Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Powtórka z rozrywki JP, 2014-11-29, 17:58

Drugi raz w tym sezonie po wysokiej wygranej nad Stalą Mielec przyszła wstydliwa porażka z Legionovią. Goście wygrali 2:1 po golach Szymona Lewickiego (3' i 76'). Dla Zagłębia trafił Przemysław Mizgała (15').
Powtórka z rozrywki

W sierpniu w żarze lejącym się nieba i na mrozie w listopadzie - nieważne, czy było gorąco, czy zimno, Zagłębie dwa razy przegrało mecze z Legionovią Legionowo. Dzisiejsza porażka boli tym bardziej i przynosi większy wstyd naszej drużynie, bo goście byli zdekompletowani za sprawą kartek i kontuzji. Przed meczem do rozgrywek zgłoszono dwóch 16-latków z drużyny juniorskiej (obaj zasiedli na ławce rezerwowych), na prawej obronie musiał zagrać nominalny napastnik, a na domiar złego w ostatniej chwili wypadł ze składu Sasa Kovjenić i musiał go zastąpić wpisany pierwotnie jako rezerwowy Rafał Maciejewski.

Drużyna Zagłębia znowu wystąpiła w roli miłosiernych, którzy pomagają słabszym. Dwa tygodnie temu Puszcza Niepołomice wygrała z naszą drużyną po serii dziewięciu spotkań bez zwycięstwa, a Legionovia przystępowała do potyczki a Stadionie Ludowym mając passę sześciu meczów bez wygranej (jeden remis i pięć porażek).

Rywale objęli prowadzenie już po swojej pierwszej ofensywnej akcji. W 3. minucie Kamil Tlaga posłał piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Szymon Lewicki strzałem głową przy słupku pokonał Wojciecha Fabisiaka. Zagłębie próbowało wyrównać z rzutów wolnych, ale dwukrotnie Sebastian Dudek trafił w mur.

Wyrównująca bramka padła w 15. minucie. Hubert Tylec prostopadłym podaniem uruchomił Jakuba Araka, który poradził sobie z dwoma rywalami, przytrzymał piłkę odpowiednio długo i wyłożył ją z lewej strony pola karnego do nadbiegającego Przemysława Mizgały, który strzałem z kilku metrów pokonał Mikołaja Smyłka.

W pierwszej połowie Zagłębie miało przewagę, wydawało się, że zdobycie kolejnego gola jest tylko kwestią czasu, ale brakowało wykończenia akcji. Niewiele brakowało, by to goście po jednej z nielicznych akcji cieszyli się z ponownego objęcia prowadzenia. W 33. minucie z dystansu w słupek strzelił Karol Ziąbski, a dobijający na pustą bramkę Szymon Lewicki posłał piłkę nad poprzeczką.

Niestety, po przerwie gra wyglądała o wiele gorzej. Legionovia zwietrzyła szansę na wywiezienie z Sosnowca kompletu punktów i już 5 minut po wznowieniu gry po stracie Łukasza Matusiaka i podaniu Sebastiana Czapy przed szansą na strzelenie bramki stanął Szymon Lewicki. Golkiper Zagłębia najpierw zbyt lekkomyślnie wyszedł do rywala, ale zdołał wrócić przed bramkę i naprawił swój błąd wybiciem na róg.

Nie było już żadnych szans na obronę w 79. minucie. Ponownie piłkę z prawej strony boiska zagrał Kamil Tlaga. Błąd popełnił Sławomir Jarczyk. Szymon Lewicki stanął oko w oko z Wojciechem Fabisiakiem i mógł po raz drugi cieszyć się ze strzelenia bramki.

Nic do gry nie wniosły dokonane przez Zagłębie zmiany. Z boiska schodzili gracze potrafiący wykreować sytuacje strzeleckie, a spośród rezerwowych tylko debiutujący na Stadionie Ludowym 16-letni Patryk Mularczyk wniósł coś pozytywnego. Szkoda, że żaden z jego starszych kolegów nie ruszył do piłki po jego świetnym zagraniu z końcowej linii boiska w 73. minucie.

Rundę kończymy w bardzo złych nastrojach. Prezes Marcin Jaroszewski zapowiadał, że w trzech ostatnich meczach tego roku byłby zadowolony z siedmiu punktów, a udało się zdobyć zaledwie trzy. Zagłębie nie potrafi zagrać dwóch dobrych meczów z rzędu. W tym sezonie zaledwie dwukrotnie udało się odnieść dwa kolejne zwycięstwa. Strata do miejsca premiowanego awansem wynosi sześć punktów. Nawet jeśli runda wiosenna, tak jak w dwóch poprzednich latach będzie udana, to w ostatecznym rozrachunku może zabraknąć punktów do awansu. Tych punltów, które tak łatwo zgubiliśmy jesienią.



Galeria Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo
Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo
Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo
Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo
zobacz pełną galerię zdjęć
  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (18)
  • Spectator Spectator napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 22:51
    ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:1 KAZIMIERZ BLASZANY (1:1).
    Gole dla Zagłębia: Arkadiusz Chęciński 45+1, 47 min.
    Gole dla Kazimierza: Arkadiusz Chęciński (10, sam.)
    Widzów: 70 000.
    Kartki: czerwona Kazimierz Górski 1 min.
    Sędziował: PKW:)

    Kosa taki ch.j:)

  • Spectator Spectator napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 22:11
    Pierdo.ę Cię, Pierdo.ę Cię Górski Ty psie! Już Chęciński jest Prezydentem. A teraz pilnuj się Chęciński bo za 4 lata jęśli Zagłębie nie będzie w I Lidze i nie będzie miało nowego stadionu to wystawimy Ci rachunek! Tylko PRAWICA w Sosnowcu tylko PRAWICA!

  • kosa kosa napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 18:37
    Ćwoku twój kandydat jest tak samo zainteresowany przyszłością Zagłębia jak obecny trener

  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 17:37
    Kosa, ty pedale, widziałem twoje wpisy na stronie twojezaglebie.pl w których nawoływałes do głosowania na Górskiego! Jesteś pier dolonym czerwonym komuchem jak twój idol Blaszak.
  • kosa kosa napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 16:06
    Wolę chodzić na te beznadziejne mecze niż oddać głos na kogoś kto reprezentuje Żydostwo

  • pol13 pol13 napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 15:43

    Masz Spectator w 100% racje z 1 wyjatkiem
    Przez ostatnie lata Checinski tez rzadzil i nic nie zrobil wiec obawiam sie zbyt wczesnej euforii czy to cos zmieni.
    Reka reke myje po-sld
    Co nie zmienia faktu ze czerwonego trza odeslac do lamusa!!!
  • Spectator Spectator napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 15:01
    Dzisiaj Kazimierz Górski dostanie od nas czerwoną kartę i znajdzie się na politycznym \"out\"! Nowy Prezydent powinien pozamiatać to kolesiowskie \"gówno\" które szkodzi m.in. naszemu Zagłębiu! Dziś przegrywamy nie z Legią Warszawa ale już nawet z Legionovią! Piłkarskie Zagłębie sięgnęło już dna! Czy gdybyśmy spadli do 3 Ligi czy nawet niżej to byłoby gorzej? Nie. Bo mniej niż 500 kibiców na meczu nic w zainteresowaniu piłką w Sosnowcu nie zmieni! Za te wszystkie działania Kazimierza Górskiego i jego pociotków w tym niekompetentnego \"Redaktorka\" dziś już Wam podziękujemy! Dzisiejsze piłkarskie ZAGŁĘBIE to świadectwo Waszej niekompetencji i bezmyślności w zarządzaniu tym miastem i sportem. Pytam się Pseudoprezesa \"Redaktorka\" również jakie sukcesy osiągnął przez prawie 2 lata swojej kadencji na tym stanowisku? Jakie jest dziś szkolenie młodzieży w Zagłębiu? Jakie sukcesy odnoszą drużyny młodzieżowe? Jakie działania zostały podjęte wspólnie z miastem w sprawie budowy nowego Stadionu? Jakiego sponsora strategicznego udało się znaleźć dla Zagłębia? Tylko bez ironicznej ściemy \"Redaktorku\" bo nam się już nie da mydlić oczu! Dziś mówię Wam dość i won od ZAGŁĘBIA!!!

  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 30.11.2014 r, o godz. 12:45


    Niestety zaczynamy rundę rewanżową i nie widać wyciągniętych wniosków. Te same drużyny, te same wyniki. Te same ilości punktów.
    Czyli bierzemy w ciemno miejsce między 5 a 8 i cieszymy się z nich?
    No chyba że coś zmieniamy panie prezesie.
  • Jaksa Jaksa napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 21:44


    Potrzebne są zmiany
    zmiana wiekszosci psełdo kopaczy

    \"treneta\" przepraszam za pomyłkę wułefisty

    \"prezesa\" który powinien powiedziec przepraszam nie bede szkodził i juz mnie nie zobaczycie

    a zacznijmy od jutra zmieć
    na wybory czas na zmiany czas
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 20:12


    I tu kosa ma racje,pierwszy odstrzał to ten patałach DUDEK wielki qu..a kopacz.....
  • kosa kosa napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 20:02
    piłkarz meczy oczywiście Dudek te jego rzuty rożne palce lizać,każde jego wykonanie stałego fragmentu gry perfekcyjne ,wszystkie wrzutki idealnie na głowę brakowało tylko skutecznie je wykończyć !!!!!!!!!

  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 19:46


    Trzeba przyznać że w pierwszej polowie chciało im się grać. No w drugiej zmarzli chyba.
    Wejście zawodnika z nr 11 to chyba niewypał rundy (chyba że wygra ten tytuł ogólna postawa Zagłebia).
    Bojaźliwie, niepewnie. Za wcześnie dla tego łebka.
    Było wszystko ok, dopóki grał Arak w ataku. Szły pilki za obrońców a Kuba potrafil się z nimi ścigać. Mieliśmy w drugiej polowie kopie akcji po której Zagłebie strzeliło gola, niestety tym razem nikt nie zdążył dobiec do pola karnego więc Arak był pozostawiony sam z 3/4 obrońcami.
    Mizgała strzelił bramkę ale Tumicz powinien był wejść za niego a nie za Araka. Wszedł Tumicz i pozbyliśmy się typowego napastnika. Zaraz potem wszedł 11 i pozbyliśmy się skrzydłowego.
    Kompletnie nieudane zmiany, błędy w obronie.
    Konieczne zmiany. I to od góry. Jutro zmieniamy prezydenta. Potem liczymy na większe zainteresowanie Zagłębiem. I ruszamy od zmiany trenera.
  • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 19:44

    To był właśnie ten mecz dla którego na wiosnę nie powinno nas być na Ludowym.Ale być może jutrzejsze wybory coś zmienią.W sercu Zagłębie na boisku PAJACE



  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 19:42
    Ryba psuje się od głowy, więc zmiany są konieczne od samej góry. Tak więc do zobaczenia jutro. Gdzie, każdy wie...
  • Zagłębiak1906 Zagłębiak1906 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 19:41
    Żenada te pseudo grajki i ten pseudo trener 3/4 drużyny wym wywalił i zaczął wszystko od nowa na kolejną rundę.
    Szkoda słów na tych patałachów...
  • kosa kosa napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 19:22
    a nie przyszło wam czasami do głowy że być może to koniec drugoligowego Zagłębia ?

  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 18:37
    Zajebali na koniec . Żenada szkoda tylko naszego zdrowia że oglądamy i się wkurwiamy waszą grą . Zmiany muszą nastąpić począwszy od trenera a na zawodnikach zakończone . Na koniec mam taki życzenie na święta aby zostało was paru co chcą oddać zdrowie za Zagłębie .

  • pol13 pol13 napisał(a) 29.11.2014 r, o godz. 18:03


    Koniec ze smyla i z dziadowizna w Sosnowcu!!!!!!!
    Mam nadzieje ze na wiosne beda przy pustych trybunach grac!!!\'
    Czas na zmiany redaktorku a jezeli nie to rowniez wypad!!!!!
    Zaorac i zaczac mlodzieza z okregu od okregowki!!!!!!