Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Tylko punkt w Puławach JP, 2015-05-16, 21:52

Zagłębie zremisowało w Puławach z Wisłą 1:1, tracąc bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu. Prowadzenie sosnowiczanom dał w 9. minucie Jakub Arak. Nasz zespół pozostał liderem II ligi.
Tylko punkt w Puławach

Po raz drugi w historii sosnowieckie Zagłębie zagrało z Wisłą Puławy i po raz drugi spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Tak, jak w przypadku spotkania na Stadionie Ludowym, tak i dzisiaj nasza drużyna objęła prowadzenie i rywale musieli gonić. Tym razem strata punktów jednak boli o wiele bardziej, bo zwycięstwo straciliśmy w doliczonym czasie drugiej połowy po strzale głową jednego z najniższych piłkarzy na boisku.

W bieżącej kolejce rozgrywek wszyscy nasi rywale w walce o awans solidarnie remisowali. Wczoraj zaczął MKS Kluczbork w wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków, dzisiaj Raków zremisował z Limanovią Limanowa, Rozwój Katowice z Błękitnymi Stargard Szczeciński, Stal Stalowa Wola w Niepołomicach z Puszczą i Energetyk ROW Rybnik ze Stalą Mielec.

Wydawało się, że Zagłębie wykorzysta potknięcia rywali i powiększy do czterech punktów przewagę nad czwartą drużyną w tabeli. Niestety, jedna z dwóch ostatnich akcji w meczu przesądziła o tym, że zostało zachowane status quo po poprzedniej kolejce, a niewiele brakowało do tego, żeby Zagłębie wracało do Sosnowca bez punktów i bez pozycji lidera w tabeli.

Mecz dla Zagłębia rozpoczął się podobnie jak starcie z Górnikiem Wałbrzych tydzień temu. 9. minuta, rzut rożny. Jovan Ninković wstrzelił piłkę w pole karne. Łukasz Matusiak oddał strzał na bramkę. Golkiper Wisły odbił piłkę i dopadł do niej Jakub Arak, który umieścił piłkę głową w bramce. We wcześniejszej akcji i po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego także głową uderzał nasz najlepszy snajper, a piłkę sprzed bramki wybił głową Wołodymyr Fedoriw.

Podobnie jak tydzień temu, tak i dziś nie udało się dowieźć korzystnego wyniku do końcowego gwizdka sędziego. W drugiej z trzech doliczonych minut z lewej strony boiska dośrodkował Wołodymyr Fedoriw, a Christopher Edwards precyzyjnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. Wisła poszła za ciosem i minutę później Konrad Nowak świetnym podaniem obsłużył Jarosława Niezgodę, a ten z kilku metrów uderzył niecelnie.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby nie wymuszona zmiana Jakuba Araka, który opuścił boisko z urazem. Nasz drugi napastnik Łukasz Tumicz mógł zostać bohaterem meczu w 84. minucie, ale strzelając z ostrego kąta trafił w nogę bramkarza Wisły.

W meczach z Energetykiem ROW-em Rybnik i Rozwojem Katowice w doliczonym czasie zyskaliśmy trzy punkty. Suma szczęścia podobno równa się zeru, więc dziś w doliczonym czasie straciliśmy dwa "oczka". Zagłębie nie przegrało po raz dziesiąty z rzędu, ale seria remisów wzrosła do trzech. Był to również dziesiąty mecz z kolei, w którym Zagłębia strzela i traci co najmniej jedną bramkę.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (27)
  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 17.05.2015 r, o godz. 12:23


    Zobaczylem 26 komentarzy i od razu wiedziałem że ma tu miejsce inteligenta wymiana spostrzeżeń między Pawełkiem a kosą. Hehe. Ale przeczytałem tez coś mądrego i na poziomie (tego tez się spodziewałem-dlatego zerknąłem).
    Dzięki Spectator.
  • Spectator Spectator napisał(a) 17.05.2015 r, o godz. 10:40
    Pozdrawiam wszystkich \"pedałów, pojebów i innych...\" jak się sami określacie. Wiem, że nerwy Wam puszczają bo są emocje i w każdym meczu chcielibyśmy aby Zagłębie wygrywało. Tak jednak nie będzie. Przed tym meczem remis wzięlibyśmy w ciemno a tak nasi prowadzili do 92 minuty i zabrakło faktycznie koncentracji w samej końcówce bo niestety jest tak, że jak Wisła strzeliła wyrównującą bramkę to poszła za ciosem i chciała nas dobić. Na szczęście tak się nie stało. Żeby ostudzić Wasze emocje to mogę Wam powiedzieć, że awans będzie na pewno niedowiarki. Jeszcze 4 mecze w tym 2 wyjazdowe pod rząd. Nie będzie łatwo ale zwróćcie uwagę, że nie tylko my gubimy punkty. Jesteśmy już na zmęczeniu i nie byliśmy faworytem rundy wiosennej a na takiego Zagłębie teraz wyrasta. Mamy wreszcie zespół i szeroką ławkę. Szkoda tylko, że zmieniamy to co wychodziło dotychczas dobrze tzn. najpierw dawaliśmy się zmęczyć przeciwnikowi a w drugiej połówce dobijaliśmy wyczerpanego przeciwnika bo robiliśmy 3 zmiany na ogromnym potencjale (Wrzesień, Zaradny, Tumicz, Tylec) i była \"petarda\". Teraz strzelamy na początku meczu i nie jesteśmy w stanie dowieźć zwycięstwa a za to przeciwnicy dojeżdzają nas w drugiej połowie. Wróćmy do tego co najlepiej nam wychodziło Panowie trenerzy i będzie git. Wiem, że będzie awans bo chłopaki mają zamrożoną premię za awans. Poza tym szukamy już wzmocnień w obronie 2 zawodników. Większość chłopaków ma zapewnienie, że nie będzie po awansie rewolucji w składzie i w 80% zostanie on bez zmian na I Ligę. 3 mln wpompuje znów Arek Chęciński i będzie dodatkowa kasa z Orange i Polsatu a więc nie powinniśmy się obawiać, że braknie nam kasy. Dodatkowo do pierwszej drużyny w nowym sezonie będę wprowadzani powoli kolejni wychowankowie i tak Zagłębie będzie rosnąć w siłę. Jeśli Kuba Arak odejdzie bo ma propozycję z Łęcznej (to jeszcze nie pewne bo jeśli Łęczna spadnie do I Ligi to lepiej będzie mu zostać w Zagłębiu) to Legia gwarantuje nam kolejnego uzdolnionego napastnika, który z Arakiem wygrywał rywalizację do II Legii. Wiemy jednak, że dziś Kuba Arak to już marka i talent na miarę nie tylko Ekstraklasy ale przed nim jeszcze daleka droga.
    Tak więc panowie niepewni musicie wierzyć bo będzie dobrze i 7 czerwca na meczu z Puszczą będzie komplet i będziemy świętować awans!
    ZAGŁĘBIE WIARA, KTÓRA PRZETRWAŁA !!!

  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 23:04

    twoją starą cewlu


  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 23:03

    Kosa ty to jesteś tajfun a nie chorągiewka,sam niewiesz jak się masz,

  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 23:00
    Pawelek72 a ty co jarasz że nie wiesz co piszesz
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:58

    słowo jaja nie ale \'\'Teraz jeszcze remis w środę i to już nie będą jaja\'\' coś sugeruje
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:58
    Z



  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:54


    KOSA TO IDIOTA
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:53
    Chyba twoja STARA



  • dark crusader dark crusader napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:52


    Powtórzę pytanie bo chyba nie zrozumiałeś(no ale tak to jest jak ktoś kończy przedszkole wieczorowo).
    Gdzie napisałem o odpuszczaniu meczów?
    Jeśli słowo \"jaja\" znaczy dla ciebie to samo co \"odpuszczać\" no to nie mam więcej pytań.
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:50


    Kosa ty POJEBIE
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:47
    Co to ma być???!!!!!! Rozumiem ten remis ze Stalą ale remisy z G.W.i dziś z Wisłą to już są jakieś jaja.

    Teraz jeszcze remis w środę i to już nie będą jaja.To będą kosmiczne jaja. a kto to napisał?
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:45


    Odezwał się Zagłębiak który nie jest chorągiewką.
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:44
    o widzę że zmieniłeś zdanie ,co się stało że tak nagle?

  • dark crusader dark crusader napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:42

    Kosa----pało.Czepiam się ciebie?Raczej nic do ciebie nie pisałem ostatnio więc spier..... .Pokaż mi gdzie napisałem,że odpuszczają mecze.O mnie i o moich kolegów nie musisz się martwić.Ja przynajmniej mam kolegów.A ty?AAAAAA zapomniałem.Masz jednego.
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:40
    Cieszmy się tym co jest,ale żeby nie było gożej jak co sezon.A ty KOSA i tak jesteś IDIOTĄ
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:37
    a ty Pawelek72 razem z dark crusader jesteście najlepszym przykładem którzy jak chorągiewki na wietrze zmieniacie zdanie nawet o Zagłębiu tylko dla tego że nie wygrali meczu jesteście w stanie oskarżyć nawet o odpuszczenie meczu ,jak jesteście takimi samymi kolegami jak kibicami to współczuje tym którzy się z wami kolegują
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:30
    bo tacy z was kibice 2 remisy a wy już osądzacie że im się nie chce awansować ,trzeba pomyśleć że inni są w trudniejszej sytuacji są zagrożeni spadkiem i zrobią wszystko by pozostać w tej wyrównanej lidze ja jestem pewien że Zagłębie awansuje bo widać że chcą awansować co pokazali we wszystkich meczach po odejściu Smyły
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:25


    SORY. MIAŁEM NAPISAĆ KOSA TY PEDALE,WYPAD DO PUŁAW!!!!!!!!!!!
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:23
    jak byś chciał wiedzieć to Wisła czy się to komu podoba czy nie jest najlepiej i najskuteczniej grającą drużyną na wiosnę
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:23


    Kosz:WYPIERDALAJ DO PUŁAW

  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:20

    Zostały 4 kolejki .czeba wygrać 2 mecze i 2 remisy i jest awans.Ale czy to jest możliwe?Pokazał mecz z Górnikiem,że to już słabsza forma.


  • zibo zibo napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:16


    Co wy Panowie piszecie ? Oglądałem video relację całego meczu i Zagłębie grało naprawde dobra piłkę, dynamiczny i zacięty mecz, nasi kontrolowali całe spotkanie
    ( 90minut )szkoda tylko że zupełnie odpuścili końcówkę, bardzo dziwne zachowanie w tych ostatnich fragmentach gry. Dobry mecz Fonfary, dobry Zaradnego, Arak tradycyjnie bramkostrzelny. Jeśli będą grali tak jak przez te 90minut jestem spokojny o Kluczbork, ważne by zachowali koncentrację do końca...
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:16
    jak byś chciał wiedzieć to Wisła czy się to komu podoba czy nie jest najlepiej i najskuteczniej grającą drużyną na wiosnę
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:11


    Co ty piszesz,remis jest git

    ?qurwa to jest porażka,zaczyna się końcówka sezonu a tu nikt niechce awansować.Odszczekam to po meczu w środe,czy nasi chcą czy niechcą
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:08

    Co to ma być???!!!!!!Przez kilka kolejek było fajnie.Emocjonująco ale fajnie.Rozumiem ten remis ze Stalą ale remisy z G.W.i dziś z Wisłą to już są jakieś jaja.Szczególnie,że z tego co czytałem w transmisji to nawet w doliczonym mogliśmy przegrać.
    Dlaczego tylko 3 zmiany?Jeśli gramy z jedną bramką przewagi i jest 90 min.to chyba logiczne,że jak sie ma zmianę to trzeba ją wykorzystać.Teraz jeszcze remis w środę i to już nie będą jaja.To będą kosmiczne jaja.
  • kosa kosa napisał(a) 16.05.2015 r, o godz. 22:02
    dobry ten remis ,z relacji wynika że stroną przeważającą była Wisła i w ostatniej minucie zmarnowali setkę na 2-1 ,teraz trzeba pokonać Kluczbork i będzie ok