Pół kroku bliżej JP, 2017-05-21, 22:23

Zagłębie zremisowało ze Stalą Mielec 1:1. Sosnowiczanie utrzymali drugą pozycję w tabeli i sprawa awansu ciągle jest w naszych rękach. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Martin Pribula.
Pół kroku bliżej

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przystąpili do dzisiejszego meczu znając wyniki wszystkich konkurentów w walce o drugie miejsce w Nice I lidze. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, Górnik Zabrze i Olimpia Grudziądz wygrały swoje spotkania, a Chojniczanka Chojnice, która po 31 kolejkach była najbliżej Zagłębia w tabeli, tylko zremisowała. Aby dystans do "grupy pościgowej" został utrzymany, nie można więc było dziś sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktową.

W dzisiejszym meczu było dużo biegania, choć nie zawsze z sensem. Nie brakowało ambicji, czy nieustępliwości, ale mało było "piłki w piłce". Brakowało dokładności w podaniach, mnożyły się straty i rzadkością były oddawane strzały, nie mówiąc już o strzałach celnych.

Stal w 7. minucie oddała aż dwa celne strzały w jednej akcji. Najpierw z 20 metrów uderzał Aleksandyr Kolew, a po interwencji Jakuba Szumskiego piłka trafiła na lewe skrzydło do Szymona Sobczaka, który ponowił akcję i uderzył na bramkę Zagłębia, znowu zmuszając naszego golkipera do interwencji. Mogło się wydawać, że po takim początku należy się spodziewać wielkiego widowiska. Niestety, tak nie było.

Goście wyszli na prowadzenie w 29. minucie. Z prawej strony boiska w pole karne zagrał Dominik Sadzawicki (w wieku 12-14 lat piłkarz ten trenował w Zagłębiu), a Szymona Sobczaka sfaulował Konrad Budek. Sędzia podyktował rzut karny. Dwa poprzednie rzuty karne podyktowane przeciwko Zagłębiu zostały obronione przez Wojciecha Fabisiaka, ale tym razem na brame stał Jakub Szumski, który nie ma szczęścia do "jedenastek". Gdy już jedną w tym sezonie udało mu się obronić, to arbiter niesłusznie nakazał jej powtórzenie. Także i dziś skapitulował po strzale z "wapna", a zdobywcą bramki był bułgarski napastnik Stal Aleksandyr Kolew.

Sosnowiczanie szybko odpowiedzieli na straconą bramkę. W 35. minucie zza pola karnego przymierzył Tomasz Nowak, a już w "szesnastce" piłkę trącił Martin Pribula, co uniemożliwiło interwencję Tomaszowi Liberze. Dla Słowaka był to już piąty gol w rundzie wiosennej i trzeci, przy którym asystę zanotował pełniący obowiązki kapitana Zagłębia Nowak.

Po przerwie Zagłębie nie oddało ani jednego celnego strzału na bramkę Stali. Nic więc dziwnego, że nie udało się zdobyć kompletu punktów. Mielczanie w rubryce "celne strzały" zanotowali w drugich 45 minutach jedynkę, ale słabe uderzenie Kamila Radulja z dystansu nie mogło zaskoczyć Jakuba Szumskiego i obie drużyny podzieliły się punktami.

Kwestia awansu do Lotto Ekstraklasy ciągle jest otwarta i Zagłębie nie musi rozglądać się na to, co zrobią rywale. Dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach - na wyjeździe z Chrobrym Głogów i u siebie z GKS-em Tychy - załatwiają sprawę. Zdobycie czterech punktów w tych spotkaniach da awans, jeśli co najmniej raz punkty pogubi Olimpia Grudziądz.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec