Zagłębie wygrało z Bałtykiem JP, 2012-05-12, 18:53

Zagłębie Sosnowiec wygrało z Bałtykiem Gdynia 3:0. Wszystkie gole padły w I połowie meczu. Zaczął Rafał Jankowski (10'), drugie trafienie dołożył Dawid Ryndak (20'), a wynik meczu ustalił Michał Cyganek (38').
Zagłębie wygrało z Bałtykiem

(Na zdjęciu: Michał Cyganek i Marcin Lachowski cieszą się po zdobyciu bramki. Gracz Bałtyku Radosław Stępień ma za to niezbyt wesołą minę)

Pod koniec sezonu Zagłębie w końcu gra na miarę oczekiwań. Szkoda tylko, że nasi gracze zaczęli grać tak późno, bo gdyby taka dyspozycja była od samego początku rundy wiosennej, to o utrzymanie w lidze moglibyśmy być o wiele bardziej spokojni, a teraz, mimo dobrej serii, nie wszystko zależy od naszych zawodników.

Zagłębie zanotowało czwarte kolejne zwycięstwo na Stadionie Ludowym, czwarty z rzędu mecz bez porażki, a do tego trzeci kolejny raz zagrało na zero z tyłu. Wcześniej sosnowiczanom nie zdarzyło się zagrać nawet dwóch meczów z rzędu bez straconej bramki, a teraz Marcin Suchański od 308 minut jest niepokonany.

Sosnowiczanie rozbili rywali już w pierwszej części gry. Pierwsze dwa gole dla Zagłębia padły tuż po dobrych akcjach Bałtyku. W 10. minucie Igor Jurga zamiast strzelać, podał jeszcze do Radosława Stępnia, a ten z pola karnego strzelił prosto w ręce Marcina Suchańskiego. Zagłębie za chwilę miało rzut wolny. Marcin Lachowski z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne, a Rafał Jankowski strzałem głową pokonał Marcina Matysiaka. Dla "Jankesa" było to już osiemnaste trafienie w tym sezonie.

W 19. minucie Bałtyk miał chyba najlepszą sytuację do strzelenia bramki. Po dośrodkowaniu Igora Jurgi głową z 8 metrów strzelał Dariusz Kudyba, a Marcin Suchański wyciągnął się i złapał piłkę. W odpowiedzi minutę później Zagłębie przeprowadziło akcję, po której padł drugi gol. Michał Cyganek znalazł się z piłką 20 metrów od bramki gości i wypatrzył biegnącego prawym skrzydłem Dawida Ryndaka. "Denver" dopadł do piłki, strzelił prawą nogą i chociaż kąt był trochę ostry, to znalazł miejsce, aby umieścić piłkę pod poprzeczką bramki Bałtyku.

Na trzecią bramkę czekaliśmy do 38. minuty. Wołodymyr Ostrouszko włączył się do akcji ofensywnej i zazagrał piłkę do znajdującego się na 16. metrze Michała Cyganka, a ten miał czas, aby przyjąć piłkę i precyzyjnie uderzyć prawą nogą tuż przy słupku, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Po przegranej aż trzema bramkami pierwszej części gry, trener Waldemar Tęsiorowski dokonał aż trzech zmian. Na drugą połowę nie wyszli Dariusz Kudyba, Radosław Stępień i Krzysztof Bułka. W pierwszym kwadransie po przerwie sosnowiczanie mogli strzelić aż trzy bramki. Dwie najdogodniejsze akcje zmarnował Rafał Jankowski.

W 51. minucie otrzymał świetne podanie od Marcina Sierczyńskiego i z kilku metrów strzelił prosto w bramkarza, a 8 minut później doskoczył do piłki odbitej przez Marcina Martyniuka po strzale Wołodymyra Ostrouszki. Wydawało się, że bez większych problemów zdobędzie swoją drugą bramkę, ale po raz kolejny skierował piłkę w golkipera z Gdyni. W międzyczasie po dośrodkowaniu Mateusza Sroki Michał Benkowski bliski był gola samobójczego, ale uratował go słupek.

Mimo przewagi Zagłębiu nie udało się zdobyć kolejnych goli i skończyło się trzybramkowym zwycięstwem. W tym sezonie sosnowiczanie najczęście zwyciężają właśnie 3:0. Spośród ośmiu wygranych spotkań aż trzy - z Turem Turek, Czarnymi Żagań i dzisiejsze - zakończyły się takim wynikiem. Oby dobra dyspozycja naszego zespołu utrzymała się jeszcze przez dwa tygodnie.