Zasłużony remis w Gdyni kd / jp, 2011-10-12, 21:51

Aż 6 bramek obejrzeli kibice, którzy wybrali się na stadion w Gdyni by obejrzeć dzisiejszy mecz Bałtyku z Zagłębiem. W meczu, w którym emocje sięgały zenitu, sytuacja zmieniała się w iście ekspresowym tempie.
Zasłużony remis w Gdyni

Jeszcze dobrze nie rozpoczęło się to spotkanie, a już gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Macieja Manelskiego, który po podaniu Pawła Nogi strzałem z pierwszej piłki z około 12 metrów pokonał Ołeksija Szlakotina.

Kiedy w 25. minucie meczu  Dariusz Kudyba strzelił drugą bramkę dla Bałtyku, wydawało się, że dla Zagłębia jest już po meczu. Ale nie! Nic bardziej mylnego. Kilka chwil później dośrodkowanie Dawida Ryndaka do Rafała Jankowskiego, zakończone celnym strzałem głową tego drugiego pozwoliło zachować szansę na walkę o korzystny rezultat w tym spotkaniu. Bramka ta była pierwszym golem zdobytym przez sosnowiczan na Narodowym Stadionie Rugby oraz pierwszym strzelonym przez Zagłębie w Gdyni po ponad 7 latach przerwy.

Po zdobyciu gola Zagłębie posiadało przewagę na boisku, a bramkarz Bałtyku jeszcze przed przerwą dwa razy uratował swój zespół od straty gola po strzałach Piotra Zielińskiego (28. minuta) i Patryka Stefańskiego (32. minuta.

Pierwsza połowa zakońćzyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, a cztery minuty po wznowieniu gry ponownie przypomniał o sobie Rafał Jankowski, który strzelając po podaniu Arkadiusza Mroza swoją ósmą bramkę w sezonie wyrównał stan meczu na 2:2.

W 67. minucie „dziwnego gola” zdobył Adrian Marek, który kopnął piłkę zza połowy boiska.  Bramkarz Marcin Matysiak wyskoczył do futbolówki na 5. metrze, ta przeleciała mu przez ręce i zmierzała w stronę bramki. Tam próbował interweniować Michał Benkowski, ale tylko dobił piłkę do siatki, prawdopodobnie kiedy ta przekroczyła już linię bramkową.

Radość Zagłębia nie trwała długo. W 70. minucie po odbiciu od poprzeczki bramki Zagłębia piłka trafiła ponownie w pole karne, gdzie był Dariusz Kudyba, który strzałem z lewej strony pola karnego doprowadził do wyrównania.

5 minut później  Michał Benkowski powalił na ziemię wbiegającego w pole karne Rafała Jankowskiego za co został ukarany czerwoną kartką, dzięki czemu Zagłębie ostatnie kilkanaście minut tego meczu grało z przewagą jednego zawodnika, której nie potrafiło jednak wykorzystać.

Obie drużyny mogły rozstrzygnąć rezultat tego spotkania na swoją korzyść już w doliczonym czasie gry. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sławomira Ziemaka, głową z około 5 metrów strzelał Dariusz Kudyba, a fantastycznie na linii interweniował Ołeksij Szlakotin,  a chwilę później po podaniu Marcina Strojka z obrotu z ponad 20 metrów obok bramki strzelał Rafał Jankowski.

Zwycięstwa Czarnych Żagań i ROW-u Rybnik powodują, że Zagłębie wraca na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Oby tylko do soboty, kiedy to zmierzy się na Stadionie Ludowym z MKS-em Kluczbork. Początek tego meczu o godz. 15.