Strata punktów na własne życzenie JP, 2015-08-26, 18:56

Zagłębie zremisowało w Kluczborku z MKS-em 1:1. Gola dla sosnowiczan strzelił w 33. minucie Jakub Arak. Wyrównał w doliczonym czasie drugiej połowy Sebastian Deja.
Strata punktów na własne życzenie

Sosnowieckie Zagłębie po raz piąty z rzędu zdobyło co najmniej punkt w Kluczborku i po raz jedenasty z rzędu nie przegrało na wyjeździe, ale po dzisiejszym spotkaniu pozostaje dużo niedosyt, bo ten mecz powinien zakończyć się dopisaniem do tabeli kolejnych trzech punktów.

Zagłębie miało do przerwy sporą optyczną przewagę, ale na gola trzeba było czekać aż do 33. minuty, kiedy po akcji lewą stronę i dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia źle w polu karnym zagrał Adam Orłowicz, który wyłożył piłkę pod nogi Martina Pribuli. Słowak strzelił na bramkę MKS-u. Oskar Pogorzelec odbił piłkę przed siebie, po kolejnym odbiciu trafiła ona do Jakuba Araka, który z bliska wpakował futbolówkę do bramki. W górę powędrowała chorągiewka arbitra liniowego i mieliśmy chwilę niepewności. Ostatecznie bramka została uznana, bo co prawda Jakub Arak był za przedostatnim obrońcą gospodarzy, ale piłka trafiła do niego po zagraniu zawodnika z Kluczborka.

W pierwszych 45 minutach gospodarze oddali tylko dwa strzałe, w tym jeden celny. Statystyki te znacznie zmieniły się po przerwie, kiedy to MKS próbował aż 11-krotnie zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka. Większość tych prób była albo niecelna, albo blokowana przez defensorów Zagłębia. Dwa razy w dogodnej sytuacji z piłką minął się Piotr Giel. W 67. minucie mocno pod poprzeczkę z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Ganowicza i to był dopiero drugi celny strzał MKS-u w tym spotkaniu.

Trzecie uderzenie w światło bramki dało już gospodarzom wyrównującą bramkę. Po długim okresie szturmu i naporu gospodarzy prawą nogą zza pola karnego przymierzył Sebastian Deja i Wojciech Fabisiak był bez szans, a na zegarze już była pierwsza z czterech doliczonych minut.

Wracamy do Sosnowca tylko z remisem. Niestety, I liga to nie tylko mecze z GKS-em Katowice czy Arką Gdynia, ale także takie mecze jak dzisiaj. Podobnie może być w niedzielę, gdy na Stadion Ludowy zawita Pogoń Siedlce.