Punkt wydarty w końcówce! JP, 2015-04-04, 16:54

Zagłębie zremisowało w Katowicach z Rozwojem 2:2 po kapitalnej końcówce meczu. W 87. minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Wrzesień, a w drugiej doliczonej minucie wyrównał Jakub Arak.
Punkt wydarty w końcówce!

(Na zdjęciu: Jakub Arak strzela drugą bramkę dla Zagłębia)

Sosnowiczanom nie udało się przedłużyć serii kolejnych zwycięstw do czterech, ale taki mecz jak dziś na stadionie przy ulicy Zgody, a zwłaszcza jego ostatnie minuty dają spory zastrzyk wiary w to, że ten sezon może jeszcze należeć do Zagłębia. Nasz zespół nie spuścił głów i w sytuacji, która była już wydawała się beznadziejna, podniósł się i potrafił strzelić dwie bramki.

Sztab trenerski postanowił niczego nie zmieniać w zespole, który zdobył dziewięć punktów w trzech meczach. Nie dość, że mecz zaczęła ta sama jedenastka, co poprzednio, ale także na ławce rezerwowych zasiadła ta sama siódemka co z Rakowem.

Mecz ten nie układał się zbyt dobrze dla Zagłębia Gospodarze mieli optyczną przewagę i gdyby młody Patryk Kun zachował więcej zimnej krwi, to na strzelenie pierwszego gola Rozwój nie musiałby czekać aż do 38. minuty. Właśnie wtedy po dośrodkowaniu Piotra Azikiewicza z rzutu wolnego najpierw głową w poprzeczkę strzelił Daniel Tanżyna, a do bramki piłkę dobił Przemysław Gałecki.

W dwóch poprzednich meczach nasi piłkarze jako pierwsi tracili bramkę jeszcze przed przerwą, ale potrafili wyjść na prowadzenie jeszcze przed upływem 45 minut gry. Dziś po raz pierwszy w tej rundzie Zagłębie przegrywało po pierwszej połowie.

Na drugą połowę nie wyszedł już Łukasz Matusiak, którego zastąpił Tomasz Szatan - zdobywca bramki dla sosnowiczan w ubiegłorocznym meczu na Rozwoju. Zagłębie było bliskie strzelenia wyrównującej bramki w 56. minucie, ale po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego nad poprzeczką główkował Jakub Arak. Zamiast wyrównania był drugi gol dla Rozwoju. W 69. minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Łukasz Winiarczyk. Lewy obrońca zbiegł z piłką do środka boiska, oddał strzał prawą nogą zza pola karnego i zaskoczył Wojciecha Fabisiaka.

Zagłębiu długo nie udawało się strzelić kontaktowej bramki. Mimo starań liczne próby pełzły na niczym. Dopiero w 87. minucie Tomasz Szatan dograł piłkę w pole karne do Mateusza Września, który pokonał Bartosza Solińskiego. Dla naszego skrzydłowego był to trzeci gol strzelony tej wiosny i trzeci zdobyty, gdy Mateusz Wrzesień pojawiał się na boisku jako rezerwowy.

Minutę później mogło być 3:1 dla gospodarzy. Po podaniu Tomaszu Wróbla przed wyśmienitą szansą stanął wprowadzony na boisko przed chwilą Mateusz Mazurek, ale Wojciech Fabisiak zdołał odbić strzał katowickiego młodzieżowca. W drugiej z trzech doliczonych minut padło upragnione wyrównanie - z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, a akcję na dalszym słupku zamknął Jakub Arak i strzelił głową nie do obrony.

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec cz.II Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec cz.II Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec cz.II