Głowa Araka na wagę remisu JP, 2015-09-19, 20:00

Sosnowiczanie zremisowali w Nowym Sączu 3:3, choć w 65. minucie przegrywali już 1:3. Punkt Zagłębiu zapewniły dwa strzały głową Jakuba Araka - w 68. i 79. minucie.
Głowa Araka na wagę remisu

Mecz w Nowym Sączu był niezwykle emocjonujący i mógł się podobać zgromadzonym na stadionie kibicom. Zagłębie objęło prowadzenie w 7. minucie, gdy po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z lewego skrzydła do bramki trafił Dawid Ryndak.

Sądeczanie wyrównali w 20. minucie. Z lewej strony boiska dośrodkował Bartosz Sobotka, piłkę na dalszym słupku zgrał Bartłomiej Dudzic, a akcję sfinalizował strzałem z kilku metrów Arkadiusz Aleksander.

W 27. minucie Zagłębie miało wyborną okazję do strzelenia drugiej bramki. Po nieporozumieniu między bramkarzem i obrońcą Sandecji w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Arak. Miejscowy golkiper odbił futbolówkę, ale ponownie przejął ją nasz napastnik i wyłożył Dawidowi Ryndakowi, który mając przed sobą pustą bramkę, posłał piłkę nad poprzeczką

Na przerwę Zagłębie i Sandecja schodziły przy jednobramkowym remisie, a w drugiej połowie spotkanie było jeszcze ciekawsze i padły aż cztery gole.

Pierwsza część drugiej połowy należała do gospodarzy, który wyszli na prowadzenie po błędzie Jovana Ninkovicia. Nasz lewy obrońca źle zagrał piłkę klatką piersiową w kierunku Wojciecha Fabisiaka. Futbolówkę przejął Bartłomiej Dudzic i został sfaulowany przez naszego golkipera. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Arkadiusz Aleksander i od 53. minucie górą była Sandecja.

Dwubramkowe prowadzenie sądeczanie objęli w 65. minucie. Znowu podawał Bartłomiej Dudzic, a zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko na listę strzelców wpisał się Mateusz Bartków. Co ciekawe, obaj strzelcy goli dla gospodarzy zdobywali już wcześniej bramki w spotkaniach przeciwko Zagłębiu - Arkadiusz Aleksander w 2001 jako piłkarz Polaru Wrocław, a Mateusz Bartków w 2012, gdy grał w Polkowicach.

Podopieczni Artura Derbina nie załamali się dwubramkową stratą i od razu ruszyli do ataku na Sandecję. W 68. minucie z prawego skrzydła piłkę wrzucił Dawid Ryndak, a celnie głową uderzył Jakub Arak, a 11 minut dla odmiany z lewej strony boiska zacentrował Jovan Ninković i ponownie najlepszy strzelec Zagłębia w poprzednim sezonie posłał piłkę głową do bramki.

Końcowe minuty należały do Zagłębia, ale Sandecja w doliczonym czasie gry mogła przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, gdy z rzutu wolnego strzelał Ołeksandr Tarasenko. Piłka odbiłą się rykoszetem od muru, a spod poprzeczki wygarnął ją Wojciech Fabisiak.

Komentarze (33)
  • kosa kosa napisał(a) 21.09.2015 r, o godz. 22:46
    lewik 1950 a coś konkretnego na temat meczu? a nie tylko aby obrażać zjebie jebany
  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 21.09.2015 r, o godz. 21:22
    Kosa jebnij głową w mur to może coś fajnego zaczniesz pisać.

• kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 21:13
    dark crusader wypij Sprite doda ci skrzydeł
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 20:15

Nie,nie juz dziś nic nie piszę.Dobrze było.Ech ta niedziela.
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 20:08

Jaroszyński oczywiscie.Tak to jest jak się pisze z tela.
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 20:04

Czyżby to sam prezes Jaroszewski krył sie pod pseudo kosa?No bo tak dobrze zorientowany.Pożyjemy zobaczymy.
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 19:19
    bo ja w stosunku do takich jak ty nie szukam zwady tylko piętnuję niekonsekwencję i bzdurne działania na szkodę klubu a wy nie jesteście w stanie tego dostrzec .I powiem wam jedno dni pana Derbina i jego pomagierów są policzone niech tylko wypali sprawa sponsora o którym nie macie zielonego pojęcia a jest to poważny sponsor z którym wiążą się losy Zagłebia
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:54

No i na więcej cię nie stać.Bez odbioru.
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:44
    Jutro na rynku przy krzywej wierzy w Pizie
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:41
    a dlatego że 5 kolejnych meczy gra dwoma napastnikami ,a w meczu Sandecią tylko dlatego że T.Szatan ma urodziny wystawia go w pierwszym składzie rezygnując w ten sposób z drugiego napastnika ,rozumiesz
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:38

Albo nie pisz bo przeczyta to kilkudziesięciu wkurwionych twoimi wypocinami gości,zjawi się i jeszcze się okaże,że będę cię musiał bronić.A tego bym nie chciał.
    Bo pamiętaj starą zasadę,że obrażając klub czy poszczególnych jego prawdziwych kibiców obrażasz wszystkich.Ty oczywiście nie znasz tej zasady no bo skąd?
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:34

Ty nie ale każdy nawet tylko trochę kumaty zrozumie o co mi chodziło.
    Ja w przeciwieństwie do ciebie nie robię przedruków a co powiedział w pierwszych słowach to każdy myślę już przeczytał albo wysłuchał.A ja się powtórzę:nie widzę w nich nic za co można by go nazwać debilem.
    A ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie.Napisz kiedy i gdzie w twarz mi powiesz Baranie.
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:22
    a konkretnie co powiedział w pierwszych słowach ,co do meczu Stomil-Chrobry to mi to lata a co do Ryndaka ,twój wpis \'\'I nie zmienia tego bramka na 1-0 ani sytuacja Ryndaka w której trafił by trampkarz lub 80-o letni dziadek i to o kulach.
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:15

Powiesz mi w oczy Baranie zakuty łbie?
    A co do Ryndaka.Czytaj ośle ze zrozumieniem to co napisałem bo widać ,że do szkoły miałeś pod górkę a twoja wiedza nie obejmuje czytania ze zrozumieniem.
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:13

Nie wylogowałem się bo wiedziałem,że \'czuwasz\".;-)
    Jeszcze raz wysłuchałem tego co powiedzieli trenerzy na konferencji i nie znalazłem tam ani jednego słowa Derbina za które można go nazwać debilem.Powiedział jak było.A jak było to ja też napisałem.Teoretycznie mogliśmy wygrać,przegrać a zremisowaliśmy.I w moim odczuciu jest się z czego cieszyć.
    Oglądałeś dziś mecz Stomil-Chrobry?Chrobry dziś przegrał wygrany mecz.Przegrał choć wg.mnie z gry należało im się zwycięstwo bo Stomil nie grał nic.NIC tak jak my przez pierwsze 65 min.Im pomógł sędzia a my pomogliśmy sobie sami i mamy punkt.
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:10
    \'\'dark crusader\'\' i jeszcze jedno jak można porównać Dawida Ryndaka do trampkarza lub 80 letniego starca o dwóch kulach ,przypomnę ci że to jeden z najlepszych i najpracowitszych piłkarzy Zagłębia Baranie
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 18:01

dark crusader ,ciekawi mnie jak się odniesiesz do słów trenera Derbina na konferencji prasowej ,proszę cię napisz coś o jego wypowiedzi
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 17:46

Już nie chce mi się komentować wypocin kosymira ale to zrobię.Twoja wiedza o meczu chłopie opiera się jedynie na tym co ewentualnie przeczytasz w relacji na tej stronie.Bo jedyne co robisz to siedzisz przed kompem i czytasz(dobrze,że choć umiesz czytać).Prosto to zauważyć po tym,że jeśli ktoś inny cos napisze ty w kilka minut odpowiadasz.Przeważnie kolejnymi bzdurami.Zadam proste pytanie:byłeś na meczu?Nie odpowiadaj bo wiadomo,że nie.Ja byłem i widziałem jak było.Owszem,teoretycznie mogliśmy wygrać ale.......raczej skłaniał bym się ku tezie,że prędzej mogliśmy przegrać.Pieprzenie więc w twoim wykonaniu,że zremisowaliśmy wygrany mecz jest BZDURĄ.Oczywiście była szansa na 4-3 coś kolo 90 minuty po strzale Fidziego i jeszcze były tam jakieś sytuacje ale \"piłkę meczową\"miała Sandecja w ostatnim strzale.I gdyby Fabisiak się nie popisał i wyjął piłkę z siatki(do czego miał pełne prawo bo strzał był pierwsza klasa)a nie z okienka to na nic zdała by się nasza pogoń.Tak,że to Sandecja zremisowała wygrany mecz a nie my.To,że wypisujesz głupoty tu to jeszcze nic bo my już cię znamy i wiemy co o tobie myśleć ale nie wypisuj głupot na 90minut bo tam przynosisz wstyd swoimi komentarzami wszystkim kibicom ZS.A co do samego meczu.Przez 65 min.to górale grali a myśmy tylko asystowali.Po bramce na 3-1 nasi nagle się obudzili.I za to BRAWA choć w zasadzie można zadać pytanie dlaczego nie grali z taką wolą walki od początku?I nie zmienia tego bramka na 1-0 ani sytuacja Ryndaka w której trafił by trampkarz lub 80-o letni dziadek i to o kulach.
    Nazywanie naszego trenera debilem uważam za skrajny debilizm.No ale możesz sobie na to pozwolić w końcu chroni cię klawiatura i ekran.
    Owszem,można mu zarzucić to co \"rzuciło mi się w oczy\"przy podawaniu składów,że znowu wyszliśmy jednym napastnikiem.Wg.mnie duży błąd.Nie wiem też dlaczego tylko jedna zmiana.Zamienia się w Smudę czy co?
    Osobiście gdybym był kibicem Sandety to ich trenerowi zarzucił bym jeszcze większy błąd.Zdjęcie Aleksandra.Gość mieszał a po jego zejściu to oni już całkiem się posypali.
    Taka rada kosamiro nie byłeś,nie widziałeś,nie pierdol.
    Remis uważam za sprawiedliwy ze wskazaniem na Sandete.I tyle w temacie.
  • kosa kosa napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 12:19
    jaka hipokryzja ,przyznał się do błędu którego wy nawet nie potraficie zrozumieć z jego własnej wypowiedzi ,a ja napiszę tak zremisował bo mecz rozpoczął składem którym nie powinien i czy było aż tak dobrze że dokonał tylko jednej zmiany?
  • Zagłębiak1906 Zagłębiak1906 napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 11:51
    Fakty...wynik 3:1 dla rywala do 68 minuty.

Skoro ten Derbin jest taki zły, najgorszy i nie powinien być trenerem, to czemu tak mocno stoicie za tym co powiedział na konferencji ? :D
    Hipokryzja, heh...Zaraz pan szanowny Kosa tutaj nas pociśnie i pokaże swoją ,,mądrość\'\'
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 20.09.2015 r, o godz. 10:14
    (...)jesteśmy jeszcze nieco wściekli, bo na dobrą sprawę można było ten mecz rozstrzygnąć na własną korzyść.

Artur Derbin

Jeśli nie można wygrać meczu, a pachniało nawet porażką(...)

Robert Kasperczyk

Jeśli słowa trenerów nie są wystarczającym argumentem do tego, aby wyciągnąć wnioski, że Zagłębie zremisowało wygrany mecz, to co nim jest?

• Prima Prima napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 23:26
    Kosa kiedyś sprzedawała słonecznik na Rozwoju karmelicka jedna!!

• kosa kosa napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 23:18
    Fakty przemawiają za mną a ty zmień tą głupawą kominiarkę w barwach byle jakiego klubiku co wstyd P olsce przynosi na arenach międzynarodowych
  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 23:08
    Wiesz kim ty jesteś kosa? Debilem. Szkoda dyskutować z takim jełopem jak ty. Co się nie dzieje w tym klubie to ty zawsze jesteś na bee. Jak ten baran właśnie.

• kosa kosa napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 21:30
    I jeszcze jedno po obejrzenie meczu Katowic z Sandecją byłem pewien zwycięstwa Zagłębia ale jak zobaczyłem jak Derbin zdemolował skład Zagłębia to co można o takim trenerze pomyśleć jedyne słowo które się na myśl przysuwa to DEBIL
  • kosa kosa napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 21:25
    Adam1906 słuchałeś wypowiedzi Derbina na konferencji prasowej? zapytaj go dlaczego powiedział że zremisowaliśmy mecz który powinniśmy wygrać
  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 21:21
    Wiesz kosa, jest w tym kraju takie przysłowie, że w Polsce jest 38 milionów premierów, selekcjonerów kadry, prezydentów. Więc uważam, że właśnie ty powinieneś zostać trenerem Zagłębia. A jak już na 34 mecze ligowe wygrasz 34,to osobiście zagłosuję na ciebie w wyborach prezydenckich...

• kosa kosa napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 20:44
    Po co było sprowadzać do Zagłębia Fidziukiewicza i Paluchowskiego skoro w wyjściowym składzie znajduje się nic nie wnoszący do gry Szatan z takim trenerem daleko w tej lidze nie zajdziemy skoro co mecz zmienia skład
  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 20:37

No bo..Piłka jest okrągła,a bramki są dwie??
    Zgaduje.
    Ale kosa ma racje. Gdyby wszystko strzelali, a jeszcze gdyby nie tracili do tego bramek (a te błędy powtarzane są od moich początków jako kibic Zagłębia) to mieli byśmy z sezonu na sezon Mistrza Ligi Mistrzów. A tak to tylko 1liga.
    A na poważnie to brawo Panowie.
  • kosa kosa napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 20:31
    a czy któryś z was choć poruszył tą swoją zakutą pałą dlaczego przegrywali a mogli wygrywać
  • Zagłębiak1906 Zagłębiak1906 napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 20:28
    Człowieku czy ty w ogóle kontaktujesz coś w tej swojej głowie ?
    Jak mecz, w którym przegrywa się 3:1 można nazwać wygranym ? Jak się nie wykorzystuje akcji na pustą to trzeba gonić wynik, to już nie jest 2 liga...Szkoda, ale z przebiegu meczu trzeba się cieszyć i pochwalić zawodników za pogoń. Szkoda, że nie zagrali całego meczu jak końcówkę, wtedy pewnie wpadły by 3 pkt,
  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 20:26
    kosa, skończ pier dolić, bo wygrany mecz to miała Sandecja i to Sandecja zremisowała wygrany mecz.

Macie panowie jaja! Brawo!
  • kosa kosa napisał(a) 19.09.2015 r, o godz. 20:19
    Jak się wstawia do pierwszego składu zamiast drugiego napastnika zawodnika tylko dlatego że ma urodziny to co się dziwić że remisują wygrany mecz