dalej, i rozumieć się lepiej.

    ;)

    Pozdrawiam Łukasza i Michała.
  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 21:11
    Piękne dwie bramki Fąfary i mamy trzy punkty. A teraz coś do prezesa klubu. Panie prezesie myślę że dziś lub jutro przestanie być zawodnikiem Zagłębia bokser Fudzikiewicz , pomylił piłkę z boksem. Tego nie wolno tolerować a zwłaszcza lecąc do bicia kapitana zespołu.Proszę nad tym zastanowić p. prezesie . Dobranoc.

  • riko0987 riko0987 napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 21:05
    DWIE BRAMKI STADIONY ŚWIATA.BRAWO FONFARA !!!
    A CO POZA TYM.....????
    Jakby z relacji wyciąć bramki to 100 choleryków by zasnęło.Mecz cieniuteńki. Jak ten stomil nabił 41 pkt ??Ile było strzałów na bramkę stomilu 3-4 ??To co kiedyś pisałem .Co wyprawia ten Bułgar to nie kpina -to jakiś cyrk.Kilka bramek przez niego już wpadło ,dziś tylko nieporadność Stomilu w 2 sytuacjach sprawiła to że nic nie zawalił,aż się sam skreślił i słusznie wyleciał bo wszedł w gościa jak karateka.Co grał Wilk ???? a NIC !!!Mnóstwo niecelnych zagrań.Niby jest na boisku a go nie widać.Panie Magiera dawaj młodych i do przodu !!
    DZIĘKI ZA 3 PUNKTY !!!

  • lider lider napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 20:46
    WYGRALI? to gdzie widzisz problem ,po prostu sędzia był obiektywny

  • cristalmir cristalmir napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 20:43


    niech mi to kuxwa ktoś wytłumaczy jak mecz Zagłębie - Stomil mógł prowadzić sędzia główny z Olsztyna!!!!! To jakieś jaja !!!!
  • lider lider napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 20:34
    Dlaczego w Zagłębiu co pół roku powtarza się to samo,seria porażek ,zmiana trenera i od razu zwycięstwo ,nie potrzeba być znawcą piłki że jak trener nie ma podejścia do piłkarzy i zachowuje się jak nadęty bufon to długo nie popracuje w klubie


  • lider lider napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 20:02
    Zagłębie jest wspaniałe gdyby nie sędziowie grali by o awans ,dzięki chłopaki że mimo przeciwności losu zdołaliście się utrzymać ,na złość tym panów w czarnych trykotach

  • kosynier kosynier napisał(a) 10.05.2016 r, o godz. 20:00
    Brawo! Choć w sumie było to do przewidzenia. W końcu główny cel (zwolnienie Derbina) został już osiągnięty, więc można z powrotem zacząć grać normalnie.