Zagłębie górą w Tarnobrzegu! JP, 2015-04-18, 14:03

Zagłębie pokonało w wyjazdowym meczu Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Sosnowiczanie prowadzili po golu Łukasza Matusiaka (28'). Wyrównał Mariusz Kukiełka (40'), a wygraną dał nam Mateusz Wrzesień (67')
Zagłębie górą w Tarnobrzegu!

Dwóm poprzednim meczom Zagłębia towarzyszyły bardzo duże emocje. Dopiero w samej końcówce nasi piłkarze odrobili dwubramkową stratę i dopisali do swojego dorobku kolejne punkty. Mecz w Tarnobrzegu był znacznie bardziej znośny dla osób mających problemy z krążeniem. Tym razem nie trzeba było czekać aż do ostatnich minut na wyjście na prowadzenie.

Sosnowiczanie zagrali dziś z jedną zmianą w porównaniu do meczu z Nadwiślanem Góra. Pauzującego za żółte kartki Marcina Sierczyńskiego zastąpił Arkadiusz Koprucki i oznaczało to przesunięcia w linii defensywy. Ze środka na prawą stronę przesunięty został Konrad Budek. Mimo strzelenia bramek tydzień temu, Łukasz Tumicz i Hubert Tylec rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Nasza drużyna zaczęła mecz lepiej od rywala, była bardziej aktywna w pierwszych minutach, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Na pierwszy celny strzał ze strony Zagłębia trzeba było czekać aż do 28. minuty i od razu przyniósł on bramkę. Gospodarze stracili piłkę na własnej połowie, z czego skorzystał Sebastian Dudek, który wyłożył futbolówkę Łukaszowi Matusiakowi, a ten wykorzystał sytuację sam na sam i strzelił czwartą bramkę w tym sezonie - wszystkie w rundzie rewanżowej, a zarazem drugą na Podkarpaciu (wcześniej trafił do siatki w Mielcu),

Zanim jednak doszło do strzelenia bramki, Zagłębie było w opałach. Minutę przed objęciem prowadzenia, z rzutu rożnego dośrodkował Robert Tunkiewicz. Marcin Truszkowski strzelił głową pod poprzeczkę, a piłkę odbił Szymon Gąsiński, który parę razy musiał także wybiegać na skraj pola karnego, aby powstrzymać szarżującego Przemysława Oziębałę (obaj w sezonie 2006/2007 wywalczyli awans do Ekstraklasy).

Niestety, naszej drużynie nie udało się zejść na przerwę z prowadzeniem. Po faulu Tomasza Szatana na Karolu Hodowanym sędzia podyktował rzut wolny. Dośrodkował Robert Tunkiewicz, a Mariusz Kukiełka zamknął akcję na dalszym słupku i posłał piłkę głową do siatki. Były reprezentant Polski tym samym stał się trzecim najstarszym strzelcem II ligi w tym sezonie. Dziś ma dokładnie 38 lat i 162 dni. Starsi od niego byli tylko Mariusz Masternak i Artur Januszewski. Ponadto w II lidze zagrało jeszcze tylko dwóch innych starszych piłkarzy - Bogusław Wyparło i Jarosław Piskorz. Poprzednią bramkę dla Siarki Mariusz Kukiełka zdobył 5 listopada 1995 roku. Dwóch piłkarzy występujących w dzisiejszym meczu nie było wtedy jeszcze na świecie - Konrad Budek urodził się trzy dni później, a Karol Hodowany pięć dni później.

W drugiej połowie nasz zespół grał o wiele lepiej niż gospodarze, co widać choćby po statystykach. Do siatki rywali wpadła tylko jedna bramka i to wystarczyło do zwycięstwa. W 54. minucie po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia obok słupka główkował Tomasz Szatan. Później mieliśmy chwilową przerwę w grze ze względu na niepokój na trybunach. Drugą bramkę dla Zagłębia także wypracował Sebastian Dudek. Po mocnym strzale naszego kapitana z dystansu, golkiper Siarki odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Mateusz Wrzesień i wpisał się na listę strzelców po raz czwarty w tej rundzie.

Sosnowiczanie mieli jeszcze szanse na strzelenie trzeciej bramki. Najbliżej tego był w 79. minucie Łukasz Matusiak, który po podaniu Sebastiana Dudka przymierzył pod poprzeczkę z około 30 metrów i zmusił tarnobrzeskiego golkipera do interwencji i wybicia piłki na rzut rożny. Daniel Szczepankiewicz jeszcze raz uchronił swój zespół od straty bramki w 85. minucie, gdy po podaniu Mateusza Września na bramkę uderzał Przemysław Mizgała.

Tydzień temu Zagłębie grało jako pierwsze w kolejce i po zwycięstwie awansowało na pierwsze miejsce w tabeli, by ostatecznie zakończyć weekend na czwartym miejscu. Teraz było podobnie - sosnowiczanie zaczęli kolejkę najwcześniej, wygrali i przynajmniej na chwilę wskoczyli na pierwsze miejsce. Liczymy na to, że ten weekend uda się nam zakończyć na "zielonym" miejscu.