Sławomir Jarczyk: Nie można grać cały mecz długą piłką - 100% Zagłębie Sosnowiec
Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Sławomir Jarczyk: Nie można grać cały mecz długą piłką (pt), 2013-09-07, 23:11

- Zwycięska bramka nie padła i jest niedobrze, bo my musimy takie mecze wygrywać – ocenił spotkanie z Calisią kapitan Zagłębia Sławomir Jarczyk.
Sławomir Jarczyk: Nie można grać cały mecz długą piłką

Sławomir Jarczyk:
- Szwankowało dzisiaj wiele rzeczy. Nie mieliśmy praktycznie klarownych sytuacji podbramkowych. Cały czas śmierdziało bramką dla rywala, a my biliśmy głową w mur. Graliśmy piłkę na aferę, szukaliśmy stałego fragmentu, ale to też nam dzisiaj nie wychodziło.

- Nie wiem, czy przy bramce dla Calisii był spalony. Ja wyskoczyłem do przodu, a jak się obejrzałem, to zawodnik rywali biegł już z piłką na bramkę. Przed przerwą wyrównaliśmy i wydawało się, że będzie OK. Byłem przekonany, że przynajmniej jeszcze jedna bramka dla nas wpadnie. Nie wpadła i jest niedobrze, bo my musimy takie mecze wygrywać.

- Chcieliśmy, ale czasami jest tak, że boisko wszystko weryfikuje. W Bytowie i Wejherowie byliśmy stroną przeważającą, także wydawało się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Dzisiaj Calisia całym zespołem cofnęła się do tyłu, a my mieliśmy problemy z rozegraniem akcji i z zaskoczeniem rywala, bo nie można grać cały mecz długą piłką.


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (4)
 • --miro-- --miro-- napisał(a) 09.09.2013 r, o godz. 19:10

  Brawo !!!! -- @ zagbak

  Biję brawo za ten fragment Twojej wypowiedzi cyt.

  \"A tak na marginesie-kiedyś i ja wykonywałem swoją pracę,którą zlecał mi człowiek do tego uprawniony.Jeżeli jednak ja uważałem,że znam lepszy sposób niż on, żeby ją dobrze wykonać,to było po mojemu.W ten oto sposób był wilk syty i owca cała.\"


  Te słowa przypomniały mi rozmowę , którą miałem przyjemność prowadzić ze znanym i lubianym niegdyś zawodnikiem Stali Sosnowiec .
  A tak na marginesie , dziś zupełnie zapomnianym .

  Ale do rzeczy .

  Otóż ten zasłużony dla Stali/Zagłębia piłkarz opowiadał mi jak to kiedyś trener , nie pamiętam nazwiska - Cebula albo Sitko , na przedmeczowej odprawie kreślił ponad godzinę taktykę meczową . Kiedy piłkarze po wybiegnięciu na boisko próbowali realizować założenia trenerskie , okazało się że mecz zupełnie im się nie układa . Przypomnę tylko kilka nazwisk z tego zespołu - Dziurowicz , Bazan , Masłoń , Uznański , Majewski , Ciszek , Myga .
  Otóż skoro mecz im się nie układał , postanowili wbrew trenerowi odejść od ustalonych założeń , zaczęli \"grać swoje\" .
  Mecz zakończyli zwycięstwem .

  Ale to nie te czasy i nie Ci ludzie .

  Doszukuję się jednak analogii tamtego problemu z tym który przytoczyłeś z własnych doświadczeń .

  Czy dzisiejszych piłkarzy byłoby stać na takie \"nieposłuszeństwo\" ? .
  Czy nie zapłaciliby za to \"głową\" ? .

  Wielu w ostatnim czasie zostało odsuniętych od zespołu za to , że grali zbyt dobrze , o czym nie omieszkali pochwalić się przed prasą .
  Ale o tym przy innej okazji .

  Wracając jednak do postawy naszych zawodników w meczu z Calisią . Przyglądając się niemrawym poczynaniom naszych piłkarzy , w pewnym momencie mój brat wypowiedział te słowa cyt.

  \"Jestem przekonany , że gdyby ci chłopcy sami decydowali o tym , kto na jakiej pozycji będzie grał , zgodnie z tym na jakiej pozycji najlepiej się czują .
  Ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej , lepiej .\"

  Ja dodam tylko od siebie , że gdyby to zależało od kapitana drużyny , Jankowski grzał by ławę .

 • zagbak zagbak napisał(a) 08.09.2013 r, o godz. 22:48
  Doprawdy,to bardzo przykre,jak się człowiek dowie z wypowiedzi kapitana swojej drużyny,że bili głową w mur.Doskonale rozumiem sens przenośni wypowiedzianych słów,nie rozumiem jedynie dla czego do tego doszło.Przecież wy(jako piłkarze)grać na odpowiednim,przynoszącym nawet radość i zadowolenie poziomie- grać potraficie.Widziałem to na własne oczy.Panowie, również przykro mi było-kiedy schodziliście z murawy do szatni-słuchać okrzyków niektórych kibiców:głowy w dół!A tak na marginesie-kiedyś i ja wykonywałem swoją pracę,którą zlecał mi człowiek do tego uprawniony.Jeżeli jednak ja uważałem,że znam lepszy sposób niż on, żeby ją dobrze wykonać,to było po mojemu.W ten oto sposób był wilk syty i owca cała.Jeżeli znajdzie w tym ktoś jakąś analogię-to bardzo się cieszę.Powodzenia w Zdzieszowicach.

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 08.09.2013 r, o godz. 09:03
  Ja odczytałem słowa Jarczyka jako totalną krytykę założeń taktycznych , a także ustawienie zespołu przez Kmiecia .

  Jarczyk zasugerował to , o czym głośno mówili kibice zgromadzeni na trybunach , mianowicie , że gdyby to piłkarze decydowali - kto , w jakim ustawieniu , i jakie założenia taktyczne ma realizować , ten mecz wyglądał by zupełnie inaczej , w wyniku czego rezultat meczu byłby korzystniejszy dla Zagłębia .

  Tak , zgadzam się z Jarczykiem , dość już tego nieudacznictwa , Kmieć wynocha z Zagłębia !!! .

  A swoją drogą , gra Jarczyka pozostawia wiele do życzenia .
 • pol13 pol13 napisał(a) 08.09.2013 r, o godz. 08:15
  i co tą wypowiedzią wniósł kapitan drużyny niby doświadczony??????????
  Ano nic !!!!!!!!!!!
  Żenada!!!!!!!!!!!!!


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery Lato 2018

Przychodzą:
Junior Tounarigha (Alemannia Aachen)
Dejan Vokič (NK Triglav)
Mello (Ruch Chorzów)

Piotr Polczak (Astra Giurgiu)
Michael Heinloth (NEC Nijmegen)
Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław)
Szymon Pawłowski (Lech Poznań)

Odchodzą:
Robert Sulewski (Arka Gdynia)
Rafał Makowski (Radomiak Radom)
Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów)
Szymon Lewicki (Raków Częstochowa)


Pogrubiony wpis to transfer pewny

  

 

 

 

Rozkład jazdy kibica 2018-08-19, 15:30Ekstraklasa: Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2018-08-27, 18:00Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2018-09-01, 15:30Ekstraklasa: Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2018-09-15Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2018-09-22Ekstraklasa: Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2018 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony