Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Stal padła w 22 minuty JP, 2014-08-01, 20:57

Na inaugurację nowego sezonu Zagłębie Sosnowiec pokonało Stal Mielec 4:1. Wszystkie gole dla sosnowiczan padły w ciągu pierwszych 22 minut meczu.
Stal padła w 22 minuty

Okazale wypadł początek sezonu 2014/2015 w wykonaniu sosnowieckiego Zagłębia. Po przeciętnej grze w sparingach i blamażu w meczu Pucharu Polski w Kleczewie, mogliśmy mieć obawy o to, jak nasz zespół zaprezentuje się w meczu przeciwko dwukrotnemy mistrzowi Polski. Rzeczywistość przeszła jednak najśmielsze oczekiwania, bo chyba mało kto mógł spodziewać się, że już po kwadransie będziemy prowadzili 3:0, a chwilę później padnie czwarty gol.

Podopieczni Mirosława Smyły objęli prowadzenie w 8. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu debiutującego w naszych barwach mistrza Polski sprzed dwóch lat Sebastiana Dudka z lewej strony boiska, piłkę do własnej bramki skierował głową Krystian Getinger. Oklaski po bramce jeszcze nie ucichły, a już było 2:0, gdy dwie minuty później z prawej strony w pole bramkowe zagrał Dawid Ryndak, a Jakub Arak tylko dopełnił formalności.

Stal była oszołomiona, a Zagłębie grało jak z nut. W 14. minucie Sebastian Duda sfaulował na 18. metrze Przemysława Mizgałę. Z rzutu wolnego strzelił Sebastian Dudek. Golkiper Stali Mielec zdołał sparować piłkę na słupek, ale był bezradny przy dobitce Jakuba Araka. Dwie minuty po stracie trzeciej bramki bliscy zdobycia gola byli mielczanie, ale po strzale Kamila Radulja piłka trafiła w zewnętrzną część słupka.

W 22. minucie było już 4:0 dla gospodarzy. Daniel Kutarba wypuścił lewym skrzydłem Mateusza Września, który z boku pola karnego doszedł do piłki szybciej od Wojciecha Daniela i precyzyjnie dośrodkował na głowę do Przemysława Mizgały.

Wczoraj nad Sosnowcem mieliśmy ulewę, która pozalewała wiele ulic. Dzisiaj dla odmiany mieliśmy grad bramek. Po raz ostatni cztery gole w pierwszej połowie Zagłębie strzeliło 21 kwietnia 2010 w wyjazdowym meczu z Unią Janikowo. Wówczas w drugiej odsłonie meczu nie udało się poprawić dorobku bramkowego.

Podobnie było i dziś. W drugiej odsłonie meczu aktywniejszą drużyną była Stal Mielec, ale było ją stać tylko na honorowe trafienie w 73. minucie, gdy po rzucie rożnym piłka spadła w polu karnym pod nogi Mateusza Cholewiaka. Zawodnik wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej nie zmarnował okazji.

Niemal dokładnie trzy lata temu pierwszy mecz w barwach Zagłębia na Stadionie Ludowym rozgrywał Rafał Jankowski. Sosnowiczanie wygrali wówczas z Energetykiem ROW-em Rybnik 4:0, a "Jankes" dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dziś nasz były zawodnik grał po raz pierwszy dla mielczan, ale nie zagroził bramce Mateusza Matrackiego.

Po pierwszym dniu nowego sezonu Zagłębie rozsiadło się na pozycji lidera II ligi. Mamy nadzieję, że nasz zespół zadomowi się tam jak najdłużej.


Galeria Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec
Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec
Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec
Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec
zobacz pełną galerię zdjęć
  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (14)
  • kosa kosa napisał(a) 03.08.2014 r, o godz. 20:36
    Ostatnie mecze o punkty Zagłębie ze stalą rozegrane zostały w sezonie 91-92 w Mielcu był remis 1-1 w Sosnowcu 0-0 Zagłębie spadło wtedy następny mecz w ekstraklasie Zagłebie rozegrało dopiero w sezonie 2006-2007 i zostało karnie zdegradowane do 3 ligi i jest w niej do dnia dzisiejszego dzięki takim gwiazdą jak Lachowski,Ujek,Antczak,Drzymont,Łuczywek i oczywiście najlepszy trener wszechczasów Tochel

  • Spectator Spectator napisał(a) 03.08.2014 r, o godz. 20:18
    Po niektórych wypowiedziach (nikogo nie obrażając) mam wrażenie, że niektórzy nie mają bladego pojęcia o piłce a szczególnie o taktyce sobotniego meczu.
    Przecież prowadząc 4:0 jest doskonała okazja aby sprawdzić wszystkich graczy w meczu ligowym co Smyła uczynił. Nie mam do niego pretensji bo przy takim wyniku można było pozwolić sobie na eksperymenty. Temperatura powietrza też była wysoka co widać było po zawodnikach Stali gdy w 70 minucie wszyscy uzupełnieli płyny więc po co eksploatować zespół szczególnie podczas pierwszego meczu? Słabo jest w defensywie i szkoda, że nie ma tutaj znaczących wzmocnień. Widać, że ta drużyna ma papiery na I Ligę i chyba najwyższy czas o tym mówić. Jesteśmy liderami II Ligi i jeśli od początku narzucimy swoje warunki to reszta będzie nas tylko gonić a wtedy będziemy mogli pozwolić sobie na pewne niedociągnięcia. W poprzednich sezonach mieliśmy słabsze początki a potem goniliśmy czołówkę bez ostatecznego powodzenia. Teraz ma być inaczej a więc Panowie do roboty bo czuję, że pachnie I Ligą! Teraz są wakacje i frekwencja jest na poziomie 2000 ale jak się postaracie to we wrześniu będzie conajmniej 4000 !!! Warto oglądać taki football jak w I połowie. Pozdrawiam

  • kosa kosa napisał(a) 02.08.2014 r, o godz. 16:46
    \'\'darc crusader\'\' szukasz głupiej zaczepki nie chodzisz na mecze a włączasz się do dyskusji,sam trener i niektórzy piłkarze przyznali że druga połowa była zła w wykonaniu Zagłębia i jeszcze sporo pracy przed nimi ,napisz mi coś co cię zachwyciło w drugiej połowie a uwierzę że byłeś

  • --miro-- --miro-- napisał(a) 02.08.2014 r, o godz. 15:01
    Z niektórych zamieszczanych tu wpisów, można wywnioskować, że cała wiedza autora wpisu na temat wczorajszego meczu to, wynik i ewentualnie obejrzane za pośrednictwem tej strony gole.
    Żałośni eksperci - kolekcjonerzy wyników.

    Ja nie miałem żadnych wątpliwości, kto we wczorajszym meczu zainkasuje komplet punktów.

    We wczorajszym meczu nie interesowała mnie postawa Dudka, który raczej niczym nadzwyczajnym ponad to co prezentował w Śląsku czy Zawiszy, zaskoczyć nikogo nie mógł.
    Mnie najbardziej interesowała postawa bramkarza, bez względu na to, kto by wczoraj stanął w bramce Zagłębia.
    Niestety, jak już ktoś wcześniej napisał, Stal była bardzo słaba.
    W związku z tym, Matracki nie miał zbyt dużo okazji by się wykazać. Ale i tak w 2-3 sytuacjach mógł się podobać.

    Zgodzę się z opiniami, że pierwsze 25 minut było świetne, natomiast reszta meczu rzeczywiście przypominała koszmarne kilka meczów końcówki ubiegłego sezonu.
    Wydaje mi się, że niemały udział miał tym Smyła, dokonując demontażu dobrze grającego zespołu.
    Wynik także zrobił swoje, mając świadomość wysokiego prowadzenia ze słabym przeciwnikiem, piłkarze trochę odpuścili.

    Wczorajszy mecz, mógł być meczem przyjaźni.
    W ostatniej kolejce ubiegłego sezonu, o tym, kto zagra w nowej II lidze miał zadecydować mecz pomiędzy Stalą a Olimpią w Elblągu. Dzięki remisowi 2:2, to właśnie Stal a nie Olimpia gra w obecnej II lidze.

  • Spectator Spectator napisał(a) 02.08.2014 r, o godz. 08:27
    Kapitalne 25 minut!!! Doskonała gra Dudka, Araka, Mizgały, kapitalnie Ryndak. Teraz ten zespół robi różnicę. Po 25 min. wiedzieli, że jest po meczu więc odpuścili grę. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak radzi sobie obrona a tu wygląda to bardzo słabo. Jankowski w Mielcu strzelał tak jak w Zagłębiu więc krzywda nam się stać nie mogła ale jak przyjedzie do Sosnowca zespół, który potrafi strzelać to nie będzie już tak kolorowo. W obronie anemiczny Matusiak i niewypał Kursa sobie nie poradzą. Kutarba też dupy nie urywa. Poczekajmy na kolejne mecze. Stalówka była bardzo słaba.
    Mam prośbę do spikera aby nie prowokował swoimi wypowiedziami awantur bo zamiast przemilczeć pewne komentarze z sektorów młyna Zagłębia czy Stalówki to tylko podgrzewa atmosferę a później od tego myli drużynę z minutą 57. Może już czas na emeryturę Panie spikerze.

  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 02.08.2014 r, o godz. 07:36


    Nie popadajmy hurra optymizm...żart!!
    Wypasik zagrali. Skakałem jak poparzony po pierwszej bramie, po drugiej pojawiła się gęsia skórka na ręce, i tak do końca pierwszej połowy.
    Gratulacje, oby tak dalej.
    Warson- powiedz jaki masz problem z wcześniejszym zakupem biletu?
    Ja wracając z roboty potrafiłem nadłożyć trochę kilometrów żeby na spokojnie kupic ticket. Koło 16 było i czekałem może z ...3 minuty.
    Zazwyczaj staram się kupić bilet w środku tygodnia, wtedy już nic mi widowiska nie psuje. A karty kibica uważam za bardzo trafne posunięcie.
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 23:27


    Wlasnie bylem na str.Zaglebie.eu.Kurde.Na tej str.czyli na 100% to jest pelna profeska.A tam?No wstyd bo to w końcu oficjalna strona klubu.Piszą tam,że Kursa dziś debiutował.No ludzie!
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 22:50


    Taaaakkkk kosa,czekalem na twoje wymiociny.A tak poza tym to co ty się wypowiadasz?Miałeś się przenieść na Mireckiego.Czyżbyś jak każda dziewczynka sto razy zmieniał zdanie?
  • Warson Warson napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 22:40
    Nie wypowiem się na temat meczu bo całe Widowisko zepsuło mi wejście na Stadion!

    PREZES CZY TY W OGÓLE OGARNIESZ TĄ SPRZEDAŻ BILETÓW?????
    POWTÓRZĘ PO RAZ ENTY!!! DLACZEGO TYLKO W SOSNOWCU MUSZĘ PRZYCHODZIĆ NA MECZ 2 GODZINY WCZEŚNIEJ I NIE WIEM CZY ZDĄŻE NA CZAS NABIĆ BILETU NA KARTĘ?
    LUDZIE 300 OSOB CZEKA POD KASAMI ABY NABIĆ BILET!!! MAMY 21 WIEK! W WARSZAWIE NA 26 TYSIECY LUDZI TRWA TO 5 MIN!!!!
    ALBO ZREZYGNUJMY W HOLERĘ Z TYCH KART ALBO NIE WIEM, NA PAPIEROWYM BILECIE WSZYSTKO SZYBCIEJ DZIAŁAŁO! PRZECIEŻ MIAŁO BYĆ USPRAWNIENIE!!!
    STRONA INTERNETOWA DO LOGOWANIA WIECZNIE NIE DZIAŁA!!!!
    LUDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM BO PRZEZ WASZE PIEPRZONE KARTY KIBICA MAM DOŚC PRZYCHODZENIA NA MECZE a TAK FAJNIE CHŁOPAKI GRAJA!!!!
  • Arab Arab napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 22:20
    Takie Zagłębie jak w 1 połowie a w szczególności w pierwszych 20 minutach, agresywne, nadające ton grze, grające z pomysłem chcę oglądać zawsze. Brawo Zagłębie! Kto wygrał mecz? Zaaagłęęęębiee!!!
  • kosa kosa napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 22:19
    22 minuty dobrej gry a potem powrócił koszmar minionego sezonu jak można w ciągu kilkunastu minut przeobrazić się z drużyny grającej z polotem na drużynę totalnie zagubioną i nie wiedzącą co ma zrobić z piłką

  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 22:02
    Pierwsza połowa bardzo dobra ale druga gorsza. Ważne że mecz wygrany i Jankowski nie zdobył bramki choć bardzo chciał.

  • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 22:01
    Brawo Zagłębie!!! Było pięknie,szkoda,że całkowicie gra siadła w drugiej połowie.Sebastian Dudek super transfer:)
  • dark crusader dark crusader napisał(a) 01.08.2014 r, o godz. 21:52


    No!I takie wyniki chce widzieć do końca sezonu.;-) Brawo!Brawo!Brawo!
    Teraz czekam na opinie znafcow stekaczy.:-)