Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Zagłębie w półfinale Pucharu Polski! JP, 2015-11-19, 19:38

Zagłębie odrobiło straty z pierwszego meczu, wygrało w Krakowie 2:0 i awansowało do półfinału Pucharu Polski! Bramki dla sosnowiczan strzelili Martin Pribula (26') i Sebastian Dudek (40' - rzut karny)
Zagłębie w półfinale Pucharu Polski!

(Na zdjęciu: Sebastian Dudek strzela bramkę, która przesądziła o awansie Zagłębia)

Gdy ponad trzy tygodnie temu, w doliczonym czasie meczu na Stadionie Ludowym, zwycięską bramkę dla Cracovii zdobył Deniss Rakels, wydawało się, że przed Zagłębiem w rewanżu jest piekielne trudne zadanie.

Aby myśleć o awansie, trzeba było na stadionie w Krakowie strzelić co najmniej dwie bramki. "Pasy" w czterech ostatnich meczach ligowych na własnym stadionie zdobyły komplet punktów i strzeliły aż 15 bramek. Na tarczy z ulicy Józefa Kałuży wyjeżdżały Ruch Chorzów, Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław. Trzeci zespół I ligi okazał się jednak lepszy od trzeciej ekipy Ekstraklasy.

Cracovia po raz trzeci grała na nowym stadionie w Pucharze Polski i po raz trzeci pożegnała się z rozgrywkami. Wiosną tego roku z "Pasami" wygrali Błękitni Stargard Szczeciński, a 5 lat temu Lech Poznań, prowadzony przez obecnego szkoleniowca Cracovii Jacka Zielińskiego. W zespole Lecha grał wówczas Jakub Wilk, nowy nabytek Zagłębia, który swój debiut w czerwono-zielono-białych barwach zaliczył dziś w Krakowie.

I to właśnie były zawodnik "Kolejorza" przyczynił się do zdobycia pierwszej bramki przez sosnowiczan. Grający dziś a prawej pomocy Jakub Wilk dośrodkował lewą nogą w pole karne, a Martin Pribula strzałem z woleja pokonał Krzysztofa Pilarza. Od 26. minuty nasz zespół prowadził 1:0. Potrzeba było jeszcze jednego gola do awansu. Doczekaliśmy się go w 40. minucie. Martin Pribula przerwał akcję "Pasów" na naszej połowie i wypuścił w bój Adriana Paluchowskiego. Naszego napastnika w polu karnym sfaulował Miroslav Čovilo. Sędzia Zbigniew Dobrynin podyktował rzut karny, a piłkę z 11 metrów do bramki posłał Sebastian Dudek.

Wynik pierwszej połowy mógł być o wiele gorszy, gdyby nie odrobina szczęścia i świetna postawa Wojciecha Fabisiaka. W 7. minucie przed stratą bramki uratował nas słupek, w który trafił głową po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego Boubacar Diabang. Obrona strzałów Bartosza Rymaniaka i Damiana Dąbrowskiego to już zasługa naszego golkipera.

W drugiej połowie na boisku dominowała Cracovia, jednak zespół Artura Derbina był dobrze zorganizowany w defensywie i nie pozwalał rywalom na zbyt wiele groźnych strzałów. Miroslav Čovilo zaczynał mecz w defensywie, a potem grał coraz bardziej z przodu i to właśnie jego musiała się najbardziej obawiać nasza obrona. W 69. minucie po podaniu rezerwowego Mateusza Wdowiaka strzał Serba obronił Wojciech Fabisiak.

W 87. minucie sprawę mógł załatwić inny Serb. Adrian Paluchowski zagrał do Žarko Udovičicia, a ten w dogodnej sytuacji posyła futbolówkę obok słupka. Serca zadrżały nam w 89. minucie. Z dystansu uderzał Marcin Budziński. Piłka minęła Wojciecha Fabisiaka i trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry strzał Dawida Ryndaka obronił Krzysztof Pilarz.

Po końcowym gwizdku piłkarze radowali się razem z liczną grupą kibiców Zagłębia. Awans stał się faktem! 16 grudnia odbędzie się losowanie półfinałów i okaże się z kim zagramy 30 marca i 20 kwietnia.

Cieszmy się z wielkiego sukcesu w Krakowie, ale nie zapominajmy, że już w niedzielę o 12:45 gramy w Płocku z liderem I ligi.