Zwycięzców się nie sądzi JP, 2014-08-27, 19:58

Po bardzo słabym meczu Zagłębie pokonało Limanovię Limanowa 1:0. Jedyną bramkę strzelił w 17. minucie Krzysztof Markowski po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
Zwycięzców się nie sądzi

Po sobotnim zwycięstwie w Stargardzie Szczecińskim trener Mirosław Smyła nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie, a Zagłębie poszło dzisiaj za ciosem i dopisało do dorobku komplet punktów. Wygrana nad Limanovią wystarczyła do awansu na miejsce premiowane awansem do I ligi, ale wymagająca sosnowiecka publiczność na pewno będzie miała wiele zastrzeżeń co do postawy Zagłębia.

W 17. minucie Damian Majcher sfaulował Jakuba Araka około 27 metrów od bramki. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłkę prawą nogą w pole karne posłał Sebastian Dudek, a zamykający akcję na dalszym słupku Krzysztof Markowski uwolnił się spod opieki obrońcy i posłał piłkę głową do siatki, zdobywając swojego trzeciego gola w barwach Zagłębia (dwa pozostałe strzelił wiosną 2011).

Dzięki w miarę szybkiemu strzeleniu gola Zagłębie mogło cofnąć się i pozwolić rywalowi na prowadzenie gry, samemu stosując tak ulubiony ostatnio niski pressing. Kolejną dobrą sytuację strzelecką sosnowiczanie stworzyli właśnie po kontrze w 45. minucie. Dawid Ryndak z prawej strony boiska zagrywał w kierunku Mateusza Września, a w akcję wmieszał się obrońca Limanovii, który zagrał prosto do Jakuba Araka. Niestety, nasz napastnik zamiast strzelać z pierwszej piłki, zaczął kombinować i efektem tego był za lekki strzał, z którym poradził sobie Waldemar Sotnicki.

Druga połowa była bardzo słaba. Sędzia Michał Mularczyk postanowił być wyjątkowo złośliwy dla kibiców i przedłużył tę męczarnię aż o 5 minut. Im bliżej końca, tym bardziej mnożyły się błędy i niecelnie podania. Dość powiedzieć, że w ciągu całej drugiej części meczu oddano tylko jeden celny strzał. Zaraz na początku, bo już w 52. minucie Sławomir Jarczyk za krótko wybił piłkę z pola karnego po zagraniu Damiana Majchera. Do futbolówki na 20. metrze dopadł Mateusz Wilk i oddał strzał, po którym interweniował Mateusz Matracki.

Co może cieszyć po takim meczu? Chyba tylko to, że Zagłębie grając drugi raz w ciągu tygodnia potrafiło zdobyć komplet punktów. Wiosną w obu meczach, które rozgrywaliśmy po zaledwie trzydniowej przerwie doznawaliśmy porażek.

Zagłębie Sosnowiec - Limanovia Limanowa Zagłębie Sosnowiec - Limanovia Limanowa Zagłębie Sosnowiec - Limanovia Limanowa