Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja prasowa przed meczem z Lechią Gdańsk Paulina Skóra, 2019-03-14, 15:14

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa przed sobotnim spotkaniem Zagłębia Sonowiec z Lechią Gdańsk. Udział w niej wzięli trener Valdas Ivanauskas, dyrektor sportowy Robert Tomczyk oraz Mateusz Możdżeń.
Konferencja prasowa przed meczem z Lechią Gdańsk

Valdas Ivanauskas:

- Wróćmy do meczu z Cracovią. Przez VAR zostawiliśmy tam dwa punkty. Zasłużyliśmy na remis w tym meczu. Teraz czeka nas spotkanie z Lechią, która jest liderem. Z pewnością będzie to bardzo ciężkie spotkanie.

- Jeżeli chodzi o bramkarzy to mamy dwóch równorzędnych zawodników na tej pozycji. Jasne, jeden jest lepszy na przedpolu, drugi na linii, w końcu nie ma dwóch dokładnie takich samych osób. Przed każdym meczem toczymy dyskusje z trenerem bramkarzy na temat tego, który z nich powinien wystąpić w danym spotkaniu. Przed Lechią będzie dokładnie tak samo. Mamy jeszcze oczywiście Matko, który także jest bardo dobrym bramkarzem. Mamy w czym wybierać.

- Nie jest tajemnicą, że często źle wchodzimy w mecze. Oczywiście, to nie jest tak, ze zawodnicy chcą tak robić. Moim zdaniem, w dużej mierze jest to spowodowane strachem. Strachem przed popełnieniem błędu. Wszyscy wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. To siedzi w naszych głowach. Jednak nie można też powiedzieć, że każdy mecz zaczynamy źle. Spotkanie z Koroną od pierwszej minuty układało się po naszej myśli. Na kwestie psychologiczne wpływa bardzo dużo czynników.

Robert Tomczyk:

- Atmosfera w drużynie jest dobra. Zespół pracuje według normalnego cyklu. Zrobiliśmy analizę Lechii. Nie załamujemy się, chociaż wiemy, że jest to trudne. Życzylibyśmy sobie, aby omijały nas kontuzje i żeby nie było nigdy więcej krzywdzących nas decyzji.

Mateusz Możdżeń:

- Przygotowujemy się do Lechii tak,  jak zawsze. Nie gramy co trzy dni, więc cykl nam się nie zmienia.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że aby się utrzymać musimy wygrywać na wyjeździe. Chcemy się przełamać, ale nam nie idzie. Podobną sytuację miałem w Kielcach. Nie można się nastawiać na to, kiedy ma to nastąpić. Przychodzi moment i po prostu zaczynasz wygrywać.

- Często się tak zdarza, że zaczynamy grać dopiero kiedy jesteśmy w trudnej sytuacji, kiedy musimy gonić wynik. To jest złe, musimy zaryzykować, „rzucić się” na przeciwnika. Nie mamy teraz już nic do stracenia, wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy. Niższego miejsca już nie możemy zająć. Gorzej już być nie może.

 


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Zakłady Bukmacherskie
Sonda
1. Najlepszy mecz Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2018/2019 to:
2. Najgorszy mecz Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2018/2019 to:
ArchiwumGłosuj
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery Lato 2019

Przychodzą:
Patryk Mularczyk (powrót z GKS Bełchatów)

Odchodzą:
Żarko Udovičić   (Lechia Gdańsk)
Lukáš Hroššo (Cracovia Kraków)
Vamara Sanogo (powrót do Legii Warszawa)
Olaf Nowak (powrót do Zagłębia Lubin)
Adam Kokoszka (?)


 

Pogrubiony wpis to transfer pewny

  

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2019 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony