Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Nowy stadion coraz bliżej! Paulina Skóra, 2019-04-15, 15:22

Dzisiaj odbyła się elektroniczna aukcja, której celem było wyłonienie firmy odpowiedzialnej za budowę nowego stadionu Zagłębia Sosnowiec w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego.
Nowy stadion coraz bliżej!

Wszystkie firmy zainteresowane budową stadionu na Górce Środulskiej obniżyły ceny, które proponowały początkowo. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Wynosi ona niewiele ponad 120 milionów złotych (netto). Jeśli wszystko pójdzie po myśli władz Sosnowca, na przełomie kwietnia i maja zostanie podpisana umowa, a niedługo potem rozpocznie się budowa stadionu dla Zagłębia. 


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (10)
  • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 20.04.2019 r, o godz. 16:06
    Najbardziej zadziwia to że noszą koszulki z herbem Zagłębia tylko po to bo koledzy noszą ale większość nosi dla szpanu,bo tak wypada i lepiej wyglądają w swoim towarzystwie

  • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 20.04.2019 r, o godz. 15:54
    nie dokonczyłem 8 osób wiedziało co to jest piłka 4 miały jakieś pojęcie o grze
    ręce opadają


  • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 20.04.2019 r, o godz. 15:42
    dla miasta nie jest problemem stadion,tylko dla kogo budować
    byłem dziś na osiedlu wśród młodzieży no ok,60 osób 8 wiedziało co to
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 20.04.2019 r, o godz. 12:10
    90% piłkarzy Zagłębia nie jest związanych z regionem, tym z leworzeżnej strony Brynicy, ani choćby z prawobrzeżnej.

    Obecne władze chcą wyprowadzić stadion poza Sosnowiec.

    Tylko patrzeć jak ogłoszą konkurs na nową nazwę klubu.

  • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 20.04.2019 r, o godz. 10:43
    Ludowy dawno temu żył i był zapełniony a nasi ojcowie nawet pod pijali coś mocniejszego nie tylko piwo a na koniec z 30 sektora po murawie biegło się na na pociąg to nie to co teraz siatki i nie da się na skróty .Nowy stadion musi być i ta reszta z halą i lodowiskiem i całe zaplecze.A Pan Gierek piłki dawał w prezencie i jak mógł to był na meczu. TO BYŁY CZASY?


  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 18.04.2019 r, o godz. 18:38
    Dziś to zupełnie inne czasy. Wtedy był resort górniczy który zapewniał płynność finansową.
    Dziś trzeba mocno starać się o sponsorów.
    To jest biznes.
    Muszą też być wyniki bo nowy stadion się nie zapełni. Miasto utrzymuje stadion a sponsorzy drużynę. Bez tego nie ma co marzyć o Ekstraklasie. Takie są dziś realia.

  • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 17.04.2019 r, o godz. 09:44
    Bo najlepsza spłata stadionu, to osiągnięcie największego sukcesu, prawda?

  • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 16.04.2019 r, o godz. 16:42
    Za bardzo nie przesadzaj! Na pierwsze sukcesy Stali czekałem niecałe 2 lata. Potem 12 i po latach tłustych przyszło 20 lat chudych i teraz znów mam czekać 20 lat! To musiałbym dożyć setki a zaplanowałem tylko 99.

  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 16.04.2019 r, o godz. 11:50
    Najważniejszą sprawą będzie zapełnienie nowego obiektu bo to wiąże się z kosztami jego utrzymania. Oby frekwencji nie było jak na meczach w Bielsku-Bialej i Tychach czyli stadiony wypełnione w połowie a jedynie w hicie sezonu w 90%. Wszystko zależy od poziomu cen biletów i chyba przede wszystkim od poziomu widowiska.
    Jeśli znajdzie się sponsor który weźmie na siebie wysokie koszty utrzymania drużyny to moim zdaniem ma to sens.
    Jeśli chodzi o murawę to jeśli nadal będzie dobra współpraca z naszym dotychczasowym partnerem odpowiedzialnym za utrzymanie murawy to możemy być spokojni.
    Znalezienie sponsora strategicznego a nawet kilku związanych z regionem i zasobnym portfelem pozwoliłoby na przesunięcie środków na rozwój Akademii Piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. Chodzi o zatrudnienie fachowców którzy wyszkoliliby naszą młodzież na odpowiednim poziomie. Infrastrukturę mamy na Kresowej i tylko dobrze to wykorzystać.
    Jestem pewien że przy dobrym zarządzaniu pójdzie to w dobrym kierunku a stadion splaci się w 20 lat.
    To jest system naczyń połączonych.
    Pilnować tylko żeby nie było niedoróbek i wszystko było dopięte na ostatni guzik.
    Podpisanie umowy w maju. Budowa ruszy we wrześniu. Stadion powinien być skończony w połowie 2023.

  • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 16.04.2019 r, o godz. 08:22
    Myślę że to dobra oferta i dobry wybór. Stadion w Bielsku najbardziej mi się podoba z nowych stadionów (oprócz tych na których grało Euro 2012). Druga ważną decyzją będzie zapewnienie odpowiedniej murawy, aby nie okazało się to tak jak w Tychach,Gliwicach Gdynii,Płocku i innych stadionach niby nowych gdzie murawa przypomina kartoflisku. W tej chwili na Ludowym jest murawa jedna z najlepszych w Polsce. I tego trzeba by się trzymać.