Ząbki bardzo bolą JP, 2015-10-31, 15:54

Zagłębie przegrało w Ząbkach z Dolcanem 1:4 i zakończyło kilka wspaniałych serii. Jedyny gol dla sosnowiczan padł po samobójczym strzale Szymona Matuszka.
Ząbki bardzo bolą

Pięć kolejnych meczów w I lidze zakończonych zwycięstwami. Siedem spotkań ligowych z rzędu bez przegranej. Szesnaście meczów na wyjazdach bez przegranej (uwzględniając ligę i Puchar Polski) - wszystkie te serie dobiegły dzisiaj kresu na stadionie w Ząbkach.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie w II lidze, tak i teraz Zagłębie nie potrafiło odnieść zwycięstwa w meczu, do którego przystępowało w roli lidera tabeli. Nie licząc meczu Pucharu Polski z Wisłą Kraków w sierpniu 2013, Zagłębie po raz pierwszy od ponad czterech lat i pamiętnego spotkania w Chojnicach zakończonego wynikiem 3:5 straciło cztery gole w ligowym meczu. Z kolei po raz ostatni w lidze różnicą trzech bramek sosnowiczanie przegrali na inaugurację sezonu 2013/2014 z Wartą Poznań.

Zagłębie grało z Dolcanem w niemal identycznym składzie, jak w dwóch poprzednich meczach z Chojniczanką Chojnice i Cracovią. Trener Artur Derbin dokonał tylko jednej wymuszonej zmiany. Za kontuzjowanego Łukasza Sołowieja do składu powrócił Konrad Budek.

Sosnowiczanom dziś po prostu w Ząbkach nie szło. Tak jak mówił trener Dariusz Dźwigała, Dolcan dobrze był przygotowany do tego meczu takytcznie i zneutralizował wszystkie atuty Zagłębia. W pierwszej połowie Zagłębie oddało tylko jeden strzał - nad bramką główkował Jakub Arak. Z kolei pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddaliśmy dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy - uderzenie Martina Pribuli zablokował Piotr Klepczarek.

Gospodarze byli skuteczni do bólu. W pierwszej połowie oddali trzy celne strzały i zdobyli dwie bramki. W 20. minucie po dośrodkowaniu Damiana Jakubika piłkę z bliska do bramki posłał Marcin Krzywicki, a drugi gol dla ząbkowian padł w 22. minucie, gdy płaskim strzałem z około 16 metrów Wojciecha Fabisiaka pokonał Igor Sapała. Między pierwszą a drugą bramką minęło zaledwie 110 sekund. Przed stratą trzeciego gola uratowała sosnowiczan w 35. minucie interwencja Wojciecha Fabisiaka, który obronił uderzenie Daniela Ferugi z rzutu wolnego.

Ci kibice Zagłębia, którzy liczyli na to, że w drugiej połowie sosnowiczanie odrodzą się tak jak w Olsztynie, stracili nadzieje już po niespełna kwadransie gry. W 55. minucie Michał Bajdur obsłużył Marcina Krzywickiego, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył trzecią bramkę dla Dolcanu. W 57. minucie było już 4:0. Michał Bajdur przyjął piłkę po dośrodkowaniu, ograł Wojciecha Fabisiaka i z ostrego kąta skierował futbolówkę do bramki. Między trzecią a czwartą bramką dla Dolcanu upłynęło 174 sekund.

Honorowy gol dla Zagłębia padł w 71. minucie, gdy po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z prawej strony boiska pechowo w polu karnym interweniował Szymon Matuszek. Podopiecznych Artura Derbina nie było dziś stać na więcej. Tak dobry dla Zagłębia październik kończy się bolesną porażką, ale przed rozpoczęciem sezonu taki dorobek na koniec października chyba wzięlibyśmy w ciemno.