Podział punktów w Wejherowie JP, 2013-09-03, 18:58

Zagłębie nadal bez wygranej na wyjazdach. Sosnowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w Wejherowie, ale gospodarze dwa razy wyrównywali i mecz zakończył się wynikiem 2:2.
Podział punktów w Wejherowie

Z wyjazdowego dwumeczu na Kaszubach Zagłębie wraca do domu z dwoma remisami. O ile z jednego punktu zdobytego w sobotę w Bytowie, a przede wszystkim z postawy zespołu można być zadowolonym, o tyle remis w Wejherowie pozostawia spory niedosyt. Można mieć też zastrzeżenia do postawy zespołu, który w końcówce spotkania dał się zdominować gospodarzom i mógł nawet wyjeżdzać ze stadionu na Wzgórzu Wolności bez punktu.

Pierwsza bramka dla sosnowiczan padła już w 7. minucie. Marcin Warcholak sfaulował w polu karnym Rafała Jankowskiego. Sędzia wskazał na "wapno", a pewnym egzekutorem rzutu karnego był sam poszkodowany. Co prawda golkiper Gryfa wyczuł intencje "Jankesa", ale nie potrafił obronić precyzyjnego strzału.

Gryf odpowiedział już po 4 minutach, gdy po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka z lewego skrzydła piłkę do bramki Mateusza Wieczorka posłał głową Piotr Kołc.

Po raz drugi podopieczni Mirosława Kmiecia wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Paweł Domański zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który wyłożył futbolówkę nadbiegającego Łukaszowi Grubemu, a ten płaskim strzałem lewą nogą z linii pola karnego pokonał Macieja Szlagę.

Pięć minut po przerwie sosnowiczanie mieli wyśmienitą sytuację do zdobycia trzeciego gola. Po zagraniu Łukaza Tumicza Paweł Domański z około 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Gdyby to wpadło, to już chyba nic nie byłoby w stanie odebrać Zagłebiu wygranej.

Niestety, nie udało się Zagłębiu odnieść drugiego zwycięstwa w Wejherowie. Pod koniec meczu zarysowała się wyraźna przewaga Gryfa, której efektem był wyrównujący gol. W 83. minucie meczu z lewego skrzydła dośrodkował Marcin Warcholak. Akcję w polu karnym zamknął Przemysław Kostuch, który zgrał piłkę głową do Rafała Siemaszki, a ten z bliska umieścił ją w siatce.

W ostatnich minutach spotkania gospodarze mogli jeszcze przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Dobre okazje mieli Mateusz Dąbrowski, Łukasz Krzemiński i już w doliczonym czasie gry Piotr Kołc, który po dośrodkowaniu Pawła Brzuzego strzelił prosto w Mateusza Wieczorka.

Po dwóch porażkach na wyjazdach, teraz Zagłębiu udało się odnieść dwa remisy. W sobotę gramy u siebie z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Calisią Kalisz, a 14 września jedziemy do Zdzieszowic. Może wtedy uda się przełamać serię wyjazdów bez zwycięstwa?