Wypowiedzi po meczu w Chojnicach jp / pk / kd, 2011-03-26, 19:16

Michał Filipowicz (napastnik Zagłębia): - Na pewno znowu przespaliśmy pierwsze minuty spotkania. Straciliśmy bramkę na początku meczu, co jakoś ustawiło ten mecz. Dążyliśmy do wyrównującej bramki, niestety nie udało się. To był wyrównany mecz. W pierwszej połowie był taki moment, że przejęliśmy inicjatywę i mogliśmy strzelić wyrównującą bramkę. Pierwsze 20 minut drugiej połowy też było pod nasze dyktando. Graliśmy tu o 3 punkty, ale niestety jedziemy z zerowym dobytkiem do domu.

Marcin Lachowski (napastnik Zagłębia): - Niestety przegraliśmy ten mecz. To był mecz, który miał stanowić dla nas trampolinę, ale mógł też spowodować, że ugrzęźniemy w środku tabeli. Z tego co słyszałem to inne wyniki tak się ułożyły, że będzie ciężko. Broni nie składamy, mamy za tydzień mecz z liderem u siebie. Nie mówię, że powinniśmy wygrać ten mecz, bo z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale też mogliśmy coś strzelić. Być może gdybyśmy wyrównali w pierwszej połowie, to w drugiej by się ten mecz tak potoczył, że byśmy ich wypunktowali, ale uważam, że remis był w naszym zasięgu.

- Dzisiaj rzeczywiście nie mieliśmy tylu dobrych sytuacji co w poprzednich meczach, ale też rzadko się zdarza taki mecz, że zawodnik będzie sam jechał od 40 metra od bramki jak Michał Filipowicz ostatnio. Chojniczanka, to nie są przypadkowi ludzie, żebyśmy tu mieli mieć wiele sytuacji. Już któryś raz straciliśmy bardzo szybko bramkę i nad tym musimy przede wszystkim pracować. Trzeba sobie mecz ustawić bramką, a dzisiaj Chojniczanka to zrobiła. Przykro mi, że przegraliśmy. Trzeba wyciągnąć z tego meczu wnioski. Będziemy musieli mocno pracować nad zgraniem, nad tym, żeby ten zespół się docierał i poprawiał swoje umiejętności, jakość gry poszczególnych zawodników i formacji, bo na pewno to jeszcze nie funkcjonuje tak jak powinno.

Vladimír Bednár (obrońca Zagłębia): - Cieszę się, że zagrałem w Zagłębiu już tyle meczów (był to setny mecz ligowy  Bednára w barwach Zagłębia - przyp.red.), ale to nie jest takie ważne. Ważne są te mecze, które mamy przed sobą i ten który dzisiaj graliśmy, bo straciliśmy trzy bardzo ważne dla naszego zespołu punkty i ta porażka nas boli. Straciliśmy bramkę w 9 minucie i przez cały mecz musieliśmy gonić wynik. Mieliśmy swoje sytuacje i nie wykorzystaliśmy ich. Chojniczanka również nie miała tych sytuacji wiele, ale tę jedną wykorzystała. Przed nami z mecz z liderem. Trzeba walczyć do końca, ale jak będziemy z meczu na mecz tracić punkty, to przeciwnicy się będą oddalać i będzie coraz ciężej dogonić czołówkę. Musimy się zmobilizować na te następne mecze i dać z siebie wszystko.