Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja po meczu w Zielonej Górze kd, 2013-10-26, 17:58

Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Mirosława Smyły i Piotra Żaka podczas pomeczowej konferencji prasowej po wygranym przez Zagłębie meczu w Zielonej Górze.
Konferencja po meczu w Zielonej Górze

Mirosław Smyła (trener Zagłębia):
- Zespół z Sosnowca przeżywał trudne chwile. Oczekiwania z początku sezonu nie były spójne z tym co potem na boisku się działo, stąd też potem nerwowe decyzje i zachowanie zespołu, który był rozsypany. To zresztą było widać dzisiaj w zachowaniu zespołu w pierwszej połowie, jak bardzo nerwowo grają, jak ciężko jest się im przestawić na taką swobodę, na możliwość rozgrywania piłki, i tak naprawdę czerpania radości z tego wszystkiego. Było widać, że to jest wymuszone. W miarę upływu czasu wydaje mi się, że gdzieś to zanikało, zespół prezentował się coraz lepiej, bardzo mądrze realizował założenia taktyczne, i w konsekwencji udało się strzelić dwie bramki i wygrać to spotkanie z czego się bardzo cieszymy.

- Nie chciałbym filozofować i wystawiać indywidualnych cenzurek. Nie ma to sensu. Jesteśmy na początku drogi. Wystartowaliśmy dopiero. Dla nas to jest początek, i zaczynamy się uczyć dalej.

- Chciałem się na chwilę zatrzymać na drużynie przeciwnika, bo ci chłopcy mają pomysł na granie. Należą się słowa uznania dla trenerów. Widać, że są wyuczeni, widać, te założenia taktyczne w rozegraniu szczególnie ataku pozycyjnego, co jest zmorą polskiej piłki. Ogromny szacunek, i trzymam kciuki za tę drużynę. Oby najbliższy mecz udało się panie trenerze wygrać. Naprawdę życzę tego z całego serca, bo widać myśl, widać sens. Jak te kontuzje, i jakieś drobne problemy miną to zespół będzie punktował.

Piotr Żak (trener UKP):
- Dziękuję za te słowa trenerowi z Sosnowca. Niestety punkty są po waszej stronie. Myślę, że zaważyła ta sytuacja na 1-0. Mimo, że staram się nie oceniać pracy sędziów to moim zadaniem bramka padała z pozycji spalonej. Od tego momentu było nam strasznie, strasznie trudno, bo przy tym składzie osobowym, przy tym składzie zdrowotnym przede wszystkim, bo ci ludzie nawet jak są w składzie to wracają po tygodniowych, dziesięciodniowych przerwach do takiej orki potężnej na poziomie drugoligowym. Także nie jest nam łatwo. Dzisiaj byliśmy w stanie tylko szesnastu ludzi na mecz przygotować, w tym trzech siedemnastoletnich juniorów, więc naprawdę jest to olbrzymi problem.

- Tak jak powiedziałem, do momentu pierwszej bramki mecz był wyrównany, taki typowy mecz jeżeli chodzi o walkę na poziomie drugoligowym, bez jakiegoś szaleństwa z przodu. Dwa zespoły miały jasno określony cel, czyli zdobycz punktową i to determinowało ich zachowanie. Myślę, że przy 1-0 nie mieliśmy już nic do stracenia. Bartek poszedł do przodu, zostaliśmy na trójkę obrońców i nastąpił katastrofalny błąd Krzysia Wierzbickiego, strata piłki i druga bramka. Był to gwóźdź do trumny, bo z takiego wyniku to już podnieść się nie jest łatwo.

- Dziękuję zawodnikom za naprawdę duże serce, które włożyli w ten mecz. Szkoda tych punktów, ale na pewno będziemy próbować podnieść się do końca tej rundy, bo dla nas to jest w tej chwili tylko czas na przetrwanie, bo tu już nic absolutnie nie wymyślimy, a po tym co widzę, to chyba Filip Barski wypadł, Michał Sucharek wypadł. Na następne spotkanie będziemy mieli problem żeby jedenastu ludzi zdrowych przygotować.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Rozkład jazdy kibica 2017-11-25, 17:00I liga hokeja: Zagłębie Sosnowiec - Academy 1928 KTH 2017-11-26, 17:00I liga hokeja: Zagłębie Sosnowiec - Academy 1928 KTH 2018-03-03I liga: Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 2018-03-10I liga: Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 2018-03-17I liga: Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 2018-03-24I liga: Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 2018-03-31I liga: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2017 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony