Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Mirosław Smyła po meczu z Wisłą kd, 2014-02-08, 15:41

Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenera Zagłębia o meczu sparingowym z Wisłą Kraków oraz o problemie bogactwa z wyborem zawodników do drużyny.
Mirosław Smyła po meczu z Wisłą

Mirosław Smyła: - Jesteśmy na innym etapie niż Wisła. My jesteśmy na etapie połowy okresu przygotowawczego, a za kilka dni Wisła startuje. Oprócz tego druga badzo ważna sprawa, to potencjał i umiejętności. Nie porównujmy dzisiaj tego co my mamy, z tym co Wisła ma. Moim zdaniem to był zespół, który chyba zagrał najlepszą piłkę z tych ekstraklasowych zespołów, a graliśmy aż z trzema. Naprawdę bardzo mi się Wisła podobała w pierwszej połowie, a później nie wiem co się wydarzyło, że gdzieś zniknęła w drugiej połowie.

- Do swoich zawodników będę miał pretensje, bo za dużo w tym było bojaźni. Nie wiem z czego to wynikało. Mogło im brakować przyśpieszenia, bo to było widoczne, że o jedno tempo byliśmy wolniejsi, ale trudno, żeby tak nie było, bo tak jak powiedziałem wcześniej to inny etap przygotowań. Natomiast w miarę upływu czasu im bardziej byliśmy zmęczeni tym lepiej to wyglądało. To jest tylko dowód na to, że gdzieś te głowy są poblokowane zupełnie niepotrzebnie. Widać, że ten potencjał i umiejętności zespołu trzeba jeszcze "odkurzyć" w głowie, i to będzie dla nas bardzo ważna składowa dalszego przygotowania zespołu.

- Jeżeli chodzi o same informacje zwrotne z tego sparingu, to dają one obraz miejsca w którym jesteśmy, i to jest chyba najważniejsze. Chciałbym grać jak najwięcej takich sparingów, z których można tak dużo się nauczyć, i tak dużo materiału poglądowego zdobyć. Przewidywaliśmy, że po tym tygodniu nietypowym, po przerwie i dwóch dniach wprowadzających będzie to wyglądało gorzej, ale nie ukrywajmy też, że klasa Wisły jest bardzo wysoka i to musiało tak wyglądać. Obawiałem się, że będzie jeszcze gorzej, ale próbowaliśmy sobie w tej defensywie w miarę możliwości radzić. Myślę, że z każdym dniem będziemy szli w stronę formy sportowej zbliżonej do meczowej. W środę gramy z Bełchatowem i to da nam kolejny kolejny obraz.

- Najbliższe dwa, trzy tygodnie, które nas zbliżą do okresu startowego odpowiedzą na wiele pytań. Jest dylemat. Bo nie może zostać 27 chłopaków. Kilku z nich zgłosiło potężny akces, że jednak chcą zostać. Dawid Weis zagrał bardzo pozytywnie, nie możemy zapomnieć też o Ostrouszce, który wyszedł z samolotu i gra bardzo dobrze, co świadczy o tym, że na świeżości ci zawodnicy mają jakiś potencjał umiejętności. Mamy problem, i oby tak było zawsze.

- Na chwilę obecną nie jest jeszcze załatwiony Arłukowicz, ale zostaje z nami. Nie powinno się nic wydarzyć, co spowoduje, że go nie będzie. Fajny chłopak, który udowadnia swoją walką, że pasuje do koncepcji gry tego zespołu. Musimy dzisiaj przemyśleć, jak ograniczyć kadrę, bo nikt nie chce z tej kadry odejść i to jest piękne, to jest sportowe, to jest fajne. Problem w tym, że trzeba jakąś decyzję podjąć, i to będzie decyzja niepopularna, ale za to trenerom niestety też płacą.

- Cieszę się, że dzisiaj było tylu kibiców, jak na meczu mistrzowskim w niektórych klubach. Widać głód piłki. Do tego całkiem przyzwoite widowisko. Pogoda po raz kolejny nam też dopisała na tych meczach ekstraklasowych, i oby tak nad nami czuwała Bozia jeśli chodzi o takie warunki do gry, i oby kibice jak najczęściej mogli bić brawo pod naszym adresem.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery Lato 2018

Przychodzą:
Junior Tounarigha (Alemannia Aachen)
Dejan Vokič (NK Triglav)
Mello (Ruch Chorzów)

Piotr Polczak (Astra Giurgiu)
Michael Heinloth (NEC Nijmegen)
Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław)
Szymon Pawłowski (Lech Poznań)
Patrik Mráz   (Sandecja Nowy Sącz)

Odchodzą:
Robert Sulewski (Arka Gdynia)
Rafał Makowski (Radomiak Radom)
Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów)
Szymon Lewicki (Raków Częstochowa)


Pogrubiony wpis to transfer pewny

  

 

 

 

Rozkład jazdy kibica 2018-10-20, 15:30Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 2018-10-21, 17:00PHL: Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 2018-10-29, 18:00Ekstraklasa: Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2018-11-05, 18:00Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 2018-11-10, 15:30Ekstraklasa: Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2018 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony