W Świeciu zgodnie z planem JP, 2015-09-15, 17:26

Zagłębie Sosnowiec wygrało z III-ligową Wdą Świecie 4:1 i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z lepszym w rywalizacji GKS-u Katowice z Cracovią.
W Świeciu zgodnie z planem

Zagłębie w każdym kolejnym meczu Pucharu Polski strzela o jedną bramkę więcej - 1:0 z Ursusem Warszawa, 2:2 z Wisłą Puławy, 3:1 z Górnikiem Zabrze i dziś 4:1 w Świeciu. Każdą z dziesięciu bramek zdobytych przez Zagłębie strzelił inny zawodnik.

Trener Artur Derbin dokonał wielu zmian w składzie w porównaniu do ligowego meczu z GKS-em Bełchatów. Szansę debiutu dostał Serb Žarko Udovičić. Do bramki wrócił Szymon Gąsiński, w ataku wystąpił sprowadzony w końcu sierpnia Adrian Paluchowski, a w środku pomocy występ zaliczyli grający w tym sezonie jako rezerwowi Tomasz Szatan i Grzegorz Fonfara.

Gospodarzom zapewne marzyła się taka kariera w Pucharze Polski, jaką zrobili w poprzednim sezonie Błękitni Stargard Szczeciński, ale muszą się obejść smakiem i na pociechę pozostanie im tylko to, że mogli pokazać się przed kamerami Polsatu Sport i przez niemal 20 minut prowadzili z Zagłębiem.

Gra przed telewizyjnymi kamerami nie sprzyja Szymonowi Gąsińskiemu. W meczu z Wisłą Płock popełnił błąd na wagę jedynej straconej bramki, a w Świeciu sprokurował rzut wolny tuż zza linii pola karnego, na wysokości przecięcia się bocznej linii pola karnego i końcowej linii boiska. Piłkę mocno prawą nogą zakręcił stoper Wdy Patryk Urbański. Naszemu golkiperowi nie udała się interwencja na linii bramkowej i Wda objęła prowadzenie.

Świecianie mieli dogodną okazję do objęcia prowadzenia już trzy minuty wcześniej, gdy Piotr Siekirka starał się przelobować naszego bramkarza i po interwencji Szymona Gąsińskiego piłka trafiła w słupek.

Korzystny wynik dla Wdy utrzymywał się do 32. minuty. Wtedy najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się Konrad Zaradny i doprowadził do wyrównania, a jeszcze przed przerwą po podaniu Grzegorza Fonfary i bramce Adriana Paluchowskiego Zagłębie wyszło na prowadzenie.

Napastnik sprowadzony w miejsce Łukasza Tumicza z beniaminka Ekstraklasy z Niecieczy, był dzisiaj najlepszym graczem naszego zespołu. Do gola strzelonego przed przerwą dołożył w drugiej odsłonie meczu dwie asysty. W 53. minucie idealnie wyłożył piłkę Martinowi Pribuli, a w 63. minucie rozegrał dwójkową akcję z Tomaszem Szatanem, która przyniosła nam czwartą bramkę.

Oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki. W 78. minucie po strzale Karola Maliszewskiego piłkę spod poprzeczki wyjął Szymon Gąsiński, a w 89. minucie po idealnej asyście Konrada Zaradnego z kilku metrów spudłował Adrian Paluchowski.