Zagłębie remisuje z liderem JP, 2013-09-27, 20:54

Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało w wyjazdowym meczu z prowadzącym w tabeli II ligi zachodniej Chrobrym Głogów. Dla sosnowiczan był to już szósty kolejny remis.
Zagłębie remisuje z liderem

Bytovia Bytów na wyjeździe, Gryf Wejherowo na wyjeździe, Calisia Kalisz u siebie, Ruch Zdzieszowice na wyjeździe, Rozwój Katowice u siebie, Chrobry Głogów na wyjeździe - to seria kolejnych meczów, w których Zagłębie dzieliło się punktami z rywalami. O ile w przypadku kilku poprzednich remisów można było mieć zasłużone pretensje do naszej drużyny, tak dzisiejszy remis w Głogowie można uznać za niezły rezultat, biorąc pod uwagę fakt, że Chrobry w dziewięciu meczach tylko dwa razy remisował, a resztę spotkań pewnie wygrywał.

Zagłębie w ostatnich meczach dostosowuje się do poziomu rywali. Ze słabymi drużynami, takimi jak Calisia Kalisz czy Ruch Zdzieszowice gra słabo, a z dobrymi, takimi jak Bytovia Bytów czy dzisiaj Chrobry Głogów potrafi zagrać na tyle dobrze, że nie pozwala rywalowi na rozwinięcie skrzydeł.

Lider tabeli nie stworzył sobie dzisiaj żadnych groźnych akcji, po których Mateusz Struski musiałby wznosić się na wyżyny swoich umiejętności. W pierwszej połowie spotkania bliższe zdobycia bramki było Zagłębie i to golkiper Chrobrego miał okazje do pokazania swojego kunsztu. Między 23. a 27. minutą po ograniu przeciwnika dwa celne strzały oddał Rafał Jankowski. Za pierwszym razem golkiper gospodarzy złapał lecącą po murawie piłkę, a przy drugiej sytuacji wyskoczył do góry i palcami skierował na rzut rożny piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę.

Możemy mieć do naszego zespołu sporo żalu i zmarnowanie tak dogodnej sytuacji, jak rzut wolny z około 20 metrów, który był efektem niefrasobliwej gry gospodarzy w obronie. Niestety, w 17. minucie Tomasz Szatan posłał z tego stałego fragmentu gry piłkę nad bramką.

W 56. minucie Łukasz Matusiak po zagraniu Marcina Sierczyńskiego i przepuszczeniu piłki przez Tomasza Szatana kopnął nad poprzeczką. Między 59. a 63. minutą dwie dwójkowe akcje przeprowadził duet Tomasz Szatan - Rafał Sadowski. Najpierw podawał ten pierwszy, a ten drugi strzelił obok bramki, a w drugiej akcji asystent zamienił się ze strzelcem i po uderzeniu Tomasza Szatana piłkę na róg sparował głogowski golkiper.

Oba zespoły miały również dogodne okazje na strzelenie zwycięskiej bramki w końcówce spotkania. W 85. minucie Michał Ilków-Gołąb zbyt mocno strzelił po ziemi w długi róg i nie trafił w światło bramki. W 89. minucie gospodarze wykorzystali źle rozegrany przez Zagłębie rzut wolny, ruszyli z kontrą i mieli przewagę liczebną Na szczęście Mateusz Janeczko zdecydował się na samodzielne wykończenie akcji i uczynił to źle.

Już w doliczonym czasie gry dwa razy gola mógł strzelić wprowadzony na boisko w 78. minucie Bartłomiej Czarnecki. Najpierw z rzutu wolnego dośrodkował Jovan Ninković, a nasz młodzieżowiec nabiegał na piłkę na dalszym słupku, ale nie zdołał jej skierować do bramki. Chwilę później z prawego skrzydła po ziemi w pole karne piłkę zagrał Rafał Jankowski, a tym razem Bartłomiejowi Czarneckiemu zabrakło kilkunastu centymetrów, aby trafić w piłkę nogą.

Po dzisiejszym meczu oba zespoły przedłużyły swoje serie meczów bez porażki, ale sytuacja w tabeli jest zgoła odmienna. Chrobry pewnie przewodzi II lidze, a sosnowiczanie mimo odebrania punktów liderowi i tak pozostaną po 10. kolejce w strefie spadkowej.