W Wałbrzychu bez wpadki JP, 2014-10-10, 16:57

Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z ostatnim zespołem II ligi 2:0. Gole dla sosnowiczan strzelili Jakub Arak (38') i Dawid Ryndak (66').
W Wałbrzychu bez wpadki

Przed wyjazdem na mecz z czerwoną latarnią ligi obawialiśmy się, czy nie powtórzy się historia, z jaką mamy do czynienia niemal w każdym sezonie, a więc drużyna, której kompletnie nie idzie, nie potrafi strzelać bramek i wygrywać meczów, przełamie się akurat w starciu z zespołem z Sosnowca. Górnik Wałbrzych nie poszedł jednak w ślady Calisii Kalisz sprzed roku, czy Elany Toruń sprzed dwóch lat.

Więcej strzałów w meczu w Wałbrzychu oddali gospodarze, ale więcej celnych uderzeń, a co najważniejsze i o co głównie w piłce chodzi- więcej bramek strzelili piłkarze Zagłębia. Choć trzeba przyznać, że spotkanie na stadionie zlokalizowanym pod górą Chełmiec, nie było dla sosnowiczan spacerkiem. Kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby w 22. minucie gospodarze objęli prowadzenie po solowym rajdzie Mateusza Sawickiego i strzale, który w świetnym stylu obronił Wojciech Fabisiak.

Sosnowiczanie na pierwszy strzał w meczu musieli czekać do 25. minuty, gdy po dośrodkowaniu Przemysława Mizgały lekko głową uderzył Jakub Arak. Najlepszy strzelec Zagłębia dał naszej drużynie prowadzenie w 38. minucie meczu, ale na listę strzelców powinien się wpisać już minutę wcześniej, gdy Łukasz Matusiak ze środka boiska zagrał między obrońcami Górnika do Michala Farkaša, a Słowak idealnie obsłużył naszego napastnika. Niestety, piłka trafiła w nogi Damiana Jaroszewskiego.

Sytuacja, w której padła bramka, była nieco trudniejsza. W poprzednich trzech meczach Jakub Arak zdobywał gole głową. Dziś udowodnił, że umie strzelać również nogą z dystansu. Sebastian Dudek wyprowadził akcję z połowy Zagłębia. Dawid Ryndak podał do Jakuba Araka, a ten precyzyjnym strzałem z linii pola karnego przymierzył w długi róg. Piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Dla Dawida Ryndaka była to siódma asysta w tym sezonie, a dla Jakuba Araka był to siódmy gol w bieżących rozgrywkach. Czwarty kolejny mecz ze zdobytą bramką, a zarazem czwarte kolejne spotkanie, w którym pierwszą bramkę dla sosnowiczan zdobył właśnie wypożyczony z Legii Warszawa napastnik. Gdyby komuś było mało statystyk, dodamy, że po raz trzeci w tym sezonie Jakub Arak trafił do siatki dokładnie w 38. minucie.

W początkowym okresie drugiej części spotkania przewagę mieli gospodarze i ponowni przed utratą gola uratował Zagłębie Wojciech Fabisiak. W 55. minucie po błędzie Radosława Kursy Kamil Mańkowski zagrał w pole karne do Michała Oświęcimki, który przymierzył na naszą bramkę, a młody golkiper Zagłębia sparował futbolówkę na róg.

Na przewagę Górnika Zagłębie zareagowało najlepiej jak się da, czyli... strzeleniem bramki. W 66. minucie Sebastian Dudek popisał się prostopadłym podaniem w pole karne, a Dawid Ryndak przerzucił piłkę nad interweniującym Damianem Jaroszewskim i było 2:0 dla sosnowiczan. "Denver" do mnóstwa asyst wreszcie dołożył swoją pierwszą bramkę po powrocie do Zagłębia.

Dwie minuty później znowu Wojciech Fabisiak zapobiegł utracie gola, gdy zatrzymał piłkę po strzale Marcina Orłowskiego z kilku metrów, choć trzeba przyznać, że piłkarz, który strzelał bramki sosnowiczanom w barwach czterech różnych klubów (Nysa Zgorzelec, Miedź Legnica, Chojniczanka Chojnice i Górnik Wałbrzych) powinien zachować się lepiej.

Podopieczni Mirosława Smyły pewnie dowieźli prowadzenie do końcowego gwizdka i przynajmniej do jutra będą zajmować trzecie miejsce w tabeli. Minusem wyjazdu do Wałbrzycha jest kontuzja Kamila Zalewskiego, który wszedł na plac gry w 63. minucie i po dwudziestu minutach musiał zejść z boiska z urazem barku i opuścił stadion w ambulansie.

Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec