Możdżeń: Wierzę, że wygramy z Koroną Paulina Skóra, 2019-03-01, 14:23

Mateusz Możdżeń dołączył do Zagłębia Sosnowiec w zimowym okienku transferowym, aby pomóc w utrzymaniu się w Ekstraklasie. W pierwszych trzech kolejkach w 2019 roku zaprezentował się bardzo dobrze i miał nawet kilka okazji do wpisania się na listę strzelców.
Możdżeń: Wierzę, że wygramy z Koroną

Niestety nie będzie mógł pomóc nowym kolegom w pokonaniu tych poprzednich, czyli w meczu z Koroną Kielce. Klub z województwa świętokrzyskiego oddając Możdżenia, zastrzegł sobie, że nie może on zagrać w meczu przeciwko nim.
- To był bardzo sympatyczny okres dla mnie i bardzo miło go wspominam. Tym bardziej że wszystko, co osiągnęliśmy w tym czasie, to było coś więcej, niż oczekiwali tego kibice. W tym okresie, gdy grałem w Koronie mieliśmy dobre wyniki. Naprawdę z przyjemnością grało mi się w tym zespole – powiedział Mateusz w rozmowie z oficjalną stroną klubu i dodał: - Teraz moim klubem jest Zagłębie i wierzę w to, że wygramy z Koroną.

Mateusz Możdżeń zna smak meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Koroną Kielce. Co prawda, nie znalazł się on w kadrze na pierwsze spotkanie tych zespołów w obecnym sezonie Ekstraklasy, jednak mierzył się on z Zagłębiem w ramach Pucharu Polski. Mecz ten odbył się 10 sierpnia 2017 roku na Stadionie Ludowym i mało brakowało, by Sosnowiczanie sprawili niespodziankę. Po 90 minutach spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis, a Zagłębie grało naprawdę dobrze. Do rozstrzygnięcia potrzebna więc była dogrywka, która wskutek ulewy została przerwana na kilkanaście minut. Ta chwila oddechu pozwoliła Koronie nieco zregenerować siły i w 6 minut pozbawić Zagłębie marzeń o awansie do następnej rundy Pucharu Polski. Jednym z „katów” Sosnowiczan był nie kto inny jak właśnie Mateusz Możdzeń, który w 111 minucie meczu, strzałem z linii pola karnego pokonał Dawida Kudłę i podwyższył wynik na 2:0 dla gości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Korony, a honorową bramkę dla Zagłębia w 120 minucie zdobył Tomasz Nawotka.

Jutro taki wynik nie może się powtórzyć, ze względu na sytuację, w której znajduje się Zagłębie. A o to będzie bardzo ciężko, co podkreślają wszyscy związani z klubem. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Valdas Ivanauskas podkreślił, że Korona to silny zespół z groźnymi stałymi fragmentami gry oraz z pewną pozycją w tabeli. W podobnym tonie o najbliższym meczu wypowiadał się także Możdżeń: - W mojej opinii Korona to bardzo dobrze poukładany zespół. W tym tkwi jego siła. Zarówno obecny trener Gino Lettieri, jak i jego poprzednicy, czyli Maciej Bartoszek i Tomasz Wilman potrafili odpowiednio ułożyć drużynę. Korona słynie zresztą z tego, że jest bardzo dobrze przygotowana pod względem fizycznym, a do tego dobrana jest odpowiednia taktyka. To wszystko procentuje dobrymi wynikami.