Łukasz Matusiak: Brakło wykończenia MD, 2013-09-27, 22:11

Graliśmy zdecydowanie do przodu, graliśmy piłką, nie było żadnych długich piłek, było parę fajnych składnych akcji. Brakło wykończenia.  - powiedział po meczu w Głogowie pomocnik Zagłębia  Łukasz Matusiak
Łukasz Matusiak: Brakło wykończenia

Łukasz Matusiak (pomocnik Zagłębia): - Niestety kolejny remis, tyle, że dzisiaj na boisku lidera. Mobilizacja cały czas jest duża i to się nie zmienia. Uważam, że z przebiegu meczu powinniśmy wygrać ten mecz. Mieliśmy decydującą sytuację w 90. minucie, gdzie powinniśmy to strzelić, wygrać 1-0 i przywieźć wreszcie trzy punkty z wyjazdu. Cały zespół przeżywa to, że my remisujemy te mecze. Marzymy o tych trzech punktach w końcu, o strzeleniu tej bramki i wygraniu meczu, bo tracimy te punkty. Oczekiwania były inne i tych punktów brakuje. Po dzisiejszym meczu uważam, że był ten progres, graliśmy zdecydowanie do przodu, graliśmy piłką, nie było żadnych długich piłek, było parę fajnych składnych akcji. Brakło wykończenia.

Michał Szałek (obrońca Chrobrego): - Ciężko wywalczony punkt. Obie drużyny nie mogą mieć pretensji. Jak najbardziej zasłużony remis. Sytuacje może nie stuprocentowa, ale były zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Zagłębie to bardzo solidny przeciwnik, więc na pewno ten punkt trzeba odbierać może nie jako sukces, ale na pewno trzeba odbierać go z pokorą i cieszyć się z tego remisu.

Komentarze (4)
  • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 30.09.2013 r, o godz. 14:13
    Ciekawa jaka będzie frekfencja na meczu z Polkowicami,chyba spadnie poniżej tysiąca.Cięzko sie dziwić ludziom,że nie chodzą na mecze bo ja też sie zaczynam zastanawiać.Pieron wie,może grają u buka i ten bezczelny Kmieć który sie smieje ostatnim kibicom w twarz.Ech gdzie te czasy kiedy myślało sie na jaki mecz iść czy na piłke,czy na kosza,czy na siatkówke,hokej.Teraz już nic nie ma na wysokim poziomie w naszym mieście.
  • Arab Arab napisał(a) 29.09.2013 r, o godz. 22:10
    Pewnie z każdym z Was można się zgodzić zarówno z Zagbak, który wierzy jak i niestety coraz mniejsza rzesza kibiców na Ludowym w ostatnim czasie, że nasi piłkarze mają umiejętności tylko jakiś pech, brak wiary we własne umiejętności sprawia, że odnotowują same remisy jak i z Miro, który już od kilku swoich postów domaga się posadzenia na ławie na jakiś czas Jankowskiego. Pewnie Kmieć niepotrzebnie brnie w ten sam układ który na jesień się nie sprawdza. Może powinien spróbować wstawić Czarneckiego od 1 minuty aby Jankes przestał być zbyt pewny siebie. Może to poskutkuje. Jedno jest pewne ten klub jest biedny, ma biedny skład przez co na niektórych pozycjach nie ma konkurencji co powoduje obecną sytuację. A może trenerowi brak jednak trochę doświadczenia bo Zagłębie to klub z najwyższej klasy rozgrywkowej jaką prowadził i brakuje mu tej decyzji, tej łatwości w podjęciu ryzyka. Co z tym czarnoskórym zawodnikiem który miał byc zatwierdzony na Calisię a nie ma go nawet na ławie? Czy to kolejny transfer który jest nietrafiony? kto za to odpowiada? Dlaczego kibice nie dostają z klubu żadnych informacji w tej sprawie? Pytań wiele, w klubie cisza a kibiców już coraz mniej zaczyna interesować ta sytuacja, ten klub i w ogóle sytuacja w tym mizernym mieście. I tylko Górski powoli zaciera ręce bo zniknie mu niebawem ostatni problem, po sekcji hokejowej, upadnie piłkarskie Zagłębie i już nikt nie będzie już psioczył na \"sprawdzonego gospodarza\" TFU...
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 29.09.2013 r, o godz. 19:42
    Oto kolejna Wypowiedź Matusiaka utrzymana w podobnym tonie .
    Nie odbieram tej wypowiedzi jako pewnej formy usprawiedliwienia .

Dla mnie pomeczowe wypowiedzi Matusiaka przypominają \"wołającego na puszczy\" .

Matusiak nie usprawiedliwia , Matusiak oskarża , żali się !!! .

Cóż takiego mówi Matusiak :
    - marzy (?) aby ktoś wreszcie strzelił gola !!!
    - żali się , że brakuje wykończeń akcji !!!

Nie byłem na tym meczu , ale zapoznając się z lekturą sprawozdania z tego spotkania - przyznaję Matusiakowi rację .

Oto kilka sytuacji opisanych w relacji z tego meczu .

12 minuta - Tomasz Szatan zagrał na lewo do Rafała Sadowskiego, który pociągnął wzdłuż bocznej linii i dośrodkował lewą nogą w pole karne, jednak ani Rafał Jankowski ani Hubert Tylec nie byli w stanie doskoczyć do piłki

22 minuta - Michał Ilków-Gołąb stracił piłkę na rzecz Rafała Sadowskiego, a nasz lewoskrzydłowy zagrał po ziemi w pole karne, ale za plecy Rafała Jankowskiego

23 minuta - Łukasz Matusiak zagrał do Rafała Jankowskiego, który zwiódł Michała Ilkowa-Gołębia i strzelił prawą nogą zza pola karnego - broni Mariusz Rzepecki
    .
    27 minuta - Rafał Jankowski ograł Krzysztofa Ulatowskiego na 20. metrze i uderzył pod poprzeczkę. Mariusz Rzepecki palcami wybił piłkę na róg.

28 minuta - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła przez pole karne i trafiła na drugą stronę boiska, gdzie przejął ją Jovan Ninković i wrzucił lewą nogą. Futbolówka przeleciała nietknięta przez pole bramkowe.

31 minuta - Tomasz Szatan zagrał na lewo do Rafała Sadowskiego, który dośrodkował w pole karne, a Rafał Jankowski nieczysto uderzył głową.

40 minuta - Hubert Tylec dośrodkował z prawego skrzydła. Do piłki w polu karnym Rafał Jankowski wyskoczył razem z obrońcą Chrobrego. Zdaniem sędziego to nasz napastnik zagrał piłkę głową i od bramki zacznie Mariusz Rzepecki.

42 minuta - Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z prawego skrzydła Rafał Jankowski fauluje w walce w powietrzu Michała Michalca.

53 minuta - Aut dla Zagłębia po lewej stronie boiska na wysokości pola karnego ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

56 minuta - Marcin Sierczyński zagrał piłkę po ziemi z okolicy narożnika pola karnego. Tomasz Szatan sprytnie przepuścił ją między nogami, a wbiegający z głębi pola Łukasz Matusiak strzelił z około 16 metrów wysoko nad bramką.

59 minuta - Kontra Zagłębia. Tomasz Szatan przerzucił piłkę do Rafała Sadowskiego, który na skraju pola karnego ograł Mateusza Hałambca i strzelił obok bramki .

63 minuta - Kontra Zagłębia. Rafał Sadowski podał do Tomasza Szatana, który zakręcił rywalem w narożniku pola karnego i strzelił na bramkę. Mariusz Rzepecki sparował piłkę na róg.

64 minuta - Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego Chrobrego wybił Michał Szałek.

68 minuta - Tomasz Szatan podaje do Rafała Sadowskiego, który strzela z lewej strony pola karnego i jest zablokowany przez Michała Ilkowa-Gołębia.

81 minuta - Rzut wolny dla Zagłębia. Lewą nogą wrzucił Jovan Ninković, a piłkę złapał na raty Mariusz Rzepecki.

90+1 minuta - Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po miękkiej wrzutce Jovana Ninkovicia do piłki na dalszym słupku ruszyli Tomasz Szatan i Bartłomiej Czarnecki, ale żadnemu z nich nie udało się posłać jej do bramki

90+2 minuta - Jan Grzesik zagrał do Rafała Jankowskiego, który zagrał po ziemi w pole karne, ale Bartłomiejowi Czarneckiemu nie udało się sięgnąć piłki nogą

Po lekturze tej relacji nasuwa się pytanie : gdzie przy tych wszystkich okazjach na zdobycie gola był \"super as\" Kmiecia - Jankowski ?
    Ciągle nie nadążał za akcją , a jeśli już to ciągle brakowało mu \"centymetrów\" aby dosięgnąć piłki - albo ją wyprzedzał - lub co najczęściej miało miejsce to , albo strzelał niecelnie lub mu ją odbierano .

No i ta nieszczęsna ostatnia akcja .
    Jaka szkoda że nie mamy w zespole takie \"asiora\" jak Kmieć . To czego nie zrobił Czarnecki nogą , \"super tranejro\" wykończyłby \"dupą\" .

Podsumowując .
    Matusiak wiedziałby jak ustawić zespół aby znalazł się ktoś , kto wykańczałby akcje kolegów .
    Musi się jednak (nie tylko on) pogodzić z faktem , że decyzje co do składu na mecz , podejmuje Kmieć .

Jak myślicie , kto nie będzie wykańczał akcji w meczu z Polkowicami ? .
    Ja wiem .
    No chyba że , jutro otwierając stronę 100% Zagłębie Sosnowiec ujrzę tytuł :
    - \"Kmieć nie jest już trenerem Zagłębia\" .
    Myślę że taka informacja pozwoliłaby w krótkim czasie spełnić marzenia Matusiaka , czego sobie i kibicom Zagłębia życzę .
  • zagbak zagbak napisał(a) 29.09.2013 r, o godz. 18:11
    Odnośnie wypowiedzi Pana Łukasza.Ja również bardzo chcę i dodatkowo-wierzę w to,że chcieliście i chcecie zdobywać 3 punkty.W Głogowie oczywiście nie byłem,lecz sądząc z meczowej relacji oraz Pana wypowiedzi,dodatkowo wzmocnionej opinią jednego z waszych przeciwników,uważam że mam podstawy aby tak sądzić.Oczywiście nie roszczę sobie prawa do jakiegokolwiek pouczania zawodników Zagłębia Sosnowiec,jednak,po głębszym zastanowieniu,pomyślałem,że czasem coś komuś się nie udaje bo po prostu zbyt mocno chce.I właśnie takie mocne chciejstwo ,potrafi sprowokować go do bardzo niespodziewanych reakcji, w sytuacjach zdawałoby się klarownych.Zupełnie nie mam na myśli kogokolwiek indywidualnie,po prostu w ciągu wielu lat nauczyło mnie tego życie.Jeżeli to jest możliwe do zrobienia,to po prostu,po ludzku cicho powiem:czujcie się przed każdym meczem pewni siebie,pewni swoich umiejętności,bez żadnego bata nad waszymi głowami.Grać w piłkę i osiągać wyniki(zwycięstwa)przecież potraficie,widziałem to nie jeden raz.Wtedy zagracie bardziej swobodnie,bo taką swobodę i pewność nie daje nic innego,jak jedynie mocna wiara w swoje siły i możliwości.

Po powszechnie znanym powiedzeniu,że wiara góry przenosi,myślę,że w tej kwestii,niczego już dodawać nie trzeba.A zatem Panowie głowy do góry!!!