Zagłębie liderem po hat tricku Martina Pribuli JP, 2015-10-16, 22:21

Zagłębie wygrało w Olsztynie 4:2. Trzy gole dla sosnowiczan zdobył Martin Pribula, jedną bramkę z karnego dołożył Sebastian Dudek. Świetną zmianę dał Michał Fidziukiewicz.
Zagłębie liderem po hat tricku Martina Pribuli

Zagłębie nie zwalnia tempa! Po raz pierwszy od rundy wiosennej sezonu 2012/2013 naszej drużynie udało się odnieść zwycięstwa w czterech kolejnych meczach. Mecz w Olsztynie był zarazem szesnastym z rzędu (biorąc pod uwagę ligę i Puchar Polski) wyjazdowym meczem sosnowiczan bez porażki. Ta imponująca seria musi robuć wrażenie.

Gospodarze przystępowali do meczu osłabieni brakiem trzech zawodników pauzujących za żółte kartki - Tomasza Wełny, Irakliego Meschii i Grzegorza Wełny. Ze zgrupowania kadry młodzieżowej wrócili za to dwaj ważni zawodnicy obu zespołów - Dawid Szymonowicz w Stomilu i Jakub Arak w Zagłębiu. Powrót Araka oznaczał, że miejsce w wyjściowej jedenastce stracił Michał Fidziukiewicz, ale drugie 45 minut meczu w wykonaniu "Fidżiego" musi dać do myślenia Arturowi Derbinowi.

Zagłębie już w 5. minucie objęło prowadzenie. Dawid Ryndak po podaniu od Łukasza Sołowieja dośrodkowywał na raty. Pierwsze podanie w kierunku Jakuba Araka padło łupem obrony Stomilu, ale drugie zagranie w kierunku Martina Pribuli było znacznie lepsze i Słowak wpisał się na listę strzelców.

Wychodząc na prowadzenie w Olsztynie Zagłębie objęło również prowadzenie w I lidze. Niestety, radość z dobgeo wyniku nie potrwała zbyt długo. W 14. minucie gospodarze mieli rzut rożny. Piłkę dośrodkował Jarosław Ratajczak, głową strzelał Arkadiusz Czarnecki, a piłka po odbiciu się od poprzeczki pechowo trafiła w Wojciecha Fabisiaka i wpadła do bramki. Trzy minuty później kibice zgromadzeni na trybunie w Olsztynie mieli powody do jeszcze większej radości. Dawid Szymonowicz zagrał do Rafała Kujawy, który na skraju pola karnego minął Wojciecha Fabisiaka i odegrał piłki do nadbiegającego Szymonowicza, a ten zdobył drugiego gola dla Stomilu.

Druga połowa to totalna dominacja Zagłębia. Nie byłoby niej, gdyby nie Michał Fidziukiewicz. Jego wejście na boisko w 46. minucie i wpływ na losy meczu można porównać tylko do wyczynu Roberta Lewandowskiego w meczu Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg. Co prawda "Fidżi" nie strzelił pięciu goli w 9 minut. Ba, nie strzelił nawet ani jednej bramki, ale udział przy trzech golach to nie lada wyczyn jak na rezerwowego.

Po jego podaniu Jakub Arak znalazł się w sytuacji sam na sam i został sfaulowany przez Piotra Skibę. Sebastian Dudek dwa razy podchodził do piłki, bo przy jego pierwszym strzale piłkarze Zagłębia za wcześnie pojawili się w polu karnym. Poprawka także była udana i w 50. minucie zrobiło się 2:2.

Stomil w pierwszej połowie w ciągu trzech minut strzelił dwie bramki. Zagłębie nie było gorsze i również w ciągu zaledwie trzech minut odrobiło stratę bramki i objęło prowadzenie w meczu. Michał Fidziukiewicz zagrał do Martina Pribuli, który w tej akcji przeniósł się na prawą stronę boiska i strzałem prawą nogą w długi róg pokonał Piotra Skibę.

Słowacki skrzydłowy dopełnił dzieła w 87. minucie. Michał Fidziukiewicz rzucił piłkę na lewo. Martin Pribula zwiódł Arkadiusza Czarneckiego i tym razem uderzył lewą nogą, nie dając szans golkiperowi z Olsztyna. Na hat trick w wykonaniu piłkarza Zagłębia czekaliśmy prawie półtora roku. Ostatnim graczem sosnowiczan, który zdobył trzy gole w jednym meczu był Łukasz Tumicz 19 kwietnia w meczu z Ruchem Zdzieszowice.

Mamy w Sosnowcu wielkie powody do radości. Nie tylko dlatego, że objęliśmy przodownictwo w tabeli (jutro na pewno je stracimy), ale przede wszystkim dlatego, że nasza drużyna gra świetną piłkę.