Zagłębie górą w Katowicach! JP, 2014-04-23, 18:56

Po bramkach Tomasza Szatana (14') i Łukasza Tumicza (47') Zagłębie wygrało w Katowicach z Rozwojem 2:0. Dla sosnowiczan był to dziesiąty kolejny mecz bez porażki.
Zagłębie górą w Katowicach!

(Na zdjęciu: Tomasz Szatan i Maciej Budka przyglądają się piłce zmierzającej do bramki Rozwoju)

Zagłębie po raz trzeci w ciągu dwóch ostatnich sezonów przystępowało do meczu z Rozwojem Katowice po serii dziewięciu meczów bez porażki. Jesienią 2012 sosnowiczanie przegrali na Stadionie Ludowym 1:3 z drużyną prowadzoną przez Mirosława Smyłę. Wiosną zeszłego roku drużyna prowadzona przez Mirosława Kmiecia pokonała aż 3:0 katowiczan na stadionie przy ulicy Zgody i kontynuowała swoją serię aż do końca sezonu.

Dziś, w pierwszej kolejce rozgrywanej w tym sezonie w środę, Zagłębie pewnie pokonało byłą drużynę naszego obecnego szkoleniowca. Był to więc już dziesiąty kolejny mecz sosnowiczan bez porażki. Na tę serię składa się siedem zwycięstw i trzy remisy. Jesienią, jeszcze pod kierunkiem Mirosława Kmiecia, nasza drużyna była niepokonana przez dziewięć meczów z rzędu, ale wtedy złożyło się na to aż siedem remisów i zaledwie dwa zwycięstwa.

W składzie na mecz w Katowicach zabrakło Marcina Sierczyńskiego (pauza za żółte kartki) oraz Mateusza Września. Zastąpili ich Słowak Michal Farkaš, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Zagłębia, a także Hubert Tylec, który pierwszy raz w tym roku znalazł się w pierwszej jedenastce.

Debiutujący w naszej drużynie prawy obrońca już w 14. minucie zapisał na swoim koncie asystę. Po jego dośrodkowaniu z prawej strony boiska Tomasz Szatan uprzedził Damiana Mielnika i skierował piłkę do bramki. Zaczęło się więc tak jak rok temu na tym stadionie - wówczas prowadzenie sosnowiczanom dał także Tomasz Szatan.

Choć tak naprawdę gol Tomasza Szatana powinien być już trafieniem na 2:0 dla Zagłębia. W 6. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Krzysztof Kaliciak, który przedarł się pomiędzy Dawidem Domańskim i Łukaszem Winiarczykiem i znalazł w sytuacji sam na sam. Niestety, Maciej Budka zdołał wyjść z linii bramkowej, skrócił kąt i wybił na róg piłkę strzeloną przez Kaliciaka.

Dla Zagłębie objęcie prowadzenie było rzadko spotykaną sytuacją. W tym roku aż czterokrotnie nasza drużyna traciła pierwszą bramkę w meczu i potem trzeba było gonić wynik. Tylko w Jarocinie sosnowiczanie rozpoczęli od 1:0. Niewiele brakowało, aby w 22. minucie nasz zespół stracił pierwszą tegoroczną bramkę na wyjeździe. Zagłębie miało rzut rożny, ale to gospodarze po przejęciu piłki wykorzystali błąd w naszym ustawieniu i ruszyli z szarżą na naszą bramkę. Robert Tkocz, na nasze szczęście, źle rozegrał tę akcję.

Na drugą połowę nie wyszedł już Krzysztof Kaliciak, którego zastąpił Rafał Sadowski. Ta część meczu zaczęła się dla sosnowiczan rewelacyjnie. Już po 62 sekundach gry padła druga bramka. Tomasz Szatan zagrał w kierunku Łukasza Tumicza, a ten okazał się silniejszy od Przemysława Szymińskiego, przepchnął rywala i z około 15 metrów posłał piłkę do bramki.

W 50. minucie mogła paść trzecia bramka dla sosnowiczan, a Tomasz Szatan mógł zaliczyć drugą asystę w ciągu zaledwie pięciu minut drugiej części meczu. Po jego zagraniu na prawą stronę pola karnego Hubert Tylec strzelił w poprzeczkę. Dobijać głową próbował jeszcze Łukasz Tumicz, ale sytuacja byłą dosyć trudna.

Zagłębie kontrolowało mecz, a już w 72. minucie trener Mirosław Smyła wykorzystał limit zmian. Z boiska zeszli Łukasz Tumicz, Tomasz Szatan i Hubert Tylec. Losy spotkania były już niemal przesądzone, a w sobotę czeka nas arcyważny mecz z Chrobrym Głogów.

W 89. minucie gospodarze mogli strzelić honorową bramkę, ale po podaniu Sebastiana Gielzy Robert Tkocz z kilku metrów strzelił nad poprzeczką i tym samym Zagłębie po raz czwarty z rzędu zagrało na wyjeździe "na zero z tyłu".

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec
Komentarze (16)
  • lesław lesław napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 23:45
    Spectator..............możesz mieć swoje zdanie, ale pozwól, że ja będę miał swoje i nie pień się od razu tak. A to czy byłem na meczu to nie mam 10 lat żeby ci udowadniać, chyba, że się założymy o 10 tysięcy, że nie opuściłem żadnego meczu na Ludowym w tym sezonie a i w Katowicach byłem, bo nawet mi fotek parę cyknęli. Panowie mamy dwudziestu paru grajków w kadrze, jeden słabszy drugi lepszy, to jest gra zespołowa a nie maraton gdzie każdy walczy o miejsce dla siebie i to że jeden siedzi na ławce, to nie oznacza od razu, że jest ciotą i ci co grają się z niego śmieją, to jest nasza drużyna, którą w całości powinniśmy my kibice wspierać i dopingować, a czy akceptować ? Myślę, że też...jak ktoś będzie słaby podziękują mu za grę w klubie i tyle, chwalicie Tylca, ale grał mniej niż Jankes, więc argumenty ironiczne nie sa adekwatne do sytuacji. to tyle ...............................P.S. Dla mnie drewnem jakie zapamiętam na długo był Paweł Posmyk ściągnięty przez Ojrzyńskiego, albo Dziółka, chociaż wartość tego drugiego doceniłem jak go zabrakło, bo chłopak zbierał 90% piłek górnych na środku boiska;)
  • kosa kosa napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 20:58
    potrafcie tylko narzekać zamiast wziąć sprawy we własne ręce,Górski od 12 lat obiecuje budowę stadionu i co obiecanki cacanki,czas z tym skończyć trzeba wybrać innego prezydenta a łgarza wysłać na zieloną trawkę

• dark crusader dark crusader napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 19:21

Spektakor------Pewnie,ze Jankes nie jest w takiej formie jak kiedyś ale to nie powod żeby po nim jezdzic(to nie do Ciebie).Co do stadionu to pewnie,ze przydal by sie nowy ale wiadomo jak jest.A w temacie \"dziwnych\"wynikow to jeśli ktoś ogladam na str.Chrobrego ta akcje z 90 min.to chyba sie ze mna zgodzi,ze to byl \"walek\".Zawodnik GW ciągnięty za koszulkę,później za rękę przewraca się a \"czarnuch drukarz\" gwiżdże karnego.Co do Bytovi cóż....moze mieli farta?
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 19:14
    Dzięki za informacje.

Co do R.\"drewno\"J.
    Niektórzy chyba nie zauważyli, że od jakiegoś czasu albo jest w ogóle poza kadrą meczową, albo grywa co najwyżej po kilkanaście minut. Wczoraj dostał szansę gry aż przez 27 minut, i bynajmniej nie z powodu strzelenia gola Ruchowi, lecz z konieczności oszczędzania Tumicza na mecz z Chrobrym.

Zapewne fani talentu R.\"derewno\"J. zachodzą w głowę, co może być przyczyną, że ich idol nie znajduje uznania w oczach trenera.
    I tu nasuwają się dwa powody:
    - po pierwsze: albo jest za dobry na II ligę zachodnią, i w związku z tym , że niebawem kończy mu się kontrakt w Zagłębiu, nie chce ryzykować kontuzji przed odejściem do klubu godnego jego talentu(za Lewandowskiego do Borussii D.?)
    - po drugie: jest po prostu za słaby na II ligę zachodnią.

Ale najprawdopodobniejszym się wydaje, że to ja stoję za tym, że Jankowski popadł w niełaskę u Smyły.

W związku z tym, ja kategorycznie zaprzeczam podobnym insynuacjom.

Można szczekać.

Aha
    Nie dowiedziałem się jak spisywała się Paulinka Baranowska. :)

• Spectator Spectator napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 17:09
    do@lesław. Jak się znasz na piłce i oglądasz wszystkie mecze na żywo to powinienneś wiedzieć w jakiej dyspozycji jest dziś Jankes. Gdyby strzelał regularnie jak przed kilkoma sezonami to on wychodziłby w pierwszym składzie a nie Tumicz. Ze Zdzichami wszedł w drugiej połowie i strzelił bramkę po ładnym przyjęciu i wykończeniu. Wczoraj jak wszedł to pierwszy strzał był ładny w światło bramki tylko szkoda że w sam środek i bramkarza. Dalej z jego strzałami było już tylko gorzej. Według mnie jak świeży napastnik wchodzi na boisko to powinien zapier...ć do prostych piłek a on wczoraj chodził z przodu spacerem. Jak wchodzi Sadowski to widać walkę o piłkę i ciąg do przodu. To nie jest tylko moja opinia bo nawet trener (Niedo)Rozwoju krzyczał do obrońcy \"siądź na nim bo on już nie ma siły\". Tumicz nie musi biegać intensywnie ale jest tam gdzie powinien i jak dostaje piłkę to wie jak minąć przeciwnika i strzelić tak żeby bramkarz musiał wyciągać z siatki. Dla mnie Jankes nadal nie pokazuje na co go stać. Także Lesław zacznij oglądać mecze a najlepiej zacznij na nie jeździć:)
    Do@miro. Farkas niczym specjalnym nie zabłysnął. Cała obrona jest dziurawa. Jak piłka podchodziła na 18 metr to nikt z obrony nie dobiegał do napastników Rozwoju. Jak wrócił się Matusiak albo inny z pomocników to sytuacja była zażegnana. Muszę przy tej okazji pochwalić Matusiaka. Zagrał naprawdę dobry mecz. Arłukowicz zmienił Szatana ale bramki nie strzelił:) Grał za to bardzo ambitnie i dobrze wyprowadzał podania na prawej stronie. Występ oceniam pozytywnie. Grube nie strzelił z wolnego ale wyręczyli go za to Szatan z Tumiczem. Gruby dobrze ryzgrywał piłki a jak trzeba było to przytrzymał piłkę w momencie gdy Rozwój przeważał.
    Co do stadionu Rozwoju to się zgadzam IV Liga jednak zegar elektroniczny lepszy o niebo niż na Ludowym za 650000 bo tyle wtedy kosztował:) Frekwencja jak na IV Lidze:) a więc Panie Prezesie i Panie Prezydencie jak już zaczął Pan przychodzić na Ludowy to może warto byłoby zamiast oglądać mecz bo jestem pewien, że na piłce się Pan nie zna to może lepiej przyjrzeć się tej naszej ruinie z 1952 roku:) i podjąć wreszcie decyzję o budowie nowej Areny! Pod dachem srają gołębie a nazywacie ją trybuną krytą pod którą należałoby siedzieć z parasolem gównoodpornym.
    Niepokoi mnie relacja z meczów naszym przeciwników do awansu czyli kontrowersyjny karny w Głogowie w doliczonym czasie i 3 bramki plus czerwień w 17 minut w meczu Calisii z Bytowem. Czyżby przypadek losowy?
    Zagłębie gra dobrą piłkę a oni zaczynają kombinować?
    Jak zagramy swoje w sobotę to Chrobry będzie miał do myślenia ale to już nie nasza \"brocha\":)
    Pozdrawiam Fanatyków z LUDOWEGO !!!

• Adam1906 Adam1906 napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 13:33
    Warson, mam rozumieć że Tobie bilecik to Prezes ma osobiście przywieźć do domu? Przestańcie marudzić. Jak ktoś chce przychodzić na Stadion 5 minut przed meczem i stać w kolejce - jego sprawa. Jak ktoś mądry - kupi w przedsprzedaży i ma spokój. Sytuację rozładuje przedsprzedaż internetowa. Wtedy każda maruda kupi sobie bilet siedząc w papuciach przed kompem. Na razie jest jak jest i zamiast miauczeć ruszać tyłki i kupować bilety, bo w sobotę będzie na Ludowym MIAZGAAAAAAAA :))

• Warson Warson napisał(a) 24.04.2014 r, o godz. 00:21
    Dzisiaj w pracy zobaczyłem wyniki Chrobrego i Bytowi, szlag mnie trafił na miejscu... Az boje się myśleć co to będzie szkoda krakać...

Swoją drogą brawo Chłopaki za Zwycięstwo!!

a po Bileciki Prezesik dalej każe jeździć przed meczem i w ogóle DRAMAT DRAMAT ORGANIZATORZY!!!! WSTYDŹCIE SIĘ!!! w głowie się nie mieści takie rzeczy w 21 wieku...

• lesław lesław napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 23:24
    Spectator jesteś uprzedzony do Jankesa i tyle. grał normalnie. Szatan bramka i asysta więc może forma wraca.
    Tylec ładnie kopnał w poprzeczke ale gdyby niefrasobliwość gospodarzy to po jego machnięciu się na 35 metrze to rozwój miałby bramkę, cóż oby się to więcej nie powtórzyło bo Chrobry takie coś wykorzysta a potem bedzie znowu trzeba gonić i gonić......a tak w ogóle to ten rozwój( jak i ten stadion) to wyglądał jakby grał w 4 lidze a nie 2
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 21:52
    Z trzema napastnikami w składzie, można się było spodziewać ofensywnej gry, stworzenie przewagi.

Aby odnieść zwycięstwo z Chrobrym, trzeba zagrać podobnym, ofensywnym, ustawieniem.
    Defensywne ustawienie, czyli gra na remis, oddali nas od awansu.

Jak się sprawował na prawej obronie Farkaś?

Czy Arłukowicz godnie zastąpił Szatana?

No i jeszcze jedno ważne pytanie:
    - jak się spisywała Paulinka Baranowska?

• północny_emigrant północny_emigrant napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 21:47
    Brawo, brawo. Zwycięstwo cenne, zwłaszcza iż na górze status quo. Szczęście nam nie sprzyja. Chrobry wygrywa po niemrawej grze i karnym, a Bytów dogonił Kalisz chyba w niecały kwadrans.

Co się stało z Mirem? Ktoś musiał widzieć go!

• Spectator Spectator napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 21:33
    Szlag by to trafił. Chrobry strzela Wałbrzychowi bramkę w doliczonym czasie a Calisia prowadząc do 52 minuta już w 72 min. przegrywa 2:3! Czyli nadal w tabeli bez zmian. W grze o awans Chrobry, Bytovia i Zagłębie. Bytovia gra jeszcze z Chrobrym a Chrobry z nami. Do końca 8 meczów i wszystko jeszcze możliwe. Kto wie jak się to skończy?

• dark crusader dark crusader napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 20:37

Wyniki OK.Ciekawe tylko ze na lajfach gosc który komentowal nasz mecz teraz komentuje Chrobrego.Teleportacja?;-).Mysle,że po takim wyniku w sobotę powinno być na Ludowym z 5000 glow.:-).
  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 20:26

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.
    Niestety nie dane mi było oglądac meczyku.
    Jest szansa na awans o jedno oczko w górę..
    Zwłaszcza ze Calisia około 35 minuty strzeliła brameczke. A Głogów ciągle remisuje (70 minuta).
  • Spectator Spectator napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 20:18
    Byliśmy na meczu w Niedorozwoju!!! Oglądaliśmy mecz incognito. Kibiców Zagłębia w sektorze dla przyjezdnych było ok. 150 max. 200 osób. Doping: Łowcy hanysów, Zagłębie łowcy hanysów było słychać w całym Brynowie. Kibiców Zagłębia incognito na pozostałych sektorach od strony ławki rezerwowych było około 50-ciu. Gdzie się nie obejrzałem to znajome twarze z Ludowego:) Gra była zupełnie inna niż w poprzednich meczach. Od samego początku dyktowaliśmy warunki. Już w pierwszej połowie powinno być 3:0! Kaliciak zmarnował setkę sam na sam i Tylec pięknie huknął w poprzeczkę. Rozwój nic specjalnego nie pokazał. Dużo krzyku i pretensji do sędziego a sami kosili jak popadło. W końcówce siedliśmy już kondycyjnie i pachniało bramką dla Rozwoju. Dobrze zagrał Szatan i o dziwo Matusiak bardzo dobry mecz. Słaby jak zwykle po wejściu Jankes. Nie chce mu się ewidentnie biegać. Po zwycięstwie w sobotę na Chrobrym powinno być masę kibiców. Jeśli Chrobry dziś chociaż zremisuje z Wałbrzychem to będzie szansa zrównać się z nimi w sobotę punktami. Warunek zwycięstwo! I tak ma być !!!

• Arturro Arturro napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 19:46
    Zajebiście! Jeśli Chrobry i Bytovia zgubią dzisiaj punkty awansujemy w sobotę na pozycję lidera.

• dark crusader dark crusader napisał(a) 23.04.2014 r, o godz. 19:17

No co tu sie rozpisywać?Brawo,brawo,brawo.