Zagłębie II Sosnowiec - LKS Wysoka 3:0 (2:0) emdżej, 2006-04-23, 15:58

W rozegranym dziś na stadionie imienia Jana Ciszewskiego meczu A-klasy, rezerwy Zagłębia po bramkach Bartłomieja Chwalibogowskiego, Adriana Marka i Tomasza Szatana pokonały LKS Wysoka 3:0.
Tradycyjnie już od samego początku meczu przeważał drugi zespół Zagłębia. Szczelna obrona gości utrudniała jednak przedarcie się w pole karne. Sosnowiczanie próbowali więc strzałów z dystansu. Pierwszy z nich oddał w 7. minucie Grębosz, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Jako drugi próbował szczęścia Lisiecki, ale strzelił minimalnie obok bramki. Zgodnie z powiedzeniem "do trzech razy sztuka" następny strzał zza pola karnego wpadł już do siatki. W 26. minucie po minięciu obrońcy, piłkę obok bramkarza skierował Chwalibogowski. 120 sekund pó¼niej podwyższyć mógł Chylaszek, ale niestety nie trafił czysto w futbolówkę, która padła łatwym łupem P.Nowaka. Ale w 32 minucie znów kibice Zagłębia mogli cieszyć się ze zdobytego gola. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego, golkipera rywali pokonał Marek.

Po przerwie nasi piłkarze nawet nie myśleli o zwolnieniu tempa. Na samym początku drugiej połowy strzelał ponownie Marek, ale tym razem górą był bramkarz. W 55. minucie powinno być już 3:0. Szatan podał piłkę w pole karne do Grębosza i ustawił się do oddania strzału. Grębosz jednak zmarnował fatalnie sytuację, podając do partnera zbyt mocno. W opisie pierwszej połowy użyłem już jednego powiedzenia, czas więc na drugie. Tym razem jest nim "co się odwlecze to nie uciecze" bo już w 60. minucie, świetnie rozegrana "klepka" Szatana i Marka przyniosła trzecią bramkę, którą zdobył właśnie Szatan. Na tym jednak Zagłębie nie zamierzało poprzestać i w odstępie paru minut bliscy strzelenia bramek byli Chwalibogowski (z rzutu wolnego) i Marek (głową).

Po tych akcjach tempo meczu jednak spadło, ale kiedy wszyscy czekali już na jego zakończenie, wtedy miała miejsce najbardziej kuriozalna sytuacja w meczu. Do zagranej przed pole karne Zagłębia piłki wystartował Berda. Gdyby do niej dobiegł znalazł by się sam przed bramkarzem gospodarzy. Jednak Gąsiński wybiegł przed własne pole karne i bezpardonowo zaatakował rywala wyprostowaną nogą. Dla większości ludzi mających pojęcie o piłce nożnej, sytuacja była jasna - czerwona kartka dla bramkarza. Ale widocznie tego pojęcia nie miał arbiter spotkania. Bez chwili zastanowienia odgwizdał... rzut wolny dla gospodarzy! Na ławce LKS-u zawrzało. Jednak czarę goryczy przepełniło to co sędzia zrobił chwilę pó¼niej. A mianowicie podszedł do zbierającego się z murawy Berdy i... wyrzucił go z boiska!

Przerwa po tych wydarzeniach trwała około 5 minut, a po niej jeszcze w doliczonym już czasie gry, honorowe trafienie mógł zaliczyć M. Krawczyk, ale tym razem dobrze interweniował Gąsiński.

Zagłębie II Sosnowiec - LKS Wysoka 3:0 (2:0)
1:0 Chwalibogowski 26'