Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Lech minimalnie lepszy JP, 2016-03-15, 20:28

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Lechem Poznań 0:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Bramkę strzelił w 38. minucie Vladimir Volkov. Rewanż 5 kwietnia na Stadionie Ludowym.
Lech minimalnie lepszy

Sosnowiczanie po raz pierwszy od 1978 walczyli o finał Pucharu Polski. Pierwszy akt półfinału zakończył się przegraną podopiecznych Artura Derbina, ale wynik dwumeczu wydaje się być sprawą otwartą. Skoro sosnowiczanie byli w stanie odrobić straty w ćwierćfinale na stadionie Cracovii, to na wypełnionym po brzegi Stadionie Ludowym tym bardziej można pokusić się o zwycięstwo i awans do finału.

Trzech zmian w porównaniu do spotkania z Arką Gdynia dokonał sosnowiecki trener. Dawida Ryndaka w ogóle nie było w meczowej osiemnastce, a na ławce usiedli Jakub Arak i Carles Martinez. Do jedenastki wrócili natomiast Michał Bajdur, Robert Bartczak oraz Michał Fidziukiewicz.

W pierwszej części spotkania można było odnieść wrażenia, że nasz zespół zagrał ze zbyt dużym respektem dla bardziej utytułowanego rywala. Sosnowiczanie stworzyli sobie właściwie tylko jedną sytuację. W 16. minucie Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony boiska. Bramkarz Jasmin Burić niezbyt dobrze interweniował we własnym polu karnym i wypuścił piłkę pod nogi Michała Fidziukiewicza, który spudłował z kilku metrów.

Jedyna bramka w meczu padła w 38. minucie. Piłkę na rzut rożny wybił Dimityr Wezałow. Z narożnika boiska dośrodkował Darko Jevtić. Po jego zagraniu interweniował Łukasz Matusiak, który wybił piłkę w kierunku bocznej linii boiska. Tam ponownie był Szwajcar, który obsłużył dokładnym podaniem Vladimira Volkova, a ten strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Lecha.

Bardziej bolesna niż strata bramki, była strata Sebastiana Dudka. Kapitan Zagłębia w 20. minucie został sfaulowany w środku boiska przez Hiszpana Sisiego. Wydawało się, że to nic groźnego, ale badania wykazały złamanie ręki i nie wiadomo, kiedy znowu zobaczymy w akcji naszego kapitana.

W drugiej części spotkania Zagłębie grało już odważniej i stworzyło sobie co najmniej kilka dobrych sytuacji. Brakowało jednak skuteczności. Zwłaszcza Michałowi Fidziukiewiczowi, który miał dwie chyba najlepsze okazje do pokonania bramkarza "Kolejorza" W 53. minucie po podaniu Michała Bajdura uderzył prosto w Jasmina Buricia, a 20 minut później nie trafił czysto w piłkę stojąc w polu bramkowym.

Lechici zagrozili Zagłębiu w 55. minucie po strzale Maciej Gajosa obronionym przez Wojciecha Fabisiaka, a w doliczonym czasie gry mieli dwie dobre sytuacje po kontrach. Za pierwszym razem Nicki Bille Nielsen strzelił w Wojciecha Fabisiaka, a w drugiej sytuacji Duńczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zagrał do Darko Jevticia, który nie zdołał pokonać golkipera z Sosnowca.

Po dwóch meczach, które w sumie obejrzało ponad 21 000 widzów, przed zespołem Zagłębia szara ligowa rzeczywistość. W niedzielę na Stadion Ludowy przyjeżdża MKS Kluczbork, a w Wielką Sobotę jedziemy do Siedlec. 5 kwietnia zagramy rewanż z Lechem. Obyśmy byli po nim w takich nastrojach, jak po rewanżu z Cracovią.