Nasi górą w Górze JP, 2014-09-14, 17:58

Zagłębie wygrało w Górze z Nadwiślanem. Gospodarze prowadzili od 19. minuty po bramce Łukasza Małkowskiego. Dla sosnowiczan strzelali Sebastian Dudek (35'), Krzysztof Markowski (56') i Piotr Giel (90')
Nasi górą w Górze

(Na zdjęciu: Krzysztof Markowski strzela drugą bramkę dla Zagłębia)

Sosnowiczanie przerwali serię dwóch meczów bez zwycięstwa i po raz drugi w tym sezonie wywalczyli komplet punktów na wyjeździe i - co chyba najważniejsze - po raz pierwszy od meczu ze Stalą Mielec strzelili więcej niż jedną bramkę.

W poprzednich spotkaniach Zagłębie miało problemy z utrzymaniem prowadzenia do końcowego gwizdka. Dzisiaj nie dość, że samo szybko straciło bramkę, to zdołało wyrównać, wyjść na prowadzenie, by wreszcie w samej końcówce zadać ostateczny cios i nie pozostawić rywalowi żadnych złudzeń, że może w tym meczu zdobyć choćby jeden punkt.

Zaczęło się nieszczególnie, bo już w 19. minucie górzanie objęli prowadzenie. Trzy minuty wcześniej po podaniu Adama Setli w słupek z dystansu trafił Tomasz Matysek, ale Łukasz Małkowski okazał się znacznie lepszym snajperem i również po prostopadłym podaniu Adama Setli skierował piłkę do bramki Mateusza Matrackiego.

Wśród fanów Nadwiślana zapanowała konsternacja, bo nigdy w swojej historii ten klub nie gościł u siebie tak utytułowanego rywala, a teraz z nim prowadził 1:0. Po stracie bramki Zagłębie nie wyglądało jednak na załamane. Gra wyglądała dobrze, szczególnie po prawej stronie boiska, gdzie rządzili Dawid Ryndak i Marcin Sierczyński.

Brakowało jednak wyrównującej bramki. Aż do 35. minuty. W piłce nożnej trzeba mieć szczęście, a czasami szczęście to wynika z niefrasobliwości innych. Bramkarz gospodarzy Paweł Florek zbyt długo zwlekał ze wznowieniem gry i sędzia Mirosław Górecki podyktował rzut wolny pośredni dla sosnowiczan z linii pola karnego. Tomasz Szatan trącił piłkę, a Sebastian Dudek precyzyjnym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w bramce.

Zagłębie mogło schodzić z prowadzeniem na przerwę, bo były ku temu okazje. Najlepszą miał w 42. minucie Tomasz Szatan, gdy po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka strzelił głową w słupek.

W drugiej części spotkania na boisku rządziła już tylko jedna drużyna. Byli to oczywiście sosnowiczanie. W 50. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Jakub Arak, który nie zamknął akcji po podaniu Mateusza Września. 6 minut potem Paweł Florek sparował piłkę na rzut rożny po strzale Tomasza Szatana, a po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z kornera piłkę głową do bramki skierował Krzysztof Markowski.

Okazji do zdobycia kolejnej bramki nie brakowało, ale musieliśmy na nią czekać aż do 90. minuty i akcji dwóch rezerwowych. Hubert Tylec wyłożył piłkę na środek pola karnego do Piotra Giela, a najlepszy strzelec II ligi zachodniej w rundzie wiosennej zmusił do kapitulacji Pawła Florka.

Nasza drużyna wreszcie nie grała dziś tak defensywnie jak w poprzednich meczach i nie broniła jednobramkowego prowadzenia. W efekcie czego nie tylko wywalczyła komplet punktów, ale także zaprezentowała się bardzo dobrze. Oby tak dalej

Nadwiślan Góra - Zagłębie Sosnowiec Nadwiślan Góra - Zagłębie Sosnowiec Nadwiślan Góra - Zagłębie Sosnowiec