W Głogowie po głowie JP, 2012-09-14, 21:40

W pierwszym meczu na własnym stadionie przy światłach Chrobry Głogów wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Gola dającego gospodarzom zwycięstwo strzelił w 43. minucie Krzysztof Kaliciak.
W Głogowie po głowie

(Na zdjęciu: Łukasz Rojewski tuż przed zmarnowaniem najlepszej sytuacji w dzisiejszym meczu. Obok niego Michał Bukraba)

Drużynie Zagłębia nie udało się zepsuć piłkarskiego święta w Głogowie. Jupitery na stadionie Chrobrego rozbłysnęły pełnym blaskiem, a głogowscy piłkarze po skromnym zwycięstwie wywalczyli trzy punkty.

Sytuacja Zagłębia w tabeli robi się natomiast coraz gorsza. W tym sezonie przegraliśmy już czwarty mecz i już coraz poważniej powinniśmy myśleć nie o tym, jak awansować do I ligi, ale o tym co zrobić, aby nie spaść do III ligi. Słabych wyników nie można w żaden sposób usprawiedliwiać kłopotami kadrowymi, można jednak wspomnieć o tym, że trener Jerzy Wyrobek nie mógł dzisiaj skorzystać z usług Rafała Jankowskiego, Tomasza Szatana, Dawida Ryndaka, Adriana Marka, Michała Cyganka i Michała Grunta. To sześciu zawodników, z których wszyscy, gdyby byli zdrowi, mogliby wyjść dzisiaj od pierwszej minuty.

Problemy z kontuzjami zmusiły naszego szkoleniowca do zmian w składzie. Wołodymyr Ostrouszko, który był już rzucany po wszystkich pozycjach w defensywie, dzisiaj został przesunięty do drugiej linii i tworzył razem z Łukaszem Matusiakiem duet środkowych pomocników i to właśnie Ukrainiec był dzisiaj w tym duecie bardziej wysunięty do przodu.

Najlepszą szansę do zdobycia bramki Zagłębie stworzyło sobie w 34. minucie spotkania, gdy po prostopadłym podaniu Łukasza Matusiaka w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Rojewski, ale przy strzale w długi róg zabrakło mu precyzji i posłał piłkę obok słupka.

Bramka dająca gospodarzom trzy punkty padła w 43. minucie spotkania. Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Szczepaniak, a Krzysztof Kaliciak wbiegł między Pawła Lesika i Wojciecha Białka i strzelił z bliska głową, nie dając szans Dawidowi Kudle. Nasz młody bramkarz był wyróżniającym się zawodnikiem i w kilku innych sytuacjach nie dał się zaskoczyć.

Na szczególną pochwałę zasługuje interwencja z 16. minuty, gdy po dośrodkowaniu Damiana Sędziaka głową strzelał pochodzący z Będzina 20-letni Rafał Otwinowski, były kolega Kudły z młodzieżowych ekip Górnika Zabrze.

Warto również podkreślić, że po końcowym gwizdku sędziego większość piłkarzy Zagłębia szybko udała się do szatni, a młody golkiper wraz z dwoma innymi zawodnikami - debiutującym dziś w naszym zespole Serbem Jovanem Ninkoviciem oraz Janem Pawlakiem, miał odwagę podejść pod sektor gości i porozmawiać z kibicami Zagłębia, którzy zawitali dziś do Głogowa.

W 69. minucie za brutalny faul na Wołodymyrze Ostrouszce sędzia Marcin Muszyński pokazał czerwony kartonik prawemu obrońcy Chrobrego Krzysztofowi Ziemniakowi. Gra w liczebnej przewadze nie przełożyła się jednak na przewagę na boisku. Gospodarze nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia, a Zagłębie nie było w stanie stworzyć sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Za to Chrobry mógł jeszcze podwyższyć rozmiary zwycięstwa w 88. minucie, gdy Damian Sędziak strzelił nad poprzeczką.

Gra Zagłębia nie była tak fatalna, jak w żenująco słabych meczach z Rozwojem Katowice i Lechem Rypin, ale to wciąż za mało, aby odnosić zwycięstwa. Ciężko będzie przełamać złą serię w najbliższej kolejce, bo w środę do Sosnowca przyjeżdża prowadząca aktualnie w tabeli Bytovia Bytów.