Kluczbork zdobyty! JP, 2012-05-16, 18:56

Zagłębie po raz pierwszy w tym roku wygrało na wyjeździe! Sosnowiczanie wygrali w Kluczborku z MKS-em 1:0 po bramce Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego w 59. minucie.
Kluczbork zdobyty!

16 maja 2009 na Stadionie Ludowym po bramce Krzysztofa Myśliwego Zagłębie odniosło pierwsze, i jak dotąd jedyne, zwycięstwo nad MKS-em Kluczbork. Dzisiaj, 16 maja 2012, dokładnie trzy lata później, na stadionie MKS-u sosnowiczanie po raz drugi w historii pokonali klub z Kluczborka.

Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, nie toczyło się w oszałamiającym tempie, akcje i strzały nie zapierały dechu w piersiach. Ale czy to ważne? Dla nas najważniejszą wiadomością jest to, że przywozimy z Kluczborka komplet punktów. Druga równie dobra wieść nadeszła z Turka, gdzie Tur zremisował z Chojniczanką, co oznacza, że sosnowiczanie awansowali na 14. miejsce w tabeli i jeśli w sobotę wygrają u siebie z Turem, to zapewnią sobie skończenie sezonu właśnie na tej pozycji, a jeśli w I lidze nie nastąpią jakieś sensacyjne rozstrzygnięcia, to miejsce może zagwarantować nam pozostanie w II lidze.

W pierwszej części meczu niewielką przewagę zyskali piłkarze z Kluczborka. Aktywny na lewym skrzydle był występujący w Sosnowcu przez 2,5 roku Adrian Pajączkowski, ale bardzo pewnie spisywali się środkowi obrońcy Zagłębia, którzy przechwytywali lub wybijali piłkę w większości akcji. Najgroźniejszy strzał oddał w 30. minucie Krzysztof Ulatowski, który dostał piłkę od Adama Orłowicza i strzelił z 16 metrów przy słupku. Na miejscu był jednak Marcin Suchański.

Jedyna bramka, jaką obejrzeli kibice w Kluczborku, padła w 59. minucie. Przed polem karnym sfaulowany został Dawid Ryndak. Sędzia podyktował rzut wolny, do piłki podszedł Marcin Lachowski. Strzelił prawą nogą nad murem i nie dał żadnych szans Mateuszowi Abramowiczowi.

Przez kolejne pół godziny piłkarze Zagłębia stanęli na własnej połowie, z rzadka angażując się w akcje ofensywne, a jeśli już była szansa na przeprowadzenie kontry, to zdarzało się, że nie było komu podać piłki, bo niemal cała drużyna pilnowała prowadzenia. Gospodarze nie dali rady sforsować sosnowieckiego muru. Zagrania w pole karne nic nie dawały, gdyż dobrze ustawieni gracze Zagłębia od razu przerywali akcję. Sporo było więc gry w poprzek boiska, raz na jakiś czas przerywanej niemrawymi strzałami z dystansu, które nie zmuszały Marcina Suchańskiego do pracy.

Zagłębie dowiozło do końcowego gwizdka korzystny wynik, było to drugie kolejne zwycięstwo naszego zespołu, piąty mecz bez porażki i czwarty mecz "na zero z tyłu". Marcin Suchański jest niepokonany od 398 minut i obyśmy te wszystkie dobre serie dociągnęli do końca sezonu.

MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec