Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zagłębie odpadło po karnych JP, 2014-07-19, 19:51

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Sokołem Kleczew w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Sosnowiczanom udało się wyrównać grając w dziewiątkę, ale w rzutach karnych lepsi byli gospodarze.
Zagłębie odpadło po karnych

Czterokrotny zdobywca Pucharu Polski pożegnał się z edycją 2014/2015 już w pierwszym meczu. Lepszy od Zagłębia okazał się mistrz III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej i zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego.

Sosnowiczanie przyjechali do Kleczewa w teoretycznie najmocniejszym składzie, jaki jest obecnie do dyspozycji. W wyjściowym składzie zadebiutowali Mateusz Matracki i Daniel Kutarba, a Dawid Ryndak z Krzysztofem Markowskim zagrali swoje pierwsze mecze po powrocie do Zagłębia.

Mecz toczył się w ogromnym upale i przez większość meczu gra dostosowała się do pogody - było leniwie i ciężko. Przez 90 minut gry nie działo się zbyt wiele godnego uwagi. Zagłębie stworzyło sobie praktycznie jedną dobrą sytuację, gdy po podaniu Dawida Ryndaka strzelał Przemysław Mizgała, a świetną interwencją popisał się Adam Kwiatkowski.

Emocje zaczęły się dopiero w dogrywce. W 94. minucie drugą żółtą kartkę za niepotrzebny faul obejrzał Łukasz Matusiak. Rozgrzany sędzia 4 minuty później pokazał drugie żółtko także Marcinowi Sierczyńskiemu i tu było wiele wątpliwości, czy kartonik się należał, bo sytuacja była lekko kontrowersyjna.

Grający w przewadze dwóch piłkarzy Sokół tuż przed końcem pierwszej części dogrywki wyszedł na prowadzenie, gdy po akcji Arkadiusza Bajerskiego Łukasz Urban strzałem zza pola karnego pokonał Mateusza Matrackiego.

Gra sosnowiczan w dzisiejszym meczu mogła podobać się dopiero w dogrywce, gdy graliśmy w liczebnym osłabieniu. Dopiero wtedy było widać dużą ambicję i spore zaangażowanie. Wielkie ożywienie w grze wniósł najmłodszy w zespole Zagłębia Miłosz Kozak, który pochodzi z Wielkopolski i na trybunach stadionu w Kleczewie obserwowała go rodzina. Po jego strzale z rzutu wolnego w 112. minucie futbolówka trafiła w poprzeczkę.

6 minut później Miłosz Kozak przerzucił piłkę ze środka boiska na lewą stronę do Mateusza Września, który wbiegł w pole karne i doprowadził do wyrównania i mieliśmy serię rzutów karnych.

Jako pierwszy do "jedenastki" podszedł najstarszy w zespole Zagłębia Krzysztof Markowski. Golkiper Sokoła obronił jego strzał, a w kolejnych dziewięciu rzutach karnych strzelcy okazywali się lepsi od bramkarzy i miejscowi mogli się cieszyć z awansu po strzale Jakuba Dębowskim kończącym serię.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (12)
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 21.07.2014 r, o godz. 18:22
    Nie, będziemy się cieszyć, jak będą dostawać lanie od gimnazjalistów i czerwone kartki od sędziego.

    A płakać, jak wygrają.

  • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 20.07.2014 r, o godz. 08:28
    pol13 jasne,zaśpiewaj nic się nie stało...:)

  • pol13 pol13 napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 23:46
    Stała się rzecz straszna.......odpadliśmy z pucharu a przecież mieliśmy wiele argumentów aby w tym roku zdobyć ten puchar !!!!:):):)
    Spokój z pucharem i dobrze bo to w Polsce jest żenada te rozgrywki!!!!
    Ważna jest liga!!!!!!
    A ekspertom już dawno mówiłem dziękuję!!!!!
    Pewnie gdyby strzelili po bramce ( Siara i Matusiak) to byłoby w miarę ok ale że dostali 2 żółtko to ..........najlepiej zgnoić i opluć!!!!!!!
    Macie już te karnety na Mireckiego????? :)

  • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 22:08
    Dopóki Smyły i wszystkich zawodników którzy odpuścili mecze między innymi z polonią i Zieloną Górą (poza Mateuszem Wrześniem)nie w**ebie sie na zbity pysk z Zagłębia lepiej nie będzie.
  • Arab Arab napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 21:54


    Jedno słowo żenada...
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 20:44
    Druga żółta dla \"siary\", zdaniem autora artykułu, była mocno kontrowersyjna.
    Ale co do Matusiaka, to masz rację.
    Facet ma jedno żółtko, jest początek dogrywki, a ten łapie rywala za koszulkę - debil.

  • kosa kosa napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 20:32
    oczywiście że to tylko gra, ale czasami trzeba myśleć jak się ma już żółtą kartkę

  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 20:25
    Kos to tylko jest gra .Chciałbym aby wygrało Zagłębie ale mówi się trudno.

  • --miro-- --miro-- napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 20:15
    Sokół Kleczew: mistrz III ligi sezonu 2013/2014
    grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska
    - 34 mecze 73 pkt. bramki 75-33

    W barażach o II ligę Sokół przegrał dwumecz z Nadwiślanem Góra.

    Jeżeli ktoś myślał, że Zagłębie będzie miało w tym spotkaniu lekko, łatwo i przyjemnie, to spotkał go srogi zawód.
  • kosa kosa napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 20:15
    \'lewik 1950\' to według ciebie dobrze zrobili

  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 20:12
    Kosa to chyba Ty jesteś debilem. Ciebie akuszerka zamiast klepnąć w pośladek to Cię klepła w głowę i coś naruszła w twojej główce.

  • kosa kosa napisał(a) 19.07.2014 r, o godz. 19:53
    Szczególne podziękowania należą się dla Matysiaka i Sierczyńskiego debilizm aby w takim upale tak osłabić zespół